Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

άρα πρέπει να απεγκαταστήσω το riva tuner για να φορτώσει τον ccc έτσι;

Όχι. Το αντικαθιστούν σαν λειτουργίες. Δουλεύουν όμως εντελώς ανεξάρτητα. Μπορείς να έχεις άνετα και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

ναι,αλλά γιατί δεν φορτώνει ο ccc αφού κάποια στιγμή δούλευε κανονικά;Κάποιο conflict μου μυρίζεται μάλλον..:angry::slap:

πάντως ο ccc είναι εγκατεστημένος:

post-3375-1416073684,0592_thumb.png

Έγινε επεξεργασία από athlon=greek
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθές πήρα μια 4870 και πέρασα στους 8.10 για την δυνατότητα ρύθμισης του fan από το CCC.

Το πήγα στο 29% από 23% και ενώ κάνει τον ίδιο θόρυβο έριξε 15 βαθμούς την θερμοκρασία.

Η ερώτησή μου είναι αν το fan θα μείνει σταθερό σε αυτή την ταχύτητα και όταν παίξω παιχνίδια ή θα αυξηθεί αν αυξηθούν και οι ανάγκες ψύξης;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθές πήρα μια 4870 και πέρασα στους 8.10 για την δυνατότητα ρύθμισης του fan από το CCC.

Το πήγα στο 29% από 23% και ενώ κάνει τον ίδιο θόρυβο έριξε 15 βαθμούς την θερμοκρασία.

Η ερώτησή μου είναι αν το fan θα μείνει σταθερό σε αυτή την ταχύτητα και όταν παίξω παιχνίδια ή θα αυξηθεί αν αυξηθούν και οι ανάγκες ψύξης;

Από μία απόπειρα που έκανα, δεν αυξάνει τις στροφές αυτόματα το οποίο είναι μεγάλο μειονέκτημα.

Θα πρέπει να φτιάξεις profile.

Τον είχα χαμηλώσει στο 20% στο desktop και με το που ξεκίνησα ένα παιχνίδι κόλλησε το σύμπαν και η θερμοκρασία ανέβηκε κατακόρυφα!

Link to comment
Share on other sites

Από μία απόπειρα που έκανα, δεν αυξάνει τις στροφές αυτόματα το οποίο είναι μεγάλο μειονέκτημα.

Θα πρέπει να φτιάξεις profile.

Τον είχα χαμηλώσει στο 20% στο desktop και με το που ξεκίνησα ένα παιχνίδι κόλλησε το σύμπαν και η θερμοκρασία ανέβηκε κατακόρυφα!

κι εγω ακριβως 29% την εχω

στα 30 εχει διαφορα ο θορυβος

η θερμοκρασια στα παιχνιδια ανεβαινει λιγο ,αλλα ανεβαινει λιγοτερο απ οσο οταν θα ηταν στο αυτοματο

τουλαχιστον αυτο ειδα εγω.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κάνω enable Ati Overdrive κάνω και autotune, ανεβάζει αυτό.Τις τιμές αυτές που καταλήγει να τις εμπιστευτώ?Φαντάζομαι πως αυτές τις τιμές τις πιάνει στα games.Με πιο πρόγραμμα να stressaro και αν ναι αξίζει τον κόπο?8400 C2D,Asus P5E,Thermaltake Toughpower qfan 650Watt,

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησα 2 προφίλ, ένα για desktop καταστάσεις και ένα για παιχνίδια, τα οποία ενεργοποιώ με ένα απλό συνδιασμό πλήκτρων.

Οι εντυπώσεις μου από την κάρτα και τους drivers είναι λοιπόν πολύ καλές :clap:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.