Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

ATI Catalyst 7.10 Released

http://ati.amd.com/support/driver.html

αντε να το βάλουμε να δούμε αν ισχύει κανένα improvement για single card και όχι crossfire

Performance Improvements

The following performance improvements are noticed with Catalyst 7.10:

* Battlefield 2142: CrossFire performance improves 5-23% on ATI Radeon HD2600, HD2400 and ATI Radeon X1300/X1550

* BioShock DX10 CrossFire performance improves 70% or more on all ATI Radeon HD2x00 series of products

* Call of Duty 2: performance improves up to 6.7% on both single card and CrossFire ATI Radeon HD2600 and ATI Radeon HD2400 configurations

* Call of Juarez DX10: CrossFire performance improves up to 42% and single card performance improves up to 34% on all ATI Radeon HD2x00 series of products

* Company of Heroes DX10 CrossFire performance improves up to 80% on all ATI Radeon HD2x00 series of products and single card performance improves as much as 31% on ATI Radeon HD2900 and ATI Radeon HD2600 products

* Enemy Territory: Quake Wars CrossFire performance improves as much as 23% on ATI Radeon X1x00 series products and single card performance improves as much as 23% on both ATI Radeon HD2x00 and ATI Radeon X1x00 series of products

* FEAR CrossFire performance improves as much as 16% on ATI Radeon X1950XTX, X1650XT, HD2400 and X1300/X1550

* Lost Planet DX10 CrossFire performance improves 20% or greater on all ATI Radeon HD2x00 series of products

* Supreme Commander CrossFire performance improves up to 30% on all ATI Radeon HD2x00 and ATI Radeon X1x00 series products. ATI Radeon X1650 and X1300/X1550 see even greater improvements of 82% or more

* World In Conflict DX10 CrossFire performance improves 14-67% or more and single card performance improves 20% or more on ATI Radeon HD2900XT and ATI Radeon HD2600 products

* World in Conflict DX9 CrossFire performance improves up to 70% or more on all ATI Radeon HD2x00 products

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένα προβληματάκι με τους 7.10 όπως και με τους 7.9, όχι μεγάλο, απλά δεν παίζει κανένα 3D...

Με τους 7,8 είμαι μία χαρά. Εγκατάσταση στους 7,9 είχα κάνει και από πάνω από τους 7,8 και με uninstall τους 7,8 και μετά 7,9. Τους 7,10 τους έβαλα πάνω από τους 7,9 μόλις τώρα...

Τι να φτάιει

P.S. Ολα στο σύστημα της υπογραφής...Χ800GTO σε XL, nf7-s και ο Athlonας

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mech5107

Ρε παιδιά ένα προβληματάκι με τους 7.10 όπως και με τους 7.9, όχι μεγάλο, απλά δεν παίζει κανένα 3D...

Με τους 7,8 είμαι μία χαρά. Εγκατάσταση στους 7,9 είχα κάνει και από πάνω από τους 7,8 και με uninstall τους 7,8 και μετά 7,9. Τους 7,10 τους έβαλα πάνω από τους 7,9 μόλις τώρα...

Τι να φτάιει

P.S. Ολα στο σύστημα της υπογραφής...Χ800GTO σε XL, nf7-s και ο Athlonας

Βγάλε τελείως τους 7.9 και εγκατέστησε τους 7.10

εδώ θα πρέπει να πω ότι τους έβαλα και παίζουν κανονικά σε αντίθεση με τους δύο προηγούμενους 7.8, και 7.9 κάρτα γραφικών μου 1950 PRO AGP πρεσκότης 3.6 και 2γιγα ραμ τσίπσετ 850 P ιντελα (λίγο) παλιός. Οσοι AGPιδες να τον βάλουν άφοβα (με την καλή έννοια) :happy2: :magic: :T: :T: έχει και μία έκπληξούλα στο adaptive anti-aliasing εγώ τουλάχιστον το βλέπω πρώτη φορά. (method):clap: :clap:για πέστε μου λειτουργεί το method ή είναι πατάτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mech5107

Μπα το έχω κάνει και αυτό και τίποτα...

Οποτε πάω να τρέξω 3D ή μένει σε μαύρη οθόνη, ή απλά με πετάει στο desktop...:mad:

Απεκατέστησε τελείως ότι υπάρχει σε ΑΤΙ και βάλε πάλη τον 7.10. Τι λειτουργικό έχεις?

ίσε σίγουρος ότι χρησιμοποιής την κατάλληλη για το λειτουργικό σου έκδοση του ντράιβερ?. :confused: :magic:(κάνε και έναν έλεγχο (τσέκ, διάγνωση με το DX) και εδώ είμαστε πάλη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από VIL [Σήμερα, στις 17:55]

Απεκατέστησε τελείως ότι υπάρχει σε ΑΤΙ και βάλε πάλη τον 7.10. Τι λειτουργικό έχεις?

ίσε σίγουρος ότι χρησιμοποιής την κατάλληλη για το λειτουργικό σου έκδοση του ντράιβερ?. :confused: :magic:

1) Tα εβγαλα όλα standard!

2) Xp Pro SP2

3) 100%

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μιλάς τώρα για κάρτα αρκετά παλιά (Χ800GTo). Είναι σύνηθες φαινόμενο οι καινούριοι drivers που βγαίνουν να προσφέρουν βετιώσεις για καινούριες κάρτες σε βάρος παλαιότερων μοντέλων. ’λλωστε δεν επρόκειτο να δεις βελτιώσεις με τους 7.10 στην Χ800.

Link to comment
Share on other sites

Kαλά δεν περίμενα και κάτι...απλά μου αρέσει να έχω του τελευταίους drivers παντού...:p

Αλλά από την στιγμή που το site δίνει για X800 τους 7,10, θα πρέπει και να δουλεύουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Δεν μου λέτε ρε dudes... ειναι η ιδέα μου ή οντως με τους 7.10 πάει σφαιράτη η 2900 στα games? (επιτέλους)

Για πές μου με το method στο adaptive anti-aliasing λέει τίποτα ή μάπα? :magic:

Link to comment
Share on other sites

εντάξει ας μην το πιάσουμε λεπτομερειακά... απλά σε ότι games εχω παίξει βλέπω αυξημένα frames, απροβλημάτιστο τρέξιμο... τα τρέχει νεράκι που λέμε.... οχι πως δεν τα έτρεχε και πριν αλλα οπως ειπα το μάτι βλέπει διαφορές... και το επισημαίνω καθώς αυτά τα παρατήρησα πριν δω το ποστ του sstav παραπάνω για τις σημαντικές βελτιώσεις των 7.10 σε θέματα επιδόσεων CF και single card και μου εκανε εντύπωση....αρα μάλλον δεν ειναι και τοσο marketing αυτά που λένε...

Οι υπόλοιποι gamers με 2900 και 7.10 να μας πουν τις εντυπώσεις τους?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.