Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ξερουμε τι παιζει με αυτο:wall:

Δοκιμασα 3 διαφορετικους drivers και τιποτα!!

post-10425-1416075765,0842_thumb.png

Περασα αυτους που παρεθεσε ο [MENTION=9809]juno12[/MENTION] και εφτιαξε!!

Έγινε επεξεργασία από thanoolhs
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς τους 12.1 WHQL ? Έχω πρόβλημα με το bfbc2 διαρκώς τρεμοπαίζει η οθόνη...:wall:

Τους έβάλα το πρωί και έπαιξα ελάχιστα mw3 οπότε δεν ξέρω αν είναι stable.

Link to comment
Share on other sites

Τους έβάλα το πρωί και έπαιξα ελάχιστα mw3 οπότε δεν ξέρω αν είναι stable.

Μπορείς να δοκιμάσεις (ή κάποιος άλλος) και bad company 2 (αν το έχεις) και να δεις αν σου κάνει τρεμόπαιγμα (όχι το γνωστό flickering)

Γύρισα στους 11.11 αναγκαστικά , οι 11.12 , 12.1 και 12.2 prev μου κάνουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα συν του ότι όταν γυρνάω από 12.1 σε 11.11 στην επανεκκίνηση βλέπω αυτό το "πράγμα" :2011-12-20201710.jpg

και αναγκάζομαι να κάνω swap τις κάρτες να έρθει στα η εικόνα...

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς τους 12.1 WHQL ? Έχω πρόβλημα με το bfbc2 διαρκώς τρεμοπαίζει η οθόνη...:wall:

Και στο σύστημά μου με τους 8.944.7 με το crossfire ενεργοποιημένο μου κάνει κάτι σαν flickering(τρεμοπαίζει ένα μαύρισμα επάνω στην εικόνα) όταν κλείνω το crossfire σταματάει- μόνο στο bfbc2 στο bf3 πάει τέλεια. Με τους 12.1 WHQL δεν έχω δοκιμάσει...

Περιμένω τους επόμενους beta που θα δώσει ο Atiman αλλά έχει αργήσει πολύ...

Atiman κανένα νεώτερο;

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω πάρει μιλάμε...:wall: Βάζω - βγάζω συνέχεια drivers μπαίνω - βγαίνω safe mode με driver cleaner και όλα τα συναφή...Άμα δε βρω τι φταίει θα σκάσω!

Τώρα έβαλα πάλι 12.1 με cap3 και κάνω uninstall - install και το bad company μήπως βρω άκρη. Να θέσω μέσα την ATI και τα παιχνίδια που υποτίθεται "σπονσοράρει"!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο βγαίνουν καινούριοι drivers τόσο χαλάει η ροή της εικόνας και η απόδοση στις 58ΧΧ ή είναι η ιδέα μου (για BF3 μιλάω); Εκτός του ότι έχουν βγει 10 διαφορετικοί drivers και 3 διαφορετικά caps, με παραδείγματα οι 12.1 WHQL να είναι παλιότεροι από τους 12.1 preview που βγήκαν πριν ένα μήνα.

Τι γίνεται εκεί στην AMD;

Αν υπάρχει κάποιος που είναι ευχαριστημένος με την 5870 του, στο BF3, ας κάνει ένα καλό να μου πει με πμ ποιον driver χρησιμοποιεί και τι ingame ρυθμίσεις, user.cfg κτλπ γιατί έχω χάσει τον μπούσουλα...

Έγινε επεξεργασία από denz
Link to comment
Share on other sites

Όσο βγαίνουν καινούριοι drivers τόσο χαλάει η ροή της εικόνας και η απόδοση στις 58ΧΧ ή είναι η ιδέα μου (για BF3 μιλάω); Εκτός του ότι έχουν βγει 10 διαφορετικοί drivers και 3 διαφορετικά caps, με παραδείγματα οι 12.1 WHQL να είναι παλιότεροι από τους 12.1 preview που βγήκαν πριν ένα μήνα.

Τι γίνεται εκεί στην AMD;

Αν υπάρχει κάποιος που είναι ευχαριστημένος με την 5870 του, στο BF3, ας κάνει ένα καλό να μου πει με πμ ποιον driver χρησιμοποιεί και τι ingame ρυθμίσεις, user.cfg κτλπ γιατί έχω χάσει τον μπούσουλα...

ΧΑΧΑ! Εγώ με single 5850 σε ultra έχω 23-24 fps. Αν ανοίξω crossfire το παιχνίδι γίνεται αηδιαστικά αργό. Κατά τα άλλα με 12.1 στο 3dmark ανέβηκα 100points! και 0.2 στο heaven.

