Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Παντα με pointer shadow off εχω το λειτουργικο, το lag εξακολουθει να υπαρχει, δοκιμαστε να κανετε κυκλακια γυρω απτο Χ και θα καταλαβετε τι εννοω, φυσικα ΔΕΝ φταιει το mouse, ειμαι με markC acceleration fix και στα 500hz.

το καθε συστημα εχει το δικο του παραγοντα που το ζοριζει...οι πιο πολλοι ειναι "οι σκιες του δεικτη..."

υποψιν αυτο διορθωνει, μονο για τον original ms pointer του λειτουργικου, αν εχεις δικο σου...εχασες!

ψαχτο, εχει να κανει με τα windows και την εμφανιση...βγαζε ωσπου να βρεις τι βαραινει το δεικτη.!:T:

Link to comment
Share on other sites

ψαχτο, εχει να κανει με τα windows και την εμφανιση...βγαζε ωσπου να βρεις τι βαραινει το δεικτη.!:T:

Χ teraflops.. Υ Gigahertz.. Ζ bits.. εν έτη 2011 και διαβάζεις το παραπάνω!!

Δεν σαρκάζω τον hyperion ofc... Α ρε ΑΤΙ!

Back to the future!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περσι 0ι 10.3(catalyst) εδωσαν φτερα στην 5χχχ σειρα..... ΕΛΠΙΖΩ τωρα οι 11.3 να δωσουν στην 6χχχ...

οσο για το lag του κερσορα δυστυχως το εχω και εγω.....αλλα δεν ειναι κατι που μ' ενοχλει....θα προτιμουσα

φυσικα να μην το εχω η να διωρθωθει συντομα....αλλα.....

δεν το βλεπω.....υπομονη λοιπον!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Η AMD-ATI το λέει ξεκάθαρα ότι για το οποίο πρόβλημα θα πρέπει να ενημερωθούν για να το κοιτάξουν.

Και εγώ απλοϊκά σκεπτόμενος ρωτάω .... έστειλε κανένας μήνυμα για το πρόβλημα του ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεινει λιγο πισω λογω στρατιωτικων υποχρεωσεων... Ειμαι με μια 5850 και 10.12 και αναρωτιεμαι αν πρεπει να αναβαθμισω στους 11.2 η καποιον αλλο driver. Θα ηθελα συμβουλη.

ΥΓ. Εχει γινει τιποτα στο θεμα του uninstall η θα πρεπει να ξαναχρησιμοποιησω τον atiman uninstaller;

Link to comment
Share on other sites

Οχι ιδιαιτερα αν οι εφαρμογες σου καλυπτονται απο τις επιθυμητες επιδοσεις.

Δεν εχει γινει καποια αλλαγη, ο uninstaller ειναι μια καλη λυση και σε λιγες μερες η νεα του εκδοση θα κανει ακομα πιο ευκολα τα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

απο την πρωτη μαρτιου εχουν ηδη support multi gpu απο Nvidia στο Crysis 2 demo...η AMD..?? τιποτα...??? πωπω...ολος ο κοσμος λιωνει multiplayer, κολλανε οι σερβερ...και η ΑΤΙ, κανει τoν υπνο του δικαου, ουτε προφιλ, ουτε χοτφιξ ουτε τιποτα...αδρανια...πρεπει να ξεκολλησουν λιγο απο το standby mode...δεν ειναι η ζωη μονο η παρουσιαση της 6990...!!! ντροπη μεγαλη λεμε...!!! βγαλανε 2/3 το 11.2 cap3 με ενα σωρο ασχετα πραγματα...

Έγινε επεξεργασία από hyperion
Link to comment
Share on other sites

απο την πρωτη μαρτιου εχουν ηδη support multi gpu απο Nvidia στο Crysis 2 demo...η AMD..?? τιποτα...??? πωπω...ολος ο κοσμος λιωνει multiplayer, κολλανε οι σερβερ...και η ΑΤΙ, κανει τoν υπνο του δικαου, ουτε προφιλ, ουτε χοτφιξ ουτε τιποτα...αδρανια...πρεπει να ξεκολλησουν λιγο απο το standby mode...δεν ειναι η ζωη μονο η παρουσιαση της 6990...!!! ντροπη μεγαλη λεμε...!!! βγαλανε 2/3 το 11.2 cap3 με ενα σωρο ασχετα πραγματα...

implied-facepalm.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

^ προφανως ο παραπανω και οι likers δεν εισαστε gamers, και σιγουρα δεν παιζετε crysis2, γιατι αλλοι μαγκες μαζευουμε τα kills και παιζουμε με τις ωρες online, noobs, οποτε, αν δεν σας αρεσει κατι, παιξτε τετρις και τα σχολια αλλου... :) ανουσια ποστ, τοσο κοβει...???:wall:

Link to comment
Share on other sites

^ προφανως ο παραπανω και οι likers δεν εισαστε gamers, και σιγουρα δεν παιζετε crysis2, γιατι αλλοι μαγκες μαζευουμε τα kills και παιζουμε με τις ωρες online, noobs, οποτε, αν δεν σας αρεσει κατι, παιξτε τετρις και τα σχολια αλλου... :) ανουσια ποστ, τοσο κοβει...???:wall:

implied-facepalm.jpg

μόνο για αυτό μπορεί να έχεις μια βάση...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Don't drink and surf the web :p ελπιζω τετοια ποστ σαν το παραπανω να τα γραφεις για πλακα γιατι αν οντως σκεφτεσαι ετσι ζητω που καικαμε, απλα το βρισκω ανουσιο να γκρινιαζεις και μαλιστα με αυτον τον προκλητικο τροπο επειδη δεν λειτουργει καλα το crossfire σε ενα demo που δεν περασε ουτε βδομαδα απο τοτε που βγηκε, και ας γραφει πανω crysis 2 ή οτιδηποτε αλλο.

Yπαρχουν πιο σοβαροι λογοι για να γκρινιαξεις απο ενα προβλημα που απασχολει ενα πολυ μικρο ποσοστο χρηστων που τυχαινει να εχουν multi gpu και που στην τελικη αμα παιξουν και με μονη καρτα το συγκεκριμενο demo δεν θα τους πεσει και ο πωπος.

Αερα τρεχει στο advanced, 70-100fps εβλεπα στην skyline με 5850 στα κλοκς της 5870, να ητανε κανενα cuban lvl 5 config στο πρωτο crysis που σε συνδασμο με MLAA και 4x AA το συστημα τα βλεπει κωλυομενα εννοειται πως θα γκρινιαζα αμα δεν ετρεχε η 2η καρτα, οχι ομως γι αυτο το console port :S

Tο νουμπς το αφηνω ασχολιαστο, προσεχε μονο μην σε πετυχω ingame :p

g5tjj.jpg

Link to comment
Share on other sites

... επειδη δεν λειτουργει καλα το crossfire σε ενα demo που δεν περασε ουτε βδομαδα απο τοτε που βγηκε, και ας γραφει πανω crysis 2 ή οτιδηποτε αλλο.

Παντως εντυπωση μου κανει που οι νεοι CAP 11.2 V3 εχουν profiles για το Dirt3 (...δεν εχει βγει επισημα) και οχι για το Crysis 2...

Οπως και να εχει, ειμαι σιγουρος πως συντομα θα εχουμε κατι και για το Crysis 2.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.