Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ο πρωτος επισημος uninstaller απο την AMD AMD Catalyst Un-install Utility

edit

Για οποιον του αρεσει το beta testing AMD Catalyst 13.2 BETA download

Εχει 0 frame latency κ ψηνομαι να τον εγκαταστησω, αλλα ειμαι κατα των incomplete οδηγων κ των παρελκομενων που δημιουργουν στο συστημα :(

Link to comment
Share on other sites

Ο πρωτος επισημος uninstaller απο την AMD AMD Catalyst Un-install Utility

Αυτο το tool εχει ακριβως την ιδια συμπεριφορα (προς το αποτελεσμα) με τον κλασικο Catalyst Install Manager.

Οπως λεει ενας φιλος ειναι ενα shortcut για τους τεμπεληδες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το tool εχει ακριβως την ιδια συμπεριφορα (προς το αποτελεσμα) με τον κλασικο Catalyst Install Manager.

Οπως λεει ενας φιλος ειναι ενα shortcut για τους τεμπεληδες.

Για Driver 7950 αυτή τη στιγμή ποιον προτείνεις; 12.11 13.1 ή κάτι άλλο.

Με κριτήριο την ισσοροπία απόδωσης και σταθερότητας.

από ότι κατάλαβα ο 13.2 είναι ατελής.

Τη γνώμη έχεις για τα caps σε μονή κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Σε windows 8 αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με flickering?Ειχα το ιδιο θεμα με τους 12.2 και 12.3 και με τους 12.6 το ελυσα...

Τωρα δοκιμασα στην αρχη με 12.10.

Τους εβγαλα με atiman's unistaller και δοκιμασα μολις και τους 12.11 beta

αλλα μια απο τα ιδια..

Δοκιμασα και τους 13.1 αλλα μια απο τα ιδια.Το flickering παραμενει.

Το κανει καθε φορα που τρεχουν και κλοκαρουν στο start up το afterburner/sapphire trixx.Μολις τρεχω μια 3d εφαρμογη επανερχεται στο κανονικο..

Αν τα απενεργοποιησω και ρυθμισω να κλοκαρει το catalyst τοτε δεν το κανει αλλα το αρνητικο του ειναι οτι δεν εχει voltage control.

Any help?Guyz?

Link to comment
Share on other sites

Εχει 0 frame latency κ ψηνομαι να τον εγκαταστησω, αλλα ειμαι κατα των incomplete οδηγων κ των παρελκομενων που δημιουργουν στο συστημα :(

0 frame latency εχει μονο σε DX9 εφαρμογες. Πληρες θα ειναι στην επομενη beta εκδοση και στους official.

Για Driver 7950 αυτή τη στιγμή ποιον προτείνεις; 12.11 13.1 ή κάτι άλλο.

Τη γνώμη έχεις για τα caps σε μονή κάρτα;

Οι ομοιοτητες ειναι μεγαλες μεταξυ τους, ο 13.1 λυνει μικρα αλλα σημαντικα θεματα διατηρωντας τα καλα του 12.11.

Αρα 13.1 για μενα.

Τα caps ειναι το ιδιο χρησιμα σε μονη καρτα οσο και στην διπλη.

Δοκιμασα και τους 13.1 αλλα μια απο τα ιδια.Το flickering παραμενει.

Το κανει καθε φορα που τρεχουν και κλοκαρουν στο start up το afterburner/sapphire trixx.Μολις τρεχω μια 3d εφαρμογη επανερχεται στο κανονικο..

Αν τα απενεργοποιησω και ρυθμισω να κλοκαρει το catalyst τοτε δεν το κανει αλλα το αρνητικο του ειναι οτι δεν εχει voltage control.

Any help?Guyz?

Αν το κανει μονο με αυτες τις δυο εφαρμογες δεν μπορω να το θεωρησω προβλημα των οδηγων.

Το ιδιο σου εκαναν και οι προηγουμενοι οδηγοι (στο ιδιο σημειο με τις ιδιες εφαρμογες) ?

Link to comment
Share on other sites

0 frame latency εχει μονο σε DX9 εφαρμογες. Πληρες θα ειναι στην επομενη beta εκδοση και στους official.