Link to comment
Share on other sites

Και στο σύστημά μου με τους 8.944.7 με το crossfire ενεργοποιημένο μου κάνει κάτι σαν flickering(τρεμοπαίζει ένα μαύρισμα επάνω στην εικόνα) όταν κλείνω το crossfire σταματάει- μόνο στο bfbc2 στο bf3 πάει τέλεια. Με τους 12.1 WHQL δεν έχω δοκιμάσει...

Περιμένω τους επόμενους beta που θα δώσει ο Atiman αλλά έχει αργήσει πολύ...

Atiman κανένα νεώτερο;

Και με τον νέο beta 8.946.0.0 συνεχίζει το ίδιο πρόβλημα με το bfbc2...

Atiman πότε θα φτιαχτεί; Και έπαιζα μερικές φορές bfbc2 για να θυμάμαι τα παλιά...

:)

Link to comment
Share on other sites

Όσο βγαίνουν καινούριοι drivers τόσο χαλάει η ροή της εικόνας και η απόδοση στις 58ΧΧ ή είναι η ιδέα μου (για BF3 μιλάω); Εκτός του ότι έχουν βγει 10 διαφορετικοί drivers και 3 διαφορετικά caps, με παραδείγματα οι 12.1 WHQL να είναι παλιότεροι από τους 12.1 preview που βγήκαν πριν ένα μήνα.

Τι γίνεται εκεί στην AMD;

Αν υπάρχει κάποιος που είναι ευχαριστημένος με την 5870 του, στο BF3, ας κάνει ένα καλό να μου πει με πμ ποιον driver χρησιμοποιεί και τι ingame ρυθμίσεις, user.cfg κτλπ γιατί έχω χάσει τον μπούσουλα...

ουτε εμενα με ικανοποιει η 5870 αλλα μετα απο καποια προβληματα που ειχα με artifacts(λυθηκαν μετα απο re-install)

εβαλα αυτα τα settings και νομιζω ειμαι καλυτερα απ οτι αλλο συνδιασμο δοκιμασα

From CCC, set mip map detail to quality, not high quality.

Right click on BF3, under compatibility tab check disable desktop composition.

Texture high,

shadows ultra,

effects high,

mesh medium,

terrain quality & decoration high,

deferred AA off,

post AA high,

motion blur off,

AF 16x,

ambient occlusion HBAO.

res 1920x1080 driver ξεχασα να σου πω, Driver Packaging Version 8.92-111109a-129966C-ATI, Catalyst Version 11.12 ( οχι οτι ειμαι ικανοποιημενος αλλα στο online παει καλυτερα, αλλους drivers δν δοκιμασα)

Έγινε επεξεργασία από kyuubiii
add
Link to comment
Share on other sites

:OT: και ζητω και συγνωμη αλλα επειδη λογω συνηθειας (2χ5970 :) ) παρακολουθω αυτο το νημα ακομα και τωρα ενας λογος που ΔΕΝ θα ξαναπαρω Ατι ειναι οι Drivers :OT:

Αν και νομιζω οτι δεν εισαι off topic η εμπειρια που ειχες με πολυπυρηνο συστημα (2χ5970) ηταν/ειναι προβληματικη οχι μονο στο στρατοπεδο της ATI αλλα και της Nvidia.

Απλα εδω στην πατριδα ο εχων mercede δεν θα πει ποτε στον γειτονα του με decevo οτι εμεινε προχθες και περιμενε δυο ωρες την express service. :D

Αν θες να μαθεις για τα mercede κοιτα και λιγο προς τα εξω Videocards - NVIDIA Drivers Section - Guru3D.com Forums

Μπορεις βεβαια να αραξεις εδω http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/the-nvidia-forceware-driver-thread-34800.html και να μαθεις απο πρωτο χερι πως πανε 2χ590 στα παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα με ικανοποιει η 5870 αλλα μετα απο καποια προβληματα που ειχα με artifacts(λυθηκαν μετα απο re-install)

εβαλα αυτα τα settings και νομιζω ειμαι καλυτερα απ οτι αλλο συνδιασμο δοκιμασα

From CCC, set mip map detail to quality, not high quality.

Right click on BF3, under compatibility tab check disable desktop composition.

Texture high,

shadows ultra,

effects high,

mesh medium,

terrain quality & decoration high,

deferred AA off,

post AA high,

motion blur off,

AF 16x,

ambient occlusion HBAO.

res 1920x1080 driver ξεχασα να σου πω, Driver Packaging Version 8.92-111109a-129966C-ATI, Catalyst Version 11.12 ( οχι οτι ειμαι ικανοποιημενος αλλα στο online παει καλυτερα, αλλους drivers δν δοκιμασα)

Ασε το driver default.

Με τι CPU εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.