Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ρε παιδιά θα τρελαθώ έχει καεί ο εγκέφαλος μου από το απόγευμα , έτσι μου έρχεται να βάλω υδρόψυξη και στο κεφάλι μου, έβαλα τους νέους 8,1 της sapphire μαζί με την 3870χ2 και από το νετ αλλά και από την σελίδα της μαμάς εταιρείας. Το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω να ανοίξω το ccc αυτό ανοίγει για 1 δευτερόλεπτο και κλείνει. Έβαλα ξανά το ΝΕΤ 2, 3, 3,5 τίποτε τί ***** έπαθε η π@π@ρι@...

Κανείς με το ίδιο πρόβλημα ή με την λύση:worship:

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα,ειχα κι εγω καποτε παρομοιο προβλημα,δεν ολοκληρωνε εγκατασταση οδηγων γιατι ηταν corrupt για αγνωστο λογο το net framework

Η λυση ηρθε απο το lab,εβγαλα εντελως το net framework(θελει ειδικη διαδικασια για να φυγει) και μετα το ξαναπερασα απο την αρχη.

link

Μετα περασαν κανονικα οι drivers και ανοιγει και το CCC

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τακας

Ρε παιδια να ρωτησω κατι πως μπορω να κανω Overclocking στην 3870X2 πανω απο τα ορια που δινουν οι Drivers?το ατι τοολ δεν μου λητουργει σωστα...κανω κατι λαθος?

Απο οτι φαινεται ειναι σαν τις απλες 3870, δηλαδη μονο με μονταρισμενο bios.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια.Και κάτι άλλο έχεις βρεί τρόπο να ενεργοποιείς το Super Antialising Mode...έτσι ώστε να γίνεται το rendering frame by frame ( Alternate Frame Rendering Mode )απο τον κάθε πυρήνα ξεχωριστά.

Δηλαδή κάτι που γινόταν παλιά γίνεται σήμερα????

eojcb778lrj12s071guy.jpg

3drwo7sm78rw9wsbiebn.jpg

re1tdn56xn9dbl9in2pf.jpg

co8zlugmv4b65m17orsb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nephilim

"φευγει" το κουτακι πανω αριστερα στο desktop με 8.2?

Εαν κανεις δεξι κλικ πανω στο tray icon της Ati διπλα στην ωρα και exit τοτε το κουτακι θα φυγει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Eaglenik [Σήμερα, στις 13:52]

Εαν κανεις δεξι κλικ πανω στο tray icon της Ati διπλα στην ωρα και exit τοτε το κουτακι θα φυγει.

το ξερω,αλλα ελα που δεν θελω να κανω exit ....

εχω συνδρομο στερησης χωρις αυτο:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SkaL- [Χθες, στις 16:09]

Βγήκαν και 8.2 beta http://phyxion.net/cat_view/2-drivers/3-ati.html λένε πως με αυτούς πάνε καλά οι 3870x2.

τους δοκίμασε κανείς σας ;

είχατε προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

(8.2 βετα)Στα vista με 3870χ2 μετά από λίγο cod4 με πετά έξω από το παιχνίδι και μου λέει οτί ο οδηγός σταμάτησε και επανεκίννησε γιατι αυτοκτόνησε...και το κάνει πολύ συχνα.Δεν υπάρχει ουσιαστική βελτίωση.Οπότε 8,1 v2 καλύτερα.:T:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.