Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ο ιδιος ειναι βρ@ nikpoth...

Λοιπον, σε κανα δυο ωρες που πιστευω να εχω χρονο να τα πουμε, θελω απο τους πολυ παρατηρητικους μια συγκεκιμενη παρατηρηση.

Για να δω....

Το mafia 2 δεν κάνει μαύρη την οθόνη όταν το κλίνης..:hehe::hehe:

δες μια το link που μας έδωσες αν γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ.......οι official περασαν κανονικοτατα....τρελη διαφορα απο τους beta του ΑΤΙΜΑΝ δεν ειδα.......Το μονο που προλαβα να τρεξω ηταν το Heaven Benchmark v2.1 και το μονο που παρατηρησα αν δεν φτενε τα ματακια μου μετα απο τις ολιγοημερες διακοπες ηταν τα χρωματα.......(λιγο πιο φωτεινα......):tw::boxed:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα περασαν και εδω οι 10.8 και μια χαρα εφυγαν μιας και στο dirt2 δεν μπορεσα να βγαλω ουτε ενα τεταρτο game χωρις crash.

Πισω στους 10.4 (Σταθερη αξια τουλαχιστον για μενα και τα παιχνιδια που παιζω).

Link to comment
Share on other sites

Οχι.

Ο driver αυτος ειναι ιδιος με τον beta 3. Για την ακριβεια ο beta 3 ειναι φωτογραφια μ αυτον.

Εχουν μονο δυο διαφορες της τελευταιας στιγμης.

Την μια την βρηκε ο Eegw στο περιπου, η αλλη?

Link to comment
Share on other sites

Video Quality default options


  • The Default video options for ATI Catalyst™ have been greatly enhanced to deliver
    the best quality video viewing experience. Users can also choose to apply these
    settings to Internet Video via a new checkbox control within the ATI Catalyst™
    Control Center
  • In the “Advanced Color” section, the following defaults are now enabled:
  • Color vibrance (default = 40)
  • Flesh tone correction (default = 50)
  • Brighter Whites
  • In the “Advanced Quality” section, the following defaults are now enabled:
  • Edge-enhancement (default = 25)
  • De-noise (default = 64)
  • Mosquito Noise Reduction (default = 50)
  • De-blocking (default = 50)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα εχει και ο beta 3.

Μειωμενη αποδοση σε DX10 γενικα, με ενα μικρο θεμα στην 4870Χ2.

θα πω την κακια μου φιλτατε ΑΤΙΜΑΝ, αλλα ειδαμε και το dx11...(βλεπε BC2..ειναι τοσο τρομερο παιχνιδι που εχω 42fps με crossfire που την ιδια στιγμη εχω 126(χ3) με τους 10.4...)...!!!

Link to comment
Share on other sites

, με ενα μικρο θεμα στην 4870Χ2.

Αν και χαίρομαι που το αναφέρεις διότι δείχνει πως έχει ληφθεί υπόψην οφείλω να διευκρινήσω πως το θέμα δεν είναι μικρό.Αρκετά μεγάλα forum έχουν βουήξει απο χρήστες 4870χ2 στους οποίους δεν δουλέυει η 2η gpu απο τους cat 10.6 και έπειτα.Μάλιστα κάποιοι (θέλω να πιστεύω)αστείοι έγραψαν πως η κάρτα έπαψε πια να υποστηρίζεται... Αυτό το πρόβλημα συνέβει και σε εμένα αλλά δεν με έχει απασχολήσει ιδιαίτερα καθώς προς το παρόν είμαι καλά με τους 10.4

Link to comment
Share on other sites

Οντως ο driver ειναι ιδιος......(καλο ειναι αυτο να το δουν και καποιοι αλλοι απο τα ξενα........)ΤΕΣΠΑ!!!!

Σε οσα παιχνιδια δοκιμασα και παλι δεν αντιμετωπισα προβλημα....αν και το μεγαλο ζορι το τραβανε οι χ2-χ3.........κατοχοι καρτων.....

ΑΤΙΜΑΝ, αναμενω τους 10.9 beta!!(οχι πολυ αργα ομως, ξεκινα και η εξεταστικη:hm:)

Τελος, στο dirt2 (μπορει να ειναι και η ιδεα μου) μηπως τα αυτοκινητα γυαλιζουν πιο πολυ;

και φενονται καλυτερα οι αντανακλασεις απο φωτα-ηλιο????

Link to comment
Share on other sites

Mιλαμε μεγαλη διαφορα απο 10,7!!!!:magic::magic::-O

10,7

[ATTACH]40546[/ATTACH]

10,8

[ATTACH]40547[/ATTACH]

Αυτο μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος; Συνισταται η εγκατασταση των 10.8;

Επισης, υπαρχει επιτελους καποιος καλος λογος για να μην εχεις στο μηχανημα σου τους 10.4 αλλα καποιους μεταγενεστερους οδηγους;

Ενδεδειγμενος τροπος απεγκαταστασης, εκτος απο τον atiman uninstaller, υπαρχει;(γιατι καποιοι με εκαναν να θεωρω οτι το uninstall, safe mode, driver sweeper δεν λειτουργει πλεον)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.