Jump to content



Zalman cnps7000b-cu σε gigabyte k7 triton


satkok

Recommended Posts

Λοιπόν το θέμα έχει ως εξής: χθες παιδευόμουν να βάλω την ψήκτρα στη μ/β που προαναφέρω στον τίτλο έλα όμως που λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο. Η συγκεκριμένη ψήκτρα θέλει τρύπες δεξιά αριστερά του σόκετ για να μπουν οι βάσεις , στη συγκεκριμένη μ/β δεν έχει και δε μπορείς να τρυπήσεις

Πήρα λοιπόν το λαμαρινάκη που κουμπώνει την μαμά ψήκτρα και μετά από τράβα λίγο από εδώ ζόρισε λίγο από κει το πέρασα και την κούμπωσα στην μ/β

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει να πατάει καλά αλλά η θερμοκρασία στο βιος είναι γύρο στους 61 βέβαια πριν χτυπούσε 85 - 90, μέσα στα win με 100% χρήση cpu πάει πάνω κάτω 63 66.

Το αποτέλεσμα βέβαια χαροποίησε τον φίλο μου, αλλά εγώ ρωτάω είναι καλά η θερμοκρασία και επίσης αναρωτιέμαι για την ορθότητα της σκέψης να τοποθετήσω έτσι την ψήκτρα

Link to comment
Share on other sites

Βασησμενος στο οτι πιστευεισ οτι παταει καλα...

To ενδεχομενο να σου λεει οτι να ναι το BIOS το εχεις σκευτει?

Εβαλες το χερι σου να δεις αν οντος εχει 63 - 66?

Αν χτυπουσε 85 - 90 δεν θα εκλεινε μονο του?:wassat:

Δοκιμασε και αυτο μεσα απο ταν Windows να δεις τι θερμοκρασιες βγαζει...

http://www.almico.com/sfdownload.php

Link to comment
Share on other sites

$George Vasil$ ναι έκλεινε μόνο του και για αυτό το λόγω έγινε αλλαγή ψήκτρας, πιάνοντας επίσης την ψήκτρα ήταν χλιαρή οπότε ανταποκρίνεται πάνω κάτω στις θερμοκρασίες που βλέπω. Μέσα στα win με το speedfan είδα τις θερμοκρασίες

Link to comment
Share on other sites

psu hec 385

cpu amd 2.0 xp

m/b gigabyte k7 triton

512 mb kingston value

mx 440 64mb

wd 250gb ata 100

maxtor 80gb ata133

dvd rom και rw

Το ξέρω ότι είναι αθόρυβη και καλή η ψήκτρα, αν το σύστημα ήταν δικό μου θα κοιτούσα πρώτα για τη συμβατότητα γιατί την είχα πατήσει παλιότερα, απλά μου την φέρανε για να την περάσω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $George Vasil$ [Σήμερα, στις 11:22]

Παντως δοκιμασε να κανεις ενα ΒΙΟS update...;)

Και τσεκαρε αν παταει σιγουρα καλα πανω στην CPU.

Παστουλα εβαλες?

Λες να δω τέτοια διαφορά με update? θα ξανατσεκάρω αν πατάει σωστά, από θέμα πάστας έβαλα αυτή που έδινε η συσκευασία thnx man:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από satkok [Σήμερα, στις 11:47]

Λες να δω τέτοια διαφορά με update? θα ξανατσεκάρω αν πατάει σωστά, από θέμα πάστας έβαλα αυτή που έδινε η συσκευασία thnx man:T:

Δεν ξερω αλλα μαλλον φταιει το μοβο...

Δεν γινετε να εχει 66 βαθμους και να ειναι χλιαρη οπως λες ..οποτε κατι παιζει με τις ενδειξεις...;)

Το αν παταει καλα θα το καταλαβεις απο την παστα... :)

Artic silver εχεις να βαλλεις?

Link to comment
Share on other sites

Από Δευτέρα θα έχω στα χέρια μου το σύστημα οπότε θα του κάνω update στο βιος και θα σου πω τα νέα, δλδ λες να περιμένω να δω γύρο στους 45-50 βαθμούς αν είναι θέμα βιος αν χρειαστεί να βγάλω την ψήκτρα θα πεθάνω με δυσκόλεψε πολύ. Art. Silver μου τελείωσε αλλά είναι για παραγγελία οπότε με την ευκαιρία θα αλλάξω και πάστα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.