Jump to content



Paypal & Alpha


kallileo

Recommended Posts

Εχω εναν λογαριασμο στην Alpha και εχω και έναν στο Paypal. Χτες έκανα μια αγορα απο ενα site μεσω Paypal και μου έδωσε email να στειλω τα χρήματα. Αυτο που θελω να ρωτησω αν το Paypal μπορει να δει ποσα χρήματα έχω στον λογαριασμο που έχω στην Alpha?????

Φαινεται να έστειλα τα χρήματα μεσω paypal το οποιο μου εστειλε και απόδειξη στο mail μου αλλα δεν εχουν βγει απο τον λογαρισμο μου ακόμα. Μαλλον πρεπει να τα απδεχτεί και ό αλλος ή κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι με χρεωστικη(ATM) της Αlpha που είναι visa electron. Εχω ξανακανει αγορα αλλα κατι δεν μου αρεσε αυτην την φορα. Εννοω αν μπορει μεσω paypal να δειχνει τι εχει στο λογαριασμο της Alpha.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μπορεί να δεί το ποσό που έχει ο λογαριασμός σου.

και άδειος να είναι θα χρεωθεί πιστωτικό στον λογαριασμό σου και όταν μπούν λεφτά τότε θα γίνει δέσμευση (φυσικά με τόκο) συνήθως κάθε τέλος του μήνα.:cool:

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις ebanking θα δεις οτι εχει κανει δεσμευση τα χρηματα και θα το δεις σαν προβλεπομενες χρεωσεις ή καπως ετσι η χρεωση θα εμφανηστει μετα απο 3-4 μερες στον λογαριασμο σου επισης το ιδιο κανει και στην πηστωτικη καρτα τουλαχιστον η Alpha, μια και τα εχω ολλα σε ενα πηστωτικη και καρτα electron visa(enter την ονομασαν τωρα)και ebanking

Link to comment
Share on other sites

Το paypal δεν μπορει να δει ακριβως τι υπολοιπο λογαριασμου εχεις αλλα οταν ειναι να πληρωσεις αν δεν εχεις τα λεφτα που χρειαζονται δεν μπορεις να κανεις τη συναλλαγη!!

Τα λεφτα δεν εχουν βγει ακομα απο το λογαριασμο σου γιατι πιθανοτατα δεν τα εχει παρει ο αλλος στον οποιο τα εστειλεις αλλα παιζει και το ενδεχομενο να στα εχει δεσμευσει η τραπεζα και δε φαινεται στο λογαριασμο σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pigassos19

Το paypal δεν μπορει να δει ακριβως τι υπολοιπο λογαριασμου εχεις αλλα οταν ειναι να πληρωσεις αν δεν εχεις τα λεφτα που χρειαζονται δεν μπορεις να κανεις τη συναλλαγη!!

Το αυτό.

No money no honey

Τα χρήματα αν πας σε ένα ΑΤΜ ή αν έχεις e-banking θα δεις ότι έχουν δεσμευτεί από το υπάρχων υπόλοιπο του λογαριασμού σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pigassos19

Το paypal δεν μπορει να δει ακριβως τι υπολοιπο λογαριασμου εχεις αλλα οταν ειναι να πληρωσεις αν δεν εχεις τα λεφτα που χρειαζονται δεν μπορεις να κανεις τη συναλλαγη!!

Τα λεφτα δεν εχουν βγει ακομα απο το λογαριασμο σου γιατι πιθανοτατα δεν τα εχει παρει ο αλλος στον οποιο τα εστειλεις αλλα παιζει και το ενδεχομενο να στα εχει δεσμευσει η τραπεζα και δε φαινεται στο λογαριασμο σου

Ναι Μανο ακριβως τα λεφτα εχουν δεσμευτει αλλα δεν τα εχει παρει ο αλλος ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 10:59]

Ναι Μανο ακριβως τα λεφτα εχουν δεσμευτει αλλα δεν τα εχει παρει ο αλλος ακομα.

εμενα κανουν 3-4 μερες να παρουν τα χρηματα απο την Alpha οποτε δεν νομιζω να ειναι προβλημα ειναι απλα διαδικαστικο, γιατι μερικες φορες πριν παρουν χρηματα κανουν δοκιμη με ενα ασχετο ποσο να δουν ανα απλα εχει χρημτα ο λογαριασμος και μετα κανουν την κηνιση για να παρουν τα χρηματα που ειναι για την αγορα που εχεις κανει.

Link to comment
Share on other sites

κοίταξε μήπως έχει γίνει refund (δλδ σου επιστρέψαν τα λεφτά λόγω μη συμπλήρωσης σωστών στοιχείων).Μπορείς να το δεις στο site του PayPal στο Transaction History,στο status της πληρωμής σου.

Link to comment
Share on other sites

Μιλησε μαζι τους και δες αν σου εχουν στειλει αυτα που παραγγειλες και αν δε σου εχουν τραβηξει ακομα τα χρηματα πηγαινε στην τραπεζα και αδειασε το λογαριασμο!!;):p:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pigassos19

Μιλησε μαζι τους και δες αν σου εχουν στειλει αυτα που παραγγειλες και αν δε σου εχουν τραβηξει ακομα τα χρηματα πηγαινε στην τραπεζα και αδειασε το λογαριασμο!!;):p:D

Μου εχουν στειλει email επιβεβαιωσης για την παραγγελια.....αλλα δεν λενε να παρουν τα λεφτα τα Π@π@ρι@....τους εστειλα email και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.