Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

μη διαβαζεις τοτε ουτε και οι likers τετοιων παραλογων ποστ, και αυτοι που εμμενουμε και γκρινιαζουμε γουσταρουμε την εταιρια αυτη...ανησυχοι ειναι εκεινοι που το βουλωνουν...και πιθανοι αγοραστες αντιπαλου γηπεδου στο μελλον...

δεν γουσταρω να αλλαζω τις καρτες σαν βρακια...δεν κανω την χαρη του μαρκετινγκ και τον αγορων...οποτε...οταν ολα τα παιχνιδια θα παιζουν με 30 φπς και με τις 2, τοτε ναι...μεχρι τοτε θα λεω οτι γουσταρω, θα γκρινιαζω οσο γουσταρω, γιατι ετσι πρεπει...αν εσυ τα βρισκεις ολα τελεια, η ντρεπεσαι να διαμαρτυρυθεις επειδη πληρωσες για αυτο, δικο σου θεμα...το τι κανουν αλλοι θεμα τους...υπαρχουν πολυ πιο ενδιαφεροντα θεματα απο τους υπολογιστες να σπαταλησει χρημα καποιος ξερεις...εκτος και αν δε το μαθες... ;) και δικαιωμα του καθενος να γραφει οτι θελει οπου θελει...απο την στιγμη που δεν κρινω ανθρωπο αλλα εταιρια, και δεν υβριζω, δικαιωμα μου να λεω οτι σχετιζεται με αυτα, κατι που δεν εκανες εσυ σχετικο και αλλοι εξυπνοι εδω μεσα ξεκαρφωτοι, "ati catalyst driver thread",

λεγεται αν δεν ξερεις να διαβαζεις, οχι Hyperion και λογοκρισια...κοφτε το μερικοι...ειστε τραγικοι και αναξιοι να κρινετε ατομα που εν τελει δεν γνωριζετε...αν ημουν αγαπητο και οχι μισητο προσωπο στην διαχειρηση του site, θα επρεπε να μαζευετε καρτουλες, επειδη χωρις λογο μερικοι απευθυνεστε και με σχολιαζετε εκτος θεματος...

:offtopic2: έχει λίγο δίκιο τον έχετε στη μπούκα, δεν λέω και εγώ του την έχω πει πάνω σε διαφωνία αλλά άμα δε γκρινιάξει εδώ για τους driver που θα το κάνει?

Link to comment
Share on other sites

AMD_Catalyst_11.2_CAP4 σημερινα.

http://downloads.guru3d.com/AMD-Catalyst-Application-Profile-11.2-v4-download-2692.html

New profiles added with this release:

Crysis 2 - Improves CrossFire performance

Dungeons - Improves CrossFire performance with forced on Anti-Aliasing

Crasher - Forced on Anti-Aliasing through the Catalyst Control Center has been disabled

Shogun 2 (DX9 version) - Improves CrossFire performance

America's Army 3 - Improves CrossFire performance

Flatout: Ultimate Carnage - Improves CrossFire performance

Link to comment
Share on other sites

Με τους 11.4preview σε άκυρες στιγμές το gpu load καρφώνεται στο 99% και δεν πέφτει άμα δν κάνω ρεστάρτ.Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό?

Πολύ γρήγοροι οι 11.4 preview (Vantage πήγα από P41875 στα P42637 και στο 3dmark11 στα P11892 από P11641), αλλά έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα. Ένας από τους πυρήνες της 5970 συνήθως ο πρώτος μερικές φορές και ο δεύτερος κολλάει στο 99%! Δεν δημιουργεί παρενέργιες, τα παιχνίδια παίζουν κανονικά, αλλά για να φτιάξει πρέπει να κάνω restart! Το έχετε όλοι αυτό, ή μόνο σε συτήματα με crossfire; Gregory έχεις crossfire;

Μου ξεκίνησε από όταν πέρασα τους 11.1 και τώρα συνεχίζετε με τους 11.4! Πριν δεν μου το είχε παρουσιάσει ποτέ! Πολύ σπάσιμο!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγοροι οι 11.4 preview (Vantage πήγα από P41875 στα P42637 και στο 3dmark11 στα P11892 από P11641), αλλά έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα. Ένας από τους πυρήνες της 5970 συνήθως ο πρώτος μερικές φορές και ο δεύτερος κολλάει στο 99%! Δεν δημιουργεί παρενέργιες, τα παιχνίδια παίζουν κανονικά, αλλά για να φτιάξει πρέπει να κάνω restart! Το έχετε όλοι αυτό, ή μόνο σε συτήματα με crossfire; Gregory έχεις crossfire;

Μου ξεκίνησε από όταν πέρασα τους 11.1 και τώρα συνεχίζετε με τους 11.4! Πριν δεν μου το είχε παρουσιάσει ποτέ! Πολύ σπάσιμο!

Να σημειώσω ότι δεν μου το κάνει στο άσχετο όπως του gregory, το παρατηρώ μόνο μετά από πολλές ώρες στο bfbc2 την ώρα που τελειώνει ένας από τους πολλούς γύρους, ή όταν κλείνω το παιχνίδι και πάνε να κατέβουν οι συχνότητες των πυρήνων σε idle συχνότητες ο ένας κολλάει στο 99% και μένει στα 3d clocks ενώ οι άλλοι πέφτουν στα idle clocks. Μέχρι τώρα δεν το έχω δει σε άλλο παιχνίδι...

:hang3:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.