Jump to content



P5WD2-E Premium και conroe


Unholy_Pozer

Recommended Posts

Πήρα την προηγούμενη εβδομάδα την εν λόγου μητρική και είμαι απόλιτα ευχαριστημένος.Το μόνο που με ανχώνει είναι το άν θα "βλέπει" conroe επεξεργαστές.Το revision του mobo είναι 1.02.Εχει διαβάσει κανείς κάτι σχετικό?

Link to comment
Share on other sites

Χμ... καλα δεν θα τα βάψω και μαύρα.Εξάλου προχθές το έστησα το Pc και πάει σφαίρα.(940D στα 4Ghz 2 Gb cοrsair xms2 675Mhz και E-VGA 7900GTX 512Mb) μέχρι να παλιώσει έχει ψωμί ακόμα!!!Πάντος ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντιση!:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Unholy_Pozer [Σήμερα, στις 18:08]

Χμ... καλα δεν θα τα βάψω και μαύρα.Εξάλου προχθές το έστησα το Pc και πάει σφαίρα.(940D στα 4Ghz 2 Gb cοrsair xms2 675Mhz και E-VGA 7900GTX 512Mb) μέχρι να παλιώσει έχει ψωμί ακόμα!!!Πάντος ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντιση!:)

αν ειναι c1 stepping ριξε μια ματια στο hetasink του

αρκετα απο δ'αυτα εχουν ενα ελατωματακι σε μια γωνια με αποτελεσμα να μην παταει

τελεια η ψυκτρα και να μην εχει βελτιστα αποτελεσματα στην ψυξη

παρολο που οι C1 εχουν 35w χαμηλοτερη καταναλωση απο τους B1

σαυτη τη περιπτωση

ενα καλο χερι lapping

και μια καλη αεροψυξη μπορουν να σου εξασφαλισουν χαλαρα τα 4.3+ ghz με το απαραιτητο "ζουμακι" βεβαια..

Link to comment
Share on other sites

Είναι C1 steping 4.Tώρα που το λές ήθελα να ρωτίσω.Έβαλα εχθές την 9500 της Zalman με arctic silver 5 πάστα και μου βγάζει 49 με 50 βαθμούς στο idle και 58 με 60 σε full load.Το θέμα είναι οτι τόσο έβγαζε και πρήν αλλάξω ψύκτρα.(είχα την Freezer Pro 7 της AC).(Μιλάμε πάντα για τα 4Gh).Αν και στα 3,2 Ghz η διαφορά ήταν 2 με 3 βαθμούς....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Unholy_Pozer [Σήμερα, στις 18:28]

Είναι C1 steping 4.Tώρα που το λές ήθελα να ρωτίσω.Έβαλα εχθές την 9500 της Zalman με arctic silver 5 πάστα και μου βγάζει 49 με 50 βαθμούς στο idle και 58 με 60 σε full load.Το θέμα είναι οτι τόσο έβγαζε και πρήν αλλάξω ψύκτρα.(είχα την Freezer Pro 7 της AC).(Μιλάμε πάντα για τα 4Gh).Αν και στα 3,2 Ghz η διαφορά ήταν 2 με 3 βαθμούς....:confused:

κι εγω παραξενευτηκα γιατι ειδα ιδιες θερμοκρασιες με εναν B1

ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΑ 400mhz χαμηλοτερα και με 0.15v λιγοτερο..

γιαυτο σου λεω παρε δυο τρια ντουκοχαρτακια και ριχτου ενα γυαλισμα

νομιζω και ο Byron ειχε αντιμετωπισει κατι αντιστοιχο και το lapping απεδωσε καρπους..

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δέν εχω ξανακάνει κάτι τέτιο και άν είναι να το κάνω λέω να περιμένω να το ξεχρεώσω πρώτα... :D ξέρεις...καλού κακού....Πάντος σχετικά με το revision του mobo (1.2) και τους conroe λέω να κρατίσω μια ελπίδα...ποτέ δεν ξέρεις μεχρι να το δείς μόνος σου.Η "μαμά" ASUS μπορεί να το κάνει το θαύμα της...:magic:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Unholy_Pozer [Σήμερα, στις 19:43]

Η αλήθεια είναι πως δέν εχω ξανακάνει κάτι τέτιο και άν είναι να το κάνω λέω να περιμένω να το ξεχρεώσω πρώτα... :D ξέρεις...καλού κακού....Πάντος σχετικά με το revision του mobo (1.2) και τους conroe λέω να κρατίσω μια ελπίδα...ποτέ δεν ξέρεις μεχρι να το δείς μόνος σου.Η "μαμά" ASUS μπορεί να το κάνει το θαύμα της...:magic:

η μαμα Asus εχει βγαλει καινουριο bios με το σχολιο new cpu support

για το μεγαλυτερο αδελφακι P5WDG2-WS

αλλα ακομα δεν εχει κανει update τη supported cpu list με αποτελεσμα να μην ξερουμε τι σκ@τα υποστηριζει...

τα κραταμε σταυρωμενα και ελπιζουμε...

αν και η νεα φουρνια μητρικων ειναι ηδη πολυ κοντα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.