Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Κι ομως ο neuromancer σωστα προβληματιζεται, τα Windows οντως ειναι κατι που προβληματιζει αλλα μην ξεχναμε οτι πανω σ αυτα "καθονται" και οι δυο εταιριες...καταλαβαινεις τι λεω..

αυτος ειναι και ο λογος που δεν θα υπαρξει ποτε ο τελειος οδηγος, 100% overall...γιατι για ενα bug του οδηγου, μπορει να επιληφθει η εταιρια, για ενα bug του λειτουργικου μπορει να το αναφερει στην MS να ζητησει hotfix, ομως στην ενδιαμεση συννενοηση και διαδρομη, εκει γινονται και τα πιο κουλα, απροβλεπτα και αναπαντεχα προβληματα...

αυτο δηλαδη το αναφερω, ως γενικη εκτιμηση, οτι καθε οδηγος βγαζει τουλαχιστον ενα διαφορετικο bug σε καθε διαφορετικο υπολογιστη, δεν μπορει κανεις να κατηγορισει εναν οδηγο, εφοσων για το ιδιο πακετο μπορουν να υπαρξουν 1000 διαφορετικες γνωμες απο 100 διαφορετικους χρηστες...και το κακο ειναι δεν γινεται να επιχειρησουν ολους τους πιθανους συνδυασμους με τις πιθανες χρησεις ουτε η GPU εταιρια, ουτε η κατασκευαστρια του Λ.Σ...:hang3:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι υπερβολικα περιπλοκο, ακομα κι αν προσπαθουσαμε να το αναλυσουμε σε αρκετες σελιδες δεν θα φταναμε πουθενα.

Στην πραξη, οσο κι αν δεν αρεσει, πολυ μεγαλη ευθυνη φερει ο ιδιος ο χρηστης του υπολογιστη..

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάμε οτι η μεγάλη συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών PC μένουν με τον αρχικό driver απο τοτε που αγόρασαν το PC, δεν ειναι ολοι σαν εμάς τους "τρελαμένους" εδώ μέσα που αλλάζουμε και δοκιμάζουμε κάθε μέρα καθε beta εκδοση μπας και κερδίσουμε κανένα fps ή μερικούς πόντους παραπάνω στα 3D Marks......:hang3::p:triniti:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματάκι με τους drivers. Η αναλυση που παίζω ειναι 6040χ1080 (eyefinity) και οταν θέλω να παίξω κάποιο παιχνίδι που δεν υποστηρίζει πάνω απο 1920χ1080 μου φορτώνει την ίδια εικόνα και στις 3 οθόνες (κλώνοι δηλαδή). Με παλαιότερους drivers δε μου το έκανε αυτό. Ξερει κανεις τι πρέπει να κάνω για να μη γίνεται αυτο το σπαστικό πράγμα?

Link to comment
Share on other sites

Από απροσεξία έγραψα αυτό το μήνυμα σήμερα το πρωί σε λάθος θέμα.

"Σε εγκατάσταση Windows 7 Ultimate 64-bit, έβαλε μόνο drivers χωρίς ccc για την 5450

πού δεν εμφανίζονται στα Programs and Features.

Το ερώτημα είναι, πώς κάνουμε σωστή απεγκατάσταση έν όψη των 11.1 πού θέλω να βάλω γιά να υπάρχει και ccc;"

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη ειναι δικη σας, δεν θα υπαρξει συντομα καποιος νεωτερος απο αυτων των "γνωστων" ποστ.

PS.

Μονο ενας (εκτος απο εμενα) χρηστης εδω μεσα ξερει τον λογο "αυτης της αλλαγης"...

zpaf, εχεις ΠΜ.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Οχι να μην ανησυχεις.

Δεν ειναι ορισμενο στο software το catalyst version και γι αυτο σου δειχνει την οποιαδηποτε ακριβως προηγουμενη εγκατεστημενη εκδοση στο συστημα σου, εκτος εαν ειχες κανει uninstall με τα "γνωστα" προγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Με την εγκατάσταση του 11.1 οι idle χρονισμοί στην 6870 μου πήγαν 300/300 από 100/300 αντίστοιχα σε GPU/Mem.

Ανεπιθύμητη παρενέργεια ή μελετημένη αλλαγή;

Πάντως μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα είτε με τους 10.10e που ήμουν αλλά ούτε και με τους 11.1a

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσουμε το Hotfix υποθέτω ότι πρέπει πρώτα να έχουμε περάσει τους ολόκληρους 11.1,έτσι?

Αν είναι εύκολο να ποστάρει άποιος το ποστ με τους drivers του atiman που και καλά είναι ολόκληροι σε σχέση με τους official!

atiman...pass please!Στο έχω ζητήσει και σε π.μ.!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.