Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

θα περιμένω τους επόμενους να δω πως θα είναι στο bf3 και θα δω ποιούς θα περάσω τελικά...

Atiman, δηλαδή δεν μπορείτε να ελέγχετε ποιό .exe τρέχει και όταν παίζει το bf3.exe να φορτώνονται οι ρυθμίσεις που είναι βέλτιστες για αυτό π.χ., αυτές που έχουν οι 11.8;

Link to comment
Share on other sites

πάντως με τους 11.9 και το cap4 έχω πρόβλημα με την 6990 και το bf3. Πρέπει να φορτώνω το παιχνίδι 10 φορές (exit και run as admin) για να δουλέψουν και οι δύο πυρήνες στα 830...Τις περισσότερες φορές θα σπάει το cf και ο ένας πηρύνας δουλεύει στα 830, ο άλλος στα 250....Άλλος κανείς με 6990 και το ίδιο πρόβλημα στο bf3?

Θα περιμένω τους 11.10 και αν διορθωθεί καλώς ...ειδάλλως θα γύρίσω στους 11.8.

Link to comment
Share on other sites

πάντως με τους 11.9 και το cap4 έχω πρόβλημα με την 6990 και το bf3. Πρέπει να φορτώνω το παιχνίδι 10 φορές (exit και run as admin) για να δουλέψουν και οι δύο πυρήνες στα 830...Τις περισσότερες φορές θα σπάει το cf και ο ένας πηρύνας δουλεύει στα 830, ο άλλος στα 250....Άλλος κανείς με 6990 και το ίδιο πρόβλημα στο bf3?

Θα περιμένω τους 11.10 και αν διορθωθεί καλώς ...ειδάλλως θα γύρίσω στους 11.8.

Δεν ξερω αν εχεις καποιο παιχνιδι που το cap4 σε βοηθαει εμενα παντως τις περισσοτερες φορες ποιο πολλα προβληματα δημιουργουν παρα λυνουν.

Link to comment
Share on other sites

Dead Island. Η μέρα με τη νύχτα με οποιονδήποτε άλλο οδηγό. Δε βοηθάει μόνο με δύο 6990 που έχω αυτή την περίοδο και παίζω. Το scaling τους πάντως γενικά είναι καλό. Ιδίως στο AvP. 85% σε 1920χ1080 και 68% σε 2560χ1600. Vantage gpu score 58999. Στο 3D Mark 11 είχα κάτι προβληματάκια και το σκορ είναι πολύ χαμηλό (16500) ενώ τα fps στα επιμέρους graphics tests είναι σχεδόν διπλά από τη μονή κάρτα. Το crysis 2 tool κολλάει με το που ξεκινάει και δεν έχω καταφέρει ακόμα να δω ένα σκορ. Ίδωμεν.

Έγινε επεξεργασία από wacko_gr
Link to comment
Share on other sites

Παρομοια προβληματα με ati βρηκα κια εδω:

Benchmark Results: AMD Graphics Cards, High Quality : Battlefield 3 Performance: 30+ Graphics Cards, Benchmarked

Σε μονη 6950@6970 ολα ultra χωρις ΑΑ στο BF3 παιζω με 60-90fps. Εχω τους pre-release 11.10

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.