Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ο official που εδωσα πιο πανω link περιλαμβανει ενα λειτουργικο Preview του νεου CCC..

"AMD Catalyst 10.12 Preview for Windows 7– Featuring the new Catalyst Control Center"

Όπως είπες Preview, επίσημη κυκλοφορία 2011.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΑΚΙΕΣ DRIVER !!

Απο τους 10.11 και μετα η εικονα της οθονη μου κανει δεξια και αριστερα σαν σεισμο για λιγα δευτερολεπτα οποτε παω να κανω Login Shutdown και γενικα οταν αλλαζει η εικονα οταν φορτωνω πχ παιχνιδια

Μονο αμα βαζω τους 10.10 η παλιοτερους drivers δεν το εχω αυτο το προβλημα

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΡΕ AMD-ΑΤΙ ??

Εν ετη 2010-11 τετοια ανοητα bugs ??

Φτιαχνουν 1 bug και δημιουργουν αλλο καινουργιο...

Την επομενη φορα θα αγορασω λυση της Nvidia

Έγινε επεξεργασία από alexis2044
Link to comment
Share on other sites

Tip για Catalyst 10.12 :Όσοι έχετε flickering (με χρώμα η σε γράφικα αλα TV CRT σε μερικά σημεία) όταν μπαίνεται σε 3D εφαρμογές και έχετε crossfire,απενεργοπιήστε το κάντε μία επανεκινηση και μετά ενεργοποίηση πάλι,όλα ok.

Έγινε επεξεργασία από MADKiller7
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο BFBC2 δουλεύουν σωστά ξέρει κανείς ή καλά είμαι με τους 10.5Hotfix.

εμενα προς το παρων ειναι μια χαρα κανενα ctd στο bc2 και τα ρολογια στο idle επιτελους πεφτουν οταν ειναι oc

η καρτα.

και ενα compare result αριστερα 10.5 δεξια 10.12:T:

Result

Link to comment
Share on other sites

εμενα προς το παρων ειναι μια χαρα κανενα ctd στο bc2 και τα ρολογια στο idle επιτελους πεφτουν οταν ειναι oc

η καρτα.

και ενα compare result αριστερα 10.5 δεξια 10.12:T:

Result

Με ποιο προγραμμα κανεις oc ? εγω εχω ρυθμισει το afterburner να πηγαινει την 5850 στα 850/1200 στο boot αλλα 2D κλοκς δεν βλεπω στο gpu-z ποτε, μονιμως 850/1200 :S δοκιμασα να φτιαξω ενα 2D profile αλλα δεν φαινεται να το φορτωνει οταν ειμαι στο desktop.

10.12 εχω και εγω κανενα προβλημα προς το παρων, μονο το metro που δοκιμασα μου φανηκε να τρεξει αθλια (20-30fps στην αρχη στην σκαλα ακομα και με το "normal" preset ) οτι ρυθμισεις και αν εκανα σε dx11, δεν ειχα δοκιμασει με τους προηγουμενους ομως drivers ποτε το συγκεκριμενο παιχνιδι ουτε με ενδιαφερει και τοσο μιας και ειναι ΑΘΛΙΟ, μονο για ενα steam achievement το αγορασα, το ρυθμισα σε dx9 - normal - 4x aa οπου εκει ειχα μπολικα fps συνεχως ( και καποιες περιεργες μικρο-διακοπες στην ροη, ισα που τις καταλαβαινες ) και μετα απο μιαμιση ωρα εφαγε uninstall :)

Στο bc2 υπαρχει ενα θεμα και παρολο το υψηλο gpu-usage αμα πεσω κατω απο 50fps στην μαχη το "νιωθω" αμεσα ενω πριν το τελευταιο πατς δεν ειχα προβλημα, τι 40 τι 60 παραμενε smooth, μου εδωσε την ψευαισθηση οτι φτιαχτηκε οταν πηγα το renderaheadlimit στο .ini απο 0 στο 1 Electronic Arts UK Community - View Single Post - Still input lag αλλα τελικα τζιφος, δεν με ενοχλει και τοσο γιατι συνηθως ειμαι στα 60fps+ .

Αποτι βλεπω το προβλημα πρεπει να ειναι γενικο Terrible fps drops and shuttering after R10 - Page 6 - Electronic Arts UK Community επισης μετα απο καποια ωρα παιχνιδιου η ροη χαλαει τελειως και εχω μικρο-κολληματακια χωρις λογο ακομα και με 70-80 fps(χμμμμμ μαλλον πρεπει να βαλω το gpu-z να καταγραφει για παραπανω απο 10 λεπτα σε log ), σαν να υπαρχει καποιο memory leak :hmm: αυτο συμβαινει και με τους 10.5a και με τους 10.12, ισως να ειναι καθαρα θεμα του παιχνιδιου. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

εμενα προς το παρων ειναι μια χαρα κανενα ctd στο bc2 και τα ρολογια στο idle επιτελους πεφτουν οταν ειναι oc

η καρτα.

και ενα compare result αριστερα 10.5 δεξια 10.12:T:

Result

Το επιβεβαιώνω και εγώ (5870), επιτέλους ρε ΑΤΙ σκας γάιδαρο... :magic:

τώρα για τα cdt δεν ξέρω κάτσε να μπει το Vietnam για extensive testing!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.