Για τους 13.2 beta μιλουσα, αλλα ενας φιλος μου εχει απαγορεψει να βαζω μισους οδηγους κ μαλιστα απο αναξιοπιστα sources ;) αλλιως :spell:

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανει μονο με αυτες τις δυο εφαρμογες δεν μπορω να το θεωρησω προβλημα των οδηγων.

Το ιδιο σου εκαναν και οι προηγουμενοι οδηγοι (στο ιδιο σημειο με τις ιδιες εφαρμογες) ?

Oσο ημουν με τα win7 δεν ειχα θεμα με αυτον τον συνδυασμο με τους 12.10,12.11beta παρα μονο με τους 12.2,12.3.

Τωρα που ειμαι με win 8 γινεται σε ολους τους οδηγους που ανεφερα και πιο πανω...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω έχω τους 12.10 σε 6870 για να έχω το καλύτερο αποτέλεσμα στα far cry 3 να περάσω τους 12.11 cap που λέει η τους 13.1 σκέτος χωρίς τους 12.11 cap.

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και τους 13.1 αλλα μια απο τα ιδια.Το flickering παραμενει.

Το κανει καθε φορα που τρεχουν και κλοκαρουν στο start up το afterburner/sapphire trixx.Μολις τρεχω μια 3d εφαρμογη επανερχεται στο κανονικο..

Αν τα απενεργοποιησω και ρυθμισω να κλοκαρει το catalyst τοτε δεν το κανει αλλα το αρνητικο του ειναι οτι δεν εχει voltage control.

Any help?Guyz?

και εγω εχω αυτο το προβλημα εδω και καιρο οπως και πολοι αλλοι που διαβαζω νετ. το παρουσιαζει οταν κανεις oc με msi η trixx μετα αν κανεις refresh η ανοιγεις παραθυρα κανει τρελο flickering γραμμες και τετοια.

η μονη λυση που εχω βρει ειναι απλα αλλαζεις resolution μετα το βαζεις οπως το ειχες και σταματαει το προβλημα,βεβαια στο επομενο reboot πρεπει να το ξανακανεις.αλλα αμα ανοιγεις μια φορα το pc τη μερα δεν υπαρχει προβλημα οκ... και με 13.1 το κανει τωρα που τους εβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο "ωραιο" σε ολο αυτο, ειναι οτι "περιμενετε" απο τους drivers να το διορθωσουν.

Ορισμενα πραγματα πρεπει να τα βλεπουμε οπως ειναι !

Δηλαδή τώρα που σκέφτομαι να περάσω 8 θα έχω αυτό το θέμα; Δεν μπορεί να διορθωθεί μέσω drivers;

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω αυτο το προβλημα εδω και καιρο οπως και πολοι αλλοι που διαβαζω νετ. το παρουσιαζει οταν κανεις oc με msi η trixx μετα αν κανεις refresh η ανοιγεις παραθυρα κανει τρελο flickering γραμμες και τετοια.

η μονη λυση που εχω βρει ειναι απλα αλλαζεις resolution μετα το βαζεις οπως το ειχες και σταματαει το προβλημα,βεβαια στο επομενο reboot πρεπει να το ξανακανεις.αλλα αμα ανοιγεις μια φορα το pc τη μερα δεν υπαρχει προβλημα οκ... και με 13.1 το κανει τωρα που τους εβαλα.

Aκριβως τα ιδια μου κανει και εμενα με windows 8,λεω να παω παλι σε 7αρια.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω έχω τους 12.10 σε 6870 για να έχω το καλύτερο αποτέλεσμα στα far cry 3 να περάσω τους 12.11 cap που λέει η τους 13.1 σκέτος χωρίς τους 12.11 cap.

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Mείνε στους 12.10. Δεν θα κερδίσεις κάτι με τους άλλους και είναι και πιο ασταθείς, οι 12.11 τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάιδες ενεργοποιώ τα ρολόγια σε μια 5970 μέσα από το overdrive σε λίγο ψιλότερα όλα ο.κ , όταν κλέισω τον υπολογιστή την επόμενη φορα γυρίζουν πάλι στο normal ? το ιδιο και στο msi afterb.. εκεί ο.κ στο overdrive ξανα νορμαλ???

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.