Jump to content



βοηθεια για χειροποιητο water cooling


davarisx

Recommended Posts

απο που το αγορασες φιλε μου davarisx και ποσο (αν επιτρεπετε).Ενδιαφερομαι και εγω για το 03-L-7004

.α και επιπλεον να σε ρωτησω για το instalation,ευκολο η πρεπει να ξυλωσω μητρικες και τα ρεστα??

Link to comment
Share on other sites

χμμ εγω με τα πραγματα που πηρα απο τον elleven παντως ειμαι ευχαριστημενος καλητερα να βαλεις παντου νερακι εγω δεν το εκανα και τωρα πληρωνω αμαρτιες... 3πλο ultra thin ψυγειο σωληνες χμμμ... πρεπει να ρωτήσω τον FrOsT kai eheim φυσικα αντλια βυθησμενη στο Tank CPU 64 2 3800+,,, VGA 7800 GTX 256 DDR3 με block απο τον elleven και στα δυο εκτος απο το chipaki της DFI LAN PARTY SLI -D και βουηζει το ριμαδι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από johnstef [06-07-2006 21:00]

απο που το αγορασες φιλε μου davarisx και ποσο (αν επιτρεπετε).Ενδιαφερομαι και εγω για το 03-L-7004

.α και επιπλεον να σε ρωτησω για το instalation,ευκολο η πρεπει να ξυλωσω μητρικες και τα ρεστα??

τελικά από που τι κιτακi τις ασετεκ? το installation πως πήγε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το συστημα water cooling της ASETEK το αγορασα απο τα multirama.η τιμη του ειναι 330 ευρω αλλα πιστεψτε με τα αξιψει τα λεφτα του.ψυχο μητρικη,καρτα γραφικων και επεξεργαστη.με full φορτιο η θερμοκρασια το πολυ να φτασει τους 35 βαθμους.ειναι απιστευτο.οσο για την τοποθετηση χρειαζεται να βγουν ολλα εξω αλλα μπροστα στην υσηχια μου δεν το λογαριασα αυτο καθολου.δεν μπορουσα να κοιμηθω τα βραδια απο τον θορυβο που κανανε τα κερατα για ανεμηστηρακια.τωρα δεν ακουγεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από davarisx [Σήμερα, στις 01:45]

Παιδια το συστημα water cooling της ASETEK το αγορασα απο τα multirama.η τιμη του ειναι 330 ευρω αλλα πιστεψτε με τα αξιψει τα λεφτα του.ψυχο μητρικη,καρτα γραφικων και επεξεργαστη.με full φορτιο η θερμοκρασια το πολυ να φτασει τους 35 βαθμους.ειναι απιστευτο.οσο για την τοποθετηση χρειαζεται να βγουν ολλα εξω αλλα μπροστα στην υσηχια μου δεν το λογαριασα αυτο καθολου.δεν μπορουσα να κοιμηθω τα βραδια απο τον θορυβο που κανανε τα κερατα για ανεμηστηρακια.τωρα δεν ακουγεται τιποτα.

καλοδουλευτη η υδροψυξη και καλως ηλθες στην δροσερη και ησυχη μερια του watercooling.

θες να μας πεις απο τι αποτελειται το συστημα σου?οβερκλοκιν εριξες ή ολα ντιφολτ?

και μια θερμοκρασια δωματιου καλο θα ηταν να λεχθει για να δουμε τις δυνατοτητες του Asetek eXternal:T:

Link to comment
Share on other sites

με θερμοκρασια δωματιου 29 βαθμους η θερμοκρασια ολου του συστηματος ειναι 33.εννοειτε οτι το μετρησα μετα απο καποιες ωρες παιχνιδιου με παιχνιδια που γονατιζουν το συστημα και την καρτα γραφικων.το καλο με αυτην την υδροψυξη ειναι οτι ρυθμιζονται τοσο η στροφες της αντλιας νερου οσο και οι στροφες των ανεμιστηρων.εγω πρωσοπικα το εχω ρυθμισει να ειναι η θερμοκρασια μεχρι 34 βαθμους.απο εκει και περα απο μονο του ρυθμιζει την ταχυτητα των ανεμιστηρων με τιμες που εγω του εχω προκαθορισει εγω.Οσο για το συστημα μου το εχω προαναφερει στην πρωτη σελιδα του topic.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

DAVARISX σημερα μου ηρθε και μενα το waterchill xternal 03-L-7002 αλλα δεν ειχαν μεσα ουτε το manual ουτε το instalation cd.Ενταξει το software το βρηκα απο το σαιτ τους,αλλα το manual που δεν ξερω πως να το στησω??

Μηπως μπορεις να με βοηθησεις η να μου δωσεις σε pdf αρχειο το manual?

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Γεια το μοντελο 7002 δεν ξερω.εγω εχω το 7003.ειναι πολυ ευκολο στην τοποθετηση,κατι σαν να τοποθετεις ανεμιστηρες φαντασου αλλα με περισσοτερη προσοχη.να κουμπωσεις πολυ καλα τα σωληνακια επανω στο μπλοκ για αποφυγη διαροης,και παντα τα σωληνακια θα τα κοβεις με ψαλιδι και οχι με μαχαιρι η κοπιδι και παντα ευθεια.βασικα δεν ξερω τι ακριβως θελεις να ψυξης?επεξεργαστη μονο η καρτα γραφικων και μητρικη ολλα μαζι σαν και εμενα?τα μπλοκ να ξερεις οτι ειναι universal δυλαδη ταιριαζουν σχεδον στα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.