Jump to content



βοηθεια για χειροποιητο water cooling


davarisx

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.εχω το εξης συστημα....Cpu intel pentium dual core 3.0ghz Lga 775,Vga card sapphire ati X700pro 256mb,και motherboard GA-8I945P Pro Της Gigabyte.Θελω να ψυξω και την σπυ-και την καρτα γραφικων και την μητρικη με υδροψυξη.θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει τι εξαρτηματα να αγορασω για να φτιαξω ενα πληρες κυκλωμα?για το μονο που ειμαι σιγουρος ειναι για την τρομπα:Εheim 1250. Σας ευχαριστω...........

Link to comment
Share on other sites

τα εχουμε πει πολλες φορες...

στο water cooling section θα βρεις ολες τις απαντησεις που ψαχνεις....

καθως και μαγαζι που θα βρεις τα παντα....

Προσφατα ρωτησε καποιος το ιδιο πραμα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από davarisx

Καλησπερα σε ολους.εχω το εξης συστημα....Cpu intel pentium dual core 3.0ghz Lga 775,Vga card sapphire ati X700pro 256mb,και motherboard GA-8I945P Pro Της Gigabyte.Θελω να ψυξω και την σπυ-και την καρτα γραφικων και την μητρικη με υδροψυξη.θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει τι εξαρτηματα να αγορασω για να φτιαξω ενα πληρες κυκλωμα?για το μονο που ειμαι σιγουρος ειναι για την τρομπα:Εheim 1250. Σας ευχαριστω...........

Δες εδω θα παρεις αρκετες ιδεες...

http://www.thelab.gr/forumdisplay.php?s=&forumid=47

Καλως ηρθες στο Forum

:flower:

Αρχική απάντηση από ΝTG

τα εχουμε πει πολλες φορες...

στο water cooling section θα βρεις ολες τις απαντησεις που ψαχνεις....

καθως και μαγαζι που θα βρεις τα παντα....

Προσφατα ρωτησε καποιος το ιδιο πραμα...

Μην το κραζεις το παιδι ρε ...νεος ειναι!:p :P

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $George Vasil$

Μην το κραζεις το παιδι ρε ...νεος ειναι!:p :P

δεν το κραζω ρε συ ..αλλα μολις τελειωσαμε με το εναν σκαει καπακι ιδια ερωτηση...

αυτα που ειπε ο dj_alex δες

και αυτο για καρτα γραφικων

και αυτο σαν ενα εναλλακτικο καλυτερο ψυγειο

αν και η καρτα δεν νομιζω να θελει ψυξη..

αλλα επειδη παιζει το ενδεχομενο να την αλλαξει συντομα ισως το μπλοκ που θα παρεις τωρα να μην κανει για την επομενη!Εκτος αν ταιριαζει το συγκεκριμενο block και με την Χ700....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αλλα δεν νομιζω να αξιζει να δωσεις τα λεφτα και (πολυ περισσοτερο) να μπεις στην ταλαιπωρια να βαλεις νερο σε τετοια καρτα...βαλε πανω κανα silencer...οπως και στο chipset δεν πιστευω οτι αξιζει σε καμια περιπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Aπο την στιγμή που στήνει το loop [ψυγειο -τανκ - 1250...] ομως Xάρη κρίμα δεν ειναι να βάλει αέρα στα άλλα και να τον πληρώσει κιόλας ? <--- silencer-chipset fan. Βάζει νερό σε όλα και τελειώσε . ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικα αγορασα και εγκατεστησα την asetek 03-L-7003.ειναι φανταστικη.δεν το περιμενα να δουλευει ετσι.απο 55 βαθμους ολο μου το συστημα cpu-chipset-vga card δουλευουν το πολυ με 31 βαθμους.ειναι αψογο μηχανημα και αρκετα δυνατο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.