Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Παιδιά το πρόγραμμα ειναι κορυφαίο βάζω και texture LOD -1,5... ότι θέλω τα κάνω force, AA, AF, Vsync...profiles όλα κομπλέ!!!!

ΑΤΙΜΑN πως και δεν το εχει ενσωματώσει το πρόγραμμα η ΑΤΙ στον driver...???

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

RadeonPro :: Radeon Profiles Tool

Ειναι κορυφαιο παιδια!!!

Παιζει και κανει τα παντα!!!

Ειναι σαν της Nvidia!!!

Το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό κ είναι όντος πολύ καλό, για ερωτήσεις απορίες κτλ ρίχτε μια ματιά κ δω

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τους καινούριους 10.10e στην 5850...

Το mlaa φαίνεται να δουλεύει στο dead space που δοκίμασα,το Starcraft 2 όμως δεν λέει να ξεκινήσει με τίποτα,ότι settings και να βάλω.

Μένει not responding λίγο πριν το screen που κάνεις login.:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Αν μου επιτρεπετε, ο 10.10e hotfix εχει κατεβει εδω και πολλη ωρα απο το επισημο site.

Θεωρηστε οτι αυτη η εκδοση ποτε δεν υπηρξε.

και αυτό τι είναι? https://a248.e.akamai.net/f/674/20307/1m/www2.ati.com/DRIVERS/hotfix/catalyst_10.10_hotfixes/catalyst_10.10e_hotfix_win7_nov9.exe

γιατι αυτη η έκδοση δεν υπήρξε ποτέ..?? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να είναι το ίδιο με εκείνο το οποίο ήταν στο επίσημο site και να υπάρχει στο server του site που δίνεις....το θέμα είναι ότι έχει προβλήματα όπως και να έχει, για αυτό και δεν υπάρχει ακόμη στο επίσημο site της AMD !!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να είναι το ίδιο με εκείνο το οποίο ήταν στο επίσημο site και να υπάρχει στο server του site που δίνεις....το θέμα είναι ότι έχει προβλήματα όπως και να έχει, για αυτό και δεν υπάρχει ακόμη στο επίσημο site της AMD !!

προβλήματα για ποιούς..?? τι προβλήματα ακριβώς? είσαι το δεύτερο άτομο που μου το λέει σήμερα και προσπαθώ να καταλάβω αν είμαι ηλίθιος η αν όντως έχει προβλήματα.. τους έχω εδώ και 2 μέρες και δεν έχω δεί το παραμικρό πρόβλημα σε 6870.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να σου πω ψέματα θα είναι. Μέχρι στιγμής δεν έχει βγει κάτι σαν είδηση ή ανακοίνωση αλλά ψάχνοντας είδα ότι υπήρχαν προβληματάκια.....τώρα μπορεί να μην έτυχαν σε εσένα τι να πω....ίσως να σου λύσει τις απορίες ο ATiMAN !

Link to comment
Share on other sites

Εμένα crashαρε ο driver όταν άνοιγα tabs με flash player περιεχόμενο στον firefox.

Πριν λίγο γύρισα στους 8.724(10.4)

Το ότι σε εσένα δεν έχει κάνει πρόβλημα ακόμα δεν σημαίνει ότι οι drivers είναι οκ.

Πρέπει να τους βάλει πολύς κόσμος με διαφορετικές κάρτες για να δούμε αν είναι σταθεροί :)

Link to comment
Share on other sites

Εκανε κανεις πειραματα με drivers lately να τσεκαρει με ποιους "τραβαει" καλυτερα το Black Ops?

Σε 3 συγκεκριμενα map τρωει κατι βουτες λες και τρεχεις Stalker ενω κανεις render.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δε μπορώ με ΤΠΤ να κάνω να δουλέψει ο δέυτερος πυρήνας της 4870χ2 ... στο Catalyst AI το εχω ενεργοποιημενο και τερμα αριστερα το slider στο ΚΑΝΟΝΙΚΟ...

Τι μπορώ να κανω??? pls help

Link to comment
Share on other sites

10.10e

Το κατάφερα όμως με το Radeonpro tool που βρήκα παραπάνω ! πρόσεξα στο gpu-z οτι και οι δυο πυρηνες είχαν Load ... starcraft2

Τζίφος τελικά δεν δούλεψε...έκανα την χαζομάρα και σε 2 gpu-z Κοιταζα απλα τον ιδιο πυρηνα και στα δυο...γμτ :(

Έγινε επεξεργασία από LuNaTiC
Link to comment
Share on other sites

10.10e

Το κατάφερα όμως με το Radeonpro tool που βρήκα παραπάνω ! πρόσεξα στο gpu-z οτι και οι δυο πυρηνες είχαν Load ... starcraft2

O 10.10e εκτος του οτι ειναι πολυ πιο αργος απο "αλλους" εχει παρα πολυ κακη ποιοτητα απεικονησης και πληθως θεματων με DX11 εφαρμογες. Αυτη ηταν και η αιτια που κατεβηκε.

Μπορουν να το επιβεβαιωσουν χρηστες που εχουν κανει τις συγκρισεις με αλλες παλαιοτερες αλλα και beta εκδοσεις.

Προσωπικα δεν τον συστηνω..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

O 10.10e εκτος του οτι ειναι πολυ πιο αργος απο "αλλους" εχει παρα πολυ κακη ποιοτητα απεικονησης και πληθως θεματων με DX11 εφαρμογες. Αυτη ηταν και η αιτια που κατεβηκε.

Μπορουν να το επιβεβαιωσουν χρηστες που εχουν κανει τις συγκρισεις με αλλες παλαιοτερες αλλα και beta εκδοσεις.

Προσωπικα δεν τον συστηνω..

η χειροτερη ποιοτητα εικονας που εχει βγει ποτε...το επιβεβαιωσε ενας φιλος μου...εδειχνε τοσο χαλια που νομιζε οτι κατι χαλασε...μακρια...!!! και οσοι νομιζουν οτι ειναι ενταξει, ακομα και αν λειτουργει να αφαιρεθει, δεν υπαρχει ωφελος...

Link to comment
Share on other sites

Εκανε κανεις πειραματα με drivers lately να τσεκαρει με ποιους "τραβαει" καλυτερα το Black Ops?

Σε 3 συγκεκριμενα map τρωει κατι βουτες λες και τρεχεις Stalker ενω κανεις render.

Να υποθεσω το ενα απο αυτα ειναι η havana ? Παντως και στο στρατοπεδο της nvidia με τους 260.99 μαυρα ειναι τα πραγματα, ακομα και με τα shadows OFF και ενα σωρο αλλες περικοπες εχω δει να πιανει μεχρι και 37fps στα καλα καθουμενα :S

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω το ενα απο αυτα ειναι η havana ? Παντως και στο στρατοπεδο της nvidia με τους 260.99 μαυρα ειναι τα πραγματα, ακομα και με τα shadows OFF και ενα σωρο αλλες περικοπες εχω δει να πιανει μεχρι και 37fps στα καλα καθουμενα :S

Yep.

Βεβαια απο χθες αργα, χωρις να κανω καμια αλλαγη απλα εκλεισα τα shadows ακομα και η havana παιζει σχετικα οκ.(περασε και ενα update βεβαια)

Οι αλλες δυο ειναι οι Crisis και Cracked.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.