Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

ρε παιδια εγω με τους 8.2 και με τους 8.3 εχασα το οverdrive.εγω συνδεδεμενα και το 8πινο και το 6 πινο στην 2900ΧΤ.Τι να φταιει?

Έχεις κάνει over clock με κάποιο άλλο πρόγραμμα ? γιατί σε εμένα όταν ανέβαζα τα ρολόγια στις μνήμες παραπάνω απο αυτό που μπορεί να δώσει το ccc τότε χανότανε το overdrive .

Στο θέμα των 8.3 , σε εμένα με XP SP2 32bit και το σύστημα της υπογραφής

οι 8.3 ήταν καταστροφή και εξηγούμε , με τους 8.2 και χωρίς o/c βγάζω 12.400 marks sto 3dmark 06 και με τους 8.3 8.800 marks στο 3dmark 06 :tomato::tomato::tomato: οι 8.3 για εμένα είναι :rip: δεν ξέρω σε άλλους τι κάνουν αλλά στο δικό μου PC δεν πήγαν καθόλου :bye:

Link to comment
Share on other sites

να σου πω ιασονα σηκωσε ενα gpubench απο crysis σε 1680x1050 σε high settings με την Gts και ετοιμασου για τσαγακι...:hehe:

ποιο τσαγακι βρε ψευταρακο :tongue:

καρτα που βγηκε πριν 1.5 χρονο με έναν πυρηνα στο Crysis την έχει την 3870Χ2.

είπα να κανω και γω μια αλλαγή, αλλα οι διαφορες ειναι μικρες και σε μερικα ειναι και χειροτερη απο την GTX

την εφερε ο σερραιος(που σ λεγα) σπιτι μου την καρτα και ειδαμε και εμεις τι κανει, γιατι στο άλλο Thread όλο

HL2 μας έβαζες να δουμε :hehe:

1680x1050 high setting στο Crysis η GTX εχει 37fps με C2D στα 3.0 και ram στα 800

174.16 drivers.

βαλε αυτα τα settings στο pc και ανεβασε gpubench με την 3870x2 κατω απο 35 θα εισαι, ακομα και με quad.

Link to comment
Share on other sites

μην μιλας ρε βαμμενε εσυ... εισαι βαμμενος πρασινος οτι και να λεω οτι και να δειχνω δεν σε πειθω..τεσπα σας ριχνει κανα ταλιρακι φρειμς η κοκκινη και με διαφορα λεμε μην μιλατε αλλο τελος..:hehe:

μια απο τα ιδια και με τους 8.3...ακριβως στα settings που ανεφερες ο Q6600 στα 3.6 .

2003100030031795341_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πουλόπουλο δηλαδή, με 600MHz πάνω ΚΑΙ DDR3.

Η GTX αν όντως βγάζει 37άρια στα 3.0 τότε allow me to say - pwnage.

Dem, τρέξε κι εσύ ένα και τράβα κανα shot, εγώ ίσως αργότερα σήμερα τους βάλω και κάνω δοκιμές - θα τις περάσω στο διάγραμμά μου.

Link to comment
Share on other sites

settings που ανεφερες ο Q6600 στα 3.6 .

καταρχήν είπα.

C2D στα 3.0 και ram στα 800

2ον

στο δικο setup ειναι πιο συγκρίσιμα τα αποτελεσματα του gznp

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=47002&page=19

αν και εχει quad δεν νομιζω να κανει μεγαλη διαφορά στο crysis.

δλδ αντε να ηταν με την 3870x2 στο δικο μου setup 1fps πιο κατω απο αυτο

του gznp αλλά περισσοτερο λόγω τεραστιου reg. παρα quad.

3ον

για το Crysis περιπου 200 reviews στο net την δινουν πιο κατω απο την 8800.

4ον

για το βαμμενος....και περι αξιοπιστιας...

με την 3870x2 μας εχεις πει ότι σου παιζει καλα το DirT που παιρνεις μισα unplayable fps

απο την 8800GT , οποτε πως να βγαλουμε ακρη, εμεις που θελαμε να δουμε τι ακριβως κανει

η καρτα?

5ον

Την εψαξα τελικα λιγο μονος μου την δουλεια κυριως λόγω δυνατοτητας CF σε ιντελ

αλλά τελικα το παρατησα λόγω τροφοδοτικων - θερμοκρασιών - drivers

(σκεφτομουν μια 3870χ2 + 1 3870) Ασε που δεν υπάρχει κατι που να μην το παιζει τερμα η GTX

και αν για οποιοδηποτε λόγο δεν παιζει το ημιCF της 3870χ2 κλαφτα.

6ον

Μ αυτα που κανει η ΑΤΙ εδω και 2 χρονια η οι Vidiots βγαζουν ιδιες καρτες

7ον και εγώ σ αυτο κατεληξα

To DiRT, το Supreme Commander και αρκετά παιχνίδια που θέλουν patch για να παίξει.

Κοίταξε να δεις, η κάρτα καλή είναι. Απλά όχι τόσος ντόρος, σημειώνω ως θετικό την τιμή της, αλλά αν ήδη έχεις 8800GTS/GTX/UL, δε νομίζω να είναι καλό να πας σε 3870Χ2. Οι διαφορές είναι μικρές και σε ορισμένα παιχνίδια - και μιλάει άνθρωπος που παίζει σε 1920.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.