Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ναι εννοείται, απλά θέλω να μου πει κάποιος το εξής: Πέρασα τους 8.932 με Express Install και από ότι είδα δεν έχουν περαστεί τα ενσωματωμένα CAP. Τώρα για να περάσω αυτά τα CAP, μπορώ να κάνω Custom Install και να τα τσεκάρω (custom install πάνω από το express install δηλαδή) χωρίς να χρειαστεί να τους ξηλώσω και να το κάνω όλο από την αρχή;

Θα τα βρεις εδω C:\AMD\AMD_Catalyst_12.1_Windows_Vista_7_Dec22\Packages\Apps\AppProfiles και θα τα περασεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται, απλά θέλω να μου πει κάποιος το εξής: Πέρασα τους 8.932 με Express Install και από ότι είδα δεν έχουν περαστεί τα ενσωματωμένα CAP. Τώρα για να περάσω αυτά τα CAP, μπορώ να κάνω Custom Install και να τα τσεκάρω (custom install πάνω από το express install δηλαδή) χωρίς να χρειαστεί να τους ξηλώσω και να το κάνω όλο από την αρχή;

Τα profiles ποτε δεν ειναι κλικαρισμενα by default, διοτι αποτελουν ενα μη Standard option.

Για να τα εγκαταστησεις, πηγαινεις στο folder που ειναι αποσυμπιεσμενα στον c:\ ( C:\AMD\AMD_Catalyst_12.1_Windows_Vista_7_Dec22\Packages\Apps\AppProfiles ) και τρεχεις το αρχειο AppProfiles.

Θελετε μια γενικη συμβουλη?

Ποτε μην εκτελειτε express install , παντα custom....

Link to comment
Share on other sites

ναι dx11,normal tess....Σε ρεβιου είδα κάτι 64αρια fps στην ανάλυσή μου που δεν τα βλέπω εγω

Δεν ειναι θεμα driver.

Ειναι καθαρα θεμα του dev που το παιχνιδι του ειναι για καρπαζιες και un-optimised.

Παιξε σε DX9 και θα κατουρηθεις απο τα νουμερακια που θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που θα εχουμε την πρωτη του μηνος...

Μεχρι τωρα, αυτοι που υπαρχουν απλως την υποστηριζουν.

εγώ ποιούς να περάσω δηλαδή προς το παρόν μέχρι να βγούν οι κανούριοι για την 7970?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θεματάκι με τους 12.1 preview και δεν ξέρω τι φταίει. Ο οδηγός κάνει συνέχεια το κλασικό "driver has stopped responding and has recovered" αλλά με μια βασική διαφορά. Η οθόνη αναβοσβήνει για καμμιά 30ρια φορές μέχρι να μπορώ να ξαναχρησιμοποιήσω το pc πάλι και να βγάλει το μήνυμα. Δεν περνάει κανένα 10λεπτο και ξανά πάλι τα ίδια. Μέχρι που κάποια στιγμή το κάνει ατέρμονα χωρίς να σταματάει και θέλει reset. Καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

εγώ ποιούς να περάσω δηλαδή προς το παρόν μέχρι να βγούν οι κανούριοι για την 7970?

Αν εχεις την καρτουλα, αυτους που ειχε μεσα, αλλιως περιμενε ελαχιστες μερες...

Παιδιά έχω ένα θεματάκι με τους 12.1 preview και δεν ξέρω τι φταίει. Ο οδηγός κάνει συνέχεια το κλασικό "driver has stopped responding and has recovered" αλλά με μια βασική διαφορά. Η οθόνη αναβοσβήνει για καμμιά 30ρια φορές μέχρι να μπορώ να ξαναχρησιμοποιήσω το pc πάλι και να βγάλει το μήνυμα. Δεν περνάει κανένα 10λεπτο και ξανά πάλι τα ίδια. Μέχρι που κάποια στιγμή το κάνει ατέρμονα χωρίς να σταματάει και θέλει reset. Καμμιά ιδέα?

Τι σε κανει να πιστευεις οτι ειναι ο driver?

Απεγκατεστησε τον, βαλε μια οποιαδηποτε αλλη εκδοση και δες τι θα γινει?

Εαν διορθωθει ετσι, τοτε για να βεβαιωθουμε, ξαναπερασε τον "προβληματικο" driver.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Με 8.932 και ενσωματωμένα CAP δεν έχω και πολύ ευχάριστη αίσθηση όσον αναφορά την ροή του BF3. Νομίζω ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα ήταν καλύτερο (12.1 preview, 12.1 atiman 8.931 κτλπ). Ας επιβεβαιώσει/διαψεύσει κάποιος άλλος κάτοχος 5ΧΧΧ.

Απ' ότι φαίνεται η AMD θα πει Χρόνια Πολλά μόνο στους users των 6ΧΧΧ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.