Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

καλησπερα,

αλλαξα απο 4850 σε 6950 2gb, και εβαλα τους 11.6

Με καθαρο uninstall και install. Δεν μου ανοιγει το Catalyst center να δω θερμοκρασιες etc.

Δειχνει οτι φορτωνει για λιγο και μενει εκει. παιζει κατι με το pc μου ή ειναι γνωστο το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15150]dmarccos[/MENTION]

ενεργοποιησα οπως μου ειπες το Netframework αλλα τιποτα..

edit: τελικα χρησιμοποιησα το ΑΤΙΜΑΝ Uninstaller ,μετα ξαναεκανα εγκατασταση και δουλεψε, αλλα και παλι αργει παρα πολυ οτι και να κανω το CATALYST.

επισης καθε φορα που εκανα setup τους 11.6 στο τελος μου βγαζε και καλα οτι υπηρξε καποιο προβλημα. τι να πω φενεται να δουλευει σωστα. μονο στο GTA IV μου βγαζε κατι κοκκινα artifacts.

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια και συγγνώμη αν έχει ξανασυζητηθεί αλλά με μια αναζήτηση δεν βρήκα τίποτα. το πρόβλημα αφορά τα profiles/presets για εναλλαγή οθονών. χρησιμοποιούσα πολύ την συγκεκριμένη λειτουργία γιατί εκτός από την οθόνη του Pc είναι συνδεδεμένη και η τηλεόραση μου στο pc, οπότε με shortcuts στο πληκτρολόγιο άλλαζα τις οθόνες μου ανάλογα με την περίπτωση σε mirror, extended κτλ κτλ.

κάποια στιγμή σταμάτησε να λειτουργεί με την παλιά μου κάρτα (3870) νομίζω κάπου μετά την αναβάθμιση των drivers σε 10.xx. νόμιζα ότι ήταν πρόβλημα της κάρτας ή ακόμα και τα win 7 επειδή ήταν χωρίς format για πάρα πολύ καιρό.

για να μην μακρηγορώ, πήρα μια 6850 και με έκπληξη διαπίστωσα ότι πάλι δεν λειτουργούν σωστά. ούτε αν επιλέξω το profile μέσα από το catalyst αλλά ούτε με τα shrtcuts. το μόνο που λειτουργεί είναι αυτό που έχω βάλει να ενεργοποιείται μόνο η tv, αλλά μετά για να επιστρέψω πρέπει να το κάνω χειροκίνητα μέσα από το ccc.

Κάνω κάτι λάθος? αν είναι γενικό το πρόβλημα η ati δεν έχει κάνει κάτι να το διορθώσει? υπάρχει καμιά άλλη εφαρμογή που να μπορεί να κάνει αυτό που ζητάω? δεν θέλω άλλες ρυθμίσεις, μόνο εναλλαγή οθονών!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύουν μια χαρά.Κοίταξε μήπως ξεχνάς να πατήσεις apply στις ρυθμίσεις και μετά save το προφιλ.Την έχω πατήσει και εγώ έτσι.Αν όντως τα έφτιαχνες σωστά μήπως παίζει κάτι με το λειτουργικό σου.Καθάρισε τους με τον atiman unistaller και μετά ξαναπέρασε τους.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύουν μια χαρά.Κοίταξε μήπως ξεχνάς να πατήσεις apply στις ρυθμίσεις και μετά save το προφιλ.Την έχω πατήσει και εγώ έτσι.Αν όντως τα έφτιαχνες σωστά μήπως παίζει κάτι με το λειτουργικό σου.Καθάρισε τους με τον atiman unistaller και μετά ξαναπέρασε τους.

με το λειτουργικό λίγο δύσκολο να συμβαίνει κάτι γιατί είμαι με νέα εγκατάσταση μόλις δυο μέρες πριν. apply μπορεί και να μην πατάω όντως, πάντως τα 4 profiles που έχω φτιάξει τα βλέπω μέσα στο ccc αλλά μόνο το ένα λειτουργεί, τα άλλα τίποτα. θα το ξαναδώ το μεσημέρι που θα πάω στο σπίτι.

thanks!!

Link to comment
Share on other sites

με το λειτουργικό λίγο δύσκολο να συμβαίνει κάτι γιατί είμαι με νέα εγκατάσταση μόλις δυο μέρες πριν. apply μπορεί και να μην πατάω όντως, πάντως τα 4 profiles που έχω φτιάξει τα βλέπω μέσα στο ccc αλλά μόνο το ένα λειτουργεί, τα άλλα τίποτα. θα το ξαναδώ το μεσημέρι που θα πάω στο σπίτι.

thanks!!

κοίταξε μήπως δεν δίνεις σωστά το shortcut στις ρυθμίσεις του ccc ή μήπως στο αλλάζει αφού το πατήσεις(το είχα πάθει και αυτό)

Link to comment
Share on other sites

κοίταξε μήπως δεν δίνεις σωστά το shortcut στις ρυθμίσεις του ccc ή μήπως στο αλλάζει αφού το πατήσεις(το είχα πάθει και αυτό)

πάντα χρησιμοποιώ το alt+ και κάποιον αριθμό, δεν νομίζω όμως να φταίει αυτό γιατί το Profile δεν λειτουργεί ακόμα και αν το επιλέξω μέσα από το ccc, άρα πιο λογικό είναι να μην έχει γίνει σωστά η αποθήκευση που είπες στο προηγούμενο.

όπως και να χει θα ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

τελικά έφτιαξε με λίγο κουλό τρόπο.

έσβησα όλα τα profiles και τα έφτιαξα από την αρχή. ενώ μου δούλευαν μέσα από το ccc, τα hotkeys πάλι δεν δούλευαν. μπήκα Preferences-hotkeys και οι συνομέυσεις φαινόταν κανονικά και το box "enable hotkeys features ήταν τσεκαρισμένο. το έκανα Uncheck και save και μετά ξανά check και επιτέλους όλα λειτουργούν όπως πρέπει!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.