Jump to content



MEMORY FAN COOLING?


athlon=greek

Recommended Posts

Υπαρχει συστηματακι που να αεριζει τις μνημες ή κατι παρομοιο;Βεβαια να εχει και καποια αποδωσει αν γινεται!Και που μπορω να το βρω;Ευχαριστω......:tomato::T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από athlon=greek

Υπαρχει συστηματακι που να αεριζει τις μνημες ή κατι παρομοιο;Βεβαια να εχει και καποια αποδωσει αν γινεται!Και που μπορω να το βρω;Ευχαριστω......:tomato::T:

Στύλε ένα pm στον gorillako μπας και του έχει μείνει Κανά supertalent memory cooler

Είναι ένα συστηματακι με 2χ4cm fans που στηρίζετε στα κουμπώματα των μνημών και τις ψήχει

Είναι πολύ καλό και αποδοτικό

Link to comment
Share on other sites

καλες ιδεες παιδες,θα ψαξω λιγο ακομη μηπως βρω κατι ετοιμο σαν εκεινες του γοριλακου τις super talent βασεις να τις προσαρμοσω(οι ballstix εχουν ψυκτρες αλλα χωρις ανεμιστηρακια),thanks anyway!:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από athlon=greek

καλες ιδεες παιδες,θα ψαξω λιγο ακομη μηπως βρω κατι ετοιμο σαν εκεινες του γοριλακου τις super talent βασεις να τις προσαρμοσω(οι ballstix εχουν ψυκτρες αλλα χωρις ανεμιστηρακια),thanks anyway!:T:

Αν σχόλησε με ebay έχει πολλά εκεί από 15-20 ευρώ με τα μεταφορικά από εκεί πήρα το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Ο cpu μου πρεπει να περνει κι αλλο αλλα μου βγαζει μπλε οθονη. Που θα μπορεσω να βρω fans για τις μνημουλες μου? Εχω βαλει και ψυκτρουλες. Χρειαζομαι μια μικρη βοηθεια. please!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη αλλά πρόχειρη λύση είναι

Παίρνεις 2 φανακια 5αρια η 4αρια (προτιμώ 5αρια) και τα δένεις μετάξι τους με traps

Και μετά βάζεις 4 βίδες από φανακια στις τέσσερις άκρες τους αλλά όχι τσίτα βιδωμένα ώστε να κάνουνε ναι πατούρα

Μετά παίρνεις ένα λαστιχάκι το κόβεις στην μέση και το κανείς 2 μικρά(αν βρεις 2 μικρά ακόμα καλυτέρα) και το περνάς από τις βίδες και μετά πίσω από τα κλιπς που κουμπώνουνε οι μνήμες

Προσοχή να αλλάζεις το λαστιχάκι κάθε μηνά γιατί ξεραίνετε και κόβετε

Link to comment
Share on other sites

Thanks D.J. Alex τωρα το διαβασα. Θα το δοκιμασω και θα σου πω αποτελεσματα. Παντως μου ανοιγε στα 3,8 και κατι ακομα. Ξερεις εαν υπαρχουν waterblocks για μνημες η με καποιο τροπο να φτιαξω δικες μου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από G.papas

Thanks D.J. Alex τωρα το διαβασα. Θα το δοκιμασω και θα σου πω αποτελεσματα. Παντως μου ανοιγε στα 3,8 και κατι ακομα. Ξερεις εαν υπαρχουν waterblocks για μνημες η με καποιο τροπο να φτιαξω δικες μου?

Υπάρχουνε αλλά κανένας δεν έχει δοκιμάσει από γνωστό για να ξερώ αποτελέσματα..

Πάντως εμένα δεν μου γεμίζουνε το μάτι γιατί θα χαλάνε πολύ την ροή γιατί ο χορός για να περνάει το νερό είναι πολύ μικρός

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [14-06-2006 16:45]

Μια γρήγορη αλλά πρόχειρη λύση είναι

Παίρνεις 2 φανακια 5αρια η 4αρια (προτιμώ 5αρια) και τα δένεις μετάξι τους με traps

Και μετά βάζεις 4 βίδες από φανακια στις τέσσερις άκρες τους αλλά όχι τσίτα βιδωμένα ώστε να κάνουνε ναι πατούρα

Μετά παίρνεις ένα λαστιχάκι το κόβεις στην μέση και το κανείς 2 μικρά(αν βρεις 2 μικρά ακόμα καλυτέρα) και το περνάς από τις βίδες και μετά πίσω από τα κλιπς που κουμπώνουνε οι μνήμες

Προσοχή να αλλάζεις το λαστιχάκι κάθε μηνά γιατί ξεραίνετε και κόβετε

Πηρα τα φανακια, τα βαλα και μαμανε. Θα βαλω και φωτο να τα δεις. Ειδα ικανοποιιτικα αποτελεσματα. Τα timings φτασανε 2-2-2-7-4 και το 7 πρεπει να γινεται 6. Πριν ηταν 2-3-3-7-4. Οι θερμοκρασιες ειναι αρκετα χαμηλες τωρα. (Αξιζε) 100%!!! Thanks again.:D

Μολις βρω λεφτα θα προσπαθησω να φτιαξω waterblocks για τις μνημουλες. Αν δεν φτασω το cpu στα ορια δεν τον αλλαζω.:devil:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.