Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Aero και δευτερη οθονη?

Ειναι λογικο το μυνημα και ειναι αδυναμια των windows.

Το ιδιο μυνημα στο taskbar δεν το εχεις παρατηρησει οταν ξεκινας να τρεξεις το vantage?

Είναι αδυναμία που όντως επηρεάζει τις επιδόσεις ή απλά μούφα μήνυμα;

Vantage δεν έχω τρέξει, αλλά να σου πω δεν έχω δοκιμάσει και από τότε άλλο παιχνίδι, μπορεί να συμβαίνει σε οτιδήποτε απαιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ο χρονος μου ειναι πολυ περιορισμενος για να παιξω οτιδηποτε αυτη τη στιγμη και να δω πως συμπεριφερεται ο 10.8 με την 5970. Θα μπορουσες να τρεξεις τα benchmarks unigine heaven 2.1 και Alien vs Predator να μου πεις πως πανε και να τα συγκρινουμε?

Φυσικα, οπως ειπε και ο ΑΤΙΜΑΝ για την 5970 μεγαλη σημασια εχουν και τα Crossfire Application Profiles! (Ενεργοποιημενα και στο CCC)

Τι θες να πεις με αυτό στα bold??? Δεν χρειάζεται μόνο να τα κάνω install?? Θέλει και άλλη διαδικασία μετά??;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

πρωτη μου αναρτηση στο φορουμ και θα ηθελα τη βοηθεια σας

Εγκατεστησα το πρωι την εκδοση 10.8 της ati κ μου εβγαλε κατα την εγκατασταση το μηνυμα file .inf missed ή not find. Απο οτι καταλαβα ειναι κατι σχετικο με την οθονη και την αναγνωριση της απο την καρτα γραφικων

Με ενα μικρο ψαξιμο που εκανα καταφερα να λυσω το προβλημα αλλα σε προσωρινο επιπεδο μιας και καθε φορα που ανοιγω τον υπολογιστη πρεπει να επαναλαμβανω την παρακατω διαδικασια:

πηγαινω στη διαχειριση συσκευων οπου επιλεγω με τη σειρα

προσαρμογεις οθονης - ati radeon hd 3800 series - προγραμμα οδηγησης - ενημερωση - οχι αυτην την φορα - εγκατασταση απο μια λιστα ή μια καθορισμενη θεση (για προχωρημενους) - και τελος ανοιγω το αρχειο XP_INF απο το φακελο οπου εχει εγκατασταθει η εκδοση 10.8

Στη συνεχεια τρεχει μια εγκατασταση και βγαζει παλι σφαλμα.Εντουτοις στις Ιδιοτητες Οθονη-Ρυθμισεις εμφανιζονται κανονικα τα στοιχεια σε αντιθεση με την αρχικη κατασταση οπου δεν αναγνωριζεται καν η οθονη (προκειται για μια LG 22' και RV670 GPU)

Στο παρελθον και σε αλλες εκδοσεις ati που εχω εγκαταστησει δεν μου εχει τυχει κατι παρομοιο ομως και η προσπαθεια να εγκαταστησω παλαιοτερους drivers πλεον μου εμφανιζει το ιδιο προβλημα

Μετα την παραπανω διαδικασια ανοιγω κανονικα το ati catalyst αλλα οπως ανεφερα ειναι προσωρινο και πρεπει να το επαναλαμβανω καθε φορα

Δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια σε τετοια θεματα οποτε δεν ξερω αν εγινα αρκετα σαφης ως προς την κατασταση, για οποια περαιτερω πληροφορια περιμενω τις ερωτησεις σας

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν προβλημα με τα Aliens vs. Predator και Battlefield: Bad Company 2 κυκλοφορισαν καινουρια application profiles (10.8a) να και 2 link που μπορειτε να δειτε και να κατεβασετε....

http://hardocp.com/article/2010/08/2...8a_performance

http://www.kylebennett.com/files/kyl...ppProfiles.zip

Link to comment
Share on other sites

Γιατι παντα ψαχνετε τοσο.. μακρυα..?

10-8a_ATICatalyst_AppProfiles

ATIMAN,(σε προλαβα........πρωτου τα κατεβασω δεν ειχες προλαβει να τα ανεβασεις....:sarcastic:) απο την στιγμη που βγηκαν τα approfiles να μην περιμενουμε hotfix........ετσι δεν ειναι?????

Έγινε επεξεργασία από Eegw
Link to comment
Share on other sites

Eegw, καποτε πρεπει κι εγω να ξεκουραζομαι.

Τα profiles ειναι καινουργια, και μπορουν να τα χρησιμοποιησουν οσοι ειχαν προβλημα με τα προηγουμενα.

Χρειαζεται απεγκατασταση των προηγουμενων και μετα εγκατασταση τους.

Οι αλλαγες ειναι πολυ μικρες και επικεντρωνονται στην 5970.

Δεν λυνουν το προβλημα της 4870Χ2.

Link to comment
Share on other sites

atiman ριξε μια ματια στο ποστ μου παραπανω και πες τι γνωμη σου σε παρακαλω σχετικα με το προβλημα που μου προεκυψε

το νεοτερο με τα χθεσινα ειναι οτι απεγκατεστησα πληρως τους παλαιοτερους drivers κ εγκατεστησα τους 10.7 που ειχα προηγουμενως με το προβλημα ομως να παραμενει ως εχει

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κανονικα απεγκατασταση με τον unistaler(extreme)μετα ενα reboot και εβαλα κανονικα τους 10.8 αλλα δεν ανοιγει ο CCC με τιποτα,κατι λειπει:X:

Δεν τεμπελιασα και ασχοληθηκα λιγακι. Λοιπον οσοι εχουν παρομοιο προβλημα,ειναι σχετικο με NET.Framework.

Unistal ati drivers με atiman unistaler,μετα με λιγο ψαξιμο unistal net framework,reboot και μετα instal net framework(version 4/google it) και τελος instal ati drivers και reboot. Ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβαλα τους οδηγους 10.5 hotfix να δω ποσο καλοι ειναι γιατι εγω δεν τους ειχα βαλει!

Σε πολλα games εχω μεγαλο fps οπως π.χ metro 2033(very high dx11-110 fps), bbc2 170 fps, ολα σε αναλυση 1920χ1080 αλλα το βρωμο crysis ολα very high μου ειναι 50-60 fps

και εχω cpu:intel 980x gpu:2x 5970 asus

τι στο καλο δλδ?

:lazy:

Link to comment
Share on other sites

τα 10.8α προφιλ σαν τα 10.8 και παλαιοτερα μαπα δουλεια 0 αποτελεσμα...to bbc2 χαλαρα στα 40-50 φπς, απο τα 120-150 που ημουν...ε ρε...τρομερο...!!! μπραβο ΑΤΙ, ακομα δεν βρηκες πως να λυσεις το προβλημα του CFX...!!!πφφ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.