Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ναι ετσι ειναι και στην φωτο βλεπετε το αποτελεσμα (ειναι με 10.5 hotfix) αλλα το "παραπονο" μου ειναι αλλο οτι δλδ οι τελευταιοι drivers ειναι απαραδεκτοι με τις 5970 και αναρωτιεμαι αν η amd εβαλε σε δευτερη μοιρα τις πιο γρηγορες (ακομα) καρτες της αγορας προς χαριν τι;

Ο Ατιμαν παλαιοτερα που του επεσημανα το bug ανεφερε οτι το setup με 2 χ 5970 ειναι δυσκολο αλλα και με μια που δοκιμασα παλι το ιδιο αποτελεσμα εχω.

Ελπιζω οι πιο καινουργιοι να ειναι ενταξει.

edit: Με προλαβε ο φιλος @zpaf

post-9802-1416074891,2286_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω την δυνατοτητα αυτη την στιγμη να κανω δοκιμες με 5970 η trifire για να δω τι ακριβως συμβαινει.

Την Τριτη θα μπορεσω να πω περισσοτερα.

@takis-pa, μην το ονομαζεις bug, ειναι απλα ενα θεμα στην διαδικασια της εξελιξης του.

Τι σκορ εχεις με τους 10.11?

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη με τους 10.11 ΔΕΝ εβλεπε την 2η 5970.

Να επισημανω οτι το προβλημα μου δεν ειναι το 3DMark 11 αλλα ο driver που τρεμει η οθονη στο ανοιγμα-κλεισιμο του λειτουργικου και καθως επισης στον CCC.

Γι αυτο και το ονομασα bug του driver

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
Link to comment
Share on other sites

Από review της HIS 6970 στο techpowerup:

"The Radeon HD 6900 Series are the first graphics cards to use the Volterra VT1556. It offers extensive voltage control and monitoring via I2C. At this time no software supports this controller yet, but I am sure this will change in the weeks to come."

Οι catalyst το υποστηρίζουν δηλαδή, ή με τις νεότερες εκδόσεις θα γίνει κι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

HELLO!ΠΑΙΔΙΑ γνωριζει καποιος εαν για την ASUH EAH 5970 ειναι καλυτερο να κατεβασεις τους DRIVERS απ το site της ASUS η απο την AMD............????ποιοι ειναι οι καλυτεροι δοκιμασμενοι drivers για crysis,crysis warhead..bad company 2...................??

Link to comment
Share on other sites

HELLO!ΠΑΙΔΙΑ γνωριζει καποιος εαν για την ASUH EAH 5970 ειναι καλυτερο να κατεβασεις τους DRIVERS απ το site της ASUS η απο την AMD............????ποιοι ειναι οι καλυτεροι δοκιμασμενοι drivers για crysis,crysis warhead..bad company 2...................??

Global Provider of Innovative Graphics, Processors and Media Solutions | AMD για official drivers εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Κοπελια ξερει κανεις κανενα οδηγο της προκοπης σταθερο κυριως να περασω στη 4890 μου....

Εχω βαλει τους 10.12 official κ καλα... κ ειμαι ολο προβληματα... :computer:

Δωστε κ κανα λινκ αν υπαρχει...

Ευχαριστω πολυ... :)

Link to comment
Share on other sites

Κοπελια ξερει κανεις κανενα οδηγο της προκοπης σταθερο κυριως να περασω στη 4890 μου....

Εχω βαλει τους 10.12 official κ καλα... κ ειμαι ολο προβληματα... :computer:

Δωστε κ κανα λινκ αν υπαρχει...

Ευχαριστω πολυ... :)

10.11 δοκίμασες:hmm:;

Link to comment
Share on other sites

official εννοείται:T:.

πάντως με την sapphire 4870 που είχα μέχρι πρίν λίγες μέρες, οι 10.12 έπαιζαν μια χαρά,

ακόμα και αυτοί με το νέο ccc.

μήπως χρειάζεται να τρέξεις κανένα πρόγραμμα του τύπου driversweeper;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι μόνο για 10.12; Όσοι έχουμε 8.792.5 (10.11) μπορούμε να τους χρησιμοποιήσουμε; Τι βελτιώνει; Μήπως τίποτα για 3dMark 2011;

Ναι και στις δυο ερωτησεις.

Επισης δουλευει το trifire στο 3dMark 2011.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.