Jump to content



Βοηθεια με Aerocool Coolpanel


Dj_Seps

Recommended Posts

Λαμπιτες χρειαζομαι την βοηθεια σας!Σημερα αγορασα απο το Πλαισιο το coolpanel 2 της aerocool και το προβλημα ειναι πως εχω χαθει με τοσα καλωδια που εχει!Πως γινεται η συνδεσμολογια των αισθητηρων και των ανεμιστηρων και βασικα ολων των καλωδιων που εχει?Οποιος ξερει μπορει να με βοηθησει?

Σας ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα κοιτα να συνδεσεις μονο οτι χρειαζεσαι και τιποτα παραπανω.

Σχετικα με τους ανεμηστηρες βαλε τους αισθητηρες οσο πιο κοντα στον πυρηνα γινεται!

Προσεχε μονο μην τους πιεσεις με καμια ψυχτρα κατα λαθος διοτι θα χαλασουν!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη που ακριβως μπορω να τους βαλω?Στο βιβλιαρακι λεει πως δεν πρεπει να μπουν αναμεσα απο τον επεξεργαστη και την ψυκτρα!Μπορω να τους βαλω πανω στην ψυκτρα κοντα στον επεξεργαστη και θα δουλευουν κανονικα?Εχω μπερδευτει!Και μετα τους ανεμιστηρες τους βγαζω απο τις υποδοχες της μητρικης και τους βαζω στις υποδοχες του aerocool??Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα πραγματικα δεν ξερω πως να το συνδεσω!

Link to comment
Share on other sites

Tους ανεμιστηρες θα τους συνδεσεις στο αεροκουλ και μετα τις αποληξεις τους αεροκου θα τις συνδεσεις στη μητρικη.Ουσιαστικα τα καλωδια των ανεμιστηρων συνδεονται στη μητρικη μεσω του αεροκουλ

Για να δεις που ακριβως θα βαλεις τους αισθητηρες κανε μια αναζητηση και θα βρεις κατι ωραιες φωτο που θα σε βοηθησουν

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαρακο οσο και να εψαξα δεν βρηκα καποιο post με φωτογραφιες για την συνδεσμολογια των καλωδιων.Το μονο που βρηκα ηταν τροποι για να βαλω τους αισθητηρες!Εγω εχω επεξεργαστη amd athlon 64 3000+ και επειδη διαβασα σε αυτα τα post που βρηκα πως δεν πρεπει να βαλω τον αισθητηρα αναμεσα απο τον επεξεργαστη και την ψυκτρα θα ειναι το ιδιο αν το βαλω πανω απο την ψυκτρα και αν ναι πως μπορω να τον στερεωσω?Αν μπορεις να με βοηθησεις με φωτογραφιες θα σουν ειμουν ευγωμων!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να συνδεσω τους αισθητηρες χωρις να τους χαλασω και δειχνει κανονικα η οθονιτσα θερμοκρασιες και στροφες ανεμιστηρων ομως τωρα δεν δουλευει το cool & quiet του amd athlon 64.Τι μπορω να κανω σε αυτην την περιπτωση?Και αλλη μια ερωτηση!Που πρεπει να συνδεσω τα καλωδια του card reader στην μητρικη?Ξερει να με βοηθησει καποιος???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πως εξωτερικα?Δεν υπαρχει κανενα καλωδιο για να τα συνδεσω εξωτερικα!Υπαρχουν κατι καλωδιακια που στο μονο μερος που μπορω να φανταστω πως πανε ειναι στις εσωτερικες usb!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.