Jump to content



Η πρώτη σας εμφάνιση στο thelab.gr


jpavly

Recommended Posts

Νομίζω ότι θα έχει ενδιαφέρον να δούμε και παλιότερα μέλη από μένα :p

Τις πρώτες κινήσεις αγάπης του SLN με τον spc, μήπως ο Chosen ήταν ντροπαλός? (<- LOL).

Τα πρώτα βήματα του sotiris στο Linux, η κόντρα του astrolabos :p.

Ο Trooper π.W. (<- Προ WoW)

Ο Dagalidis όταν ανακάλυψε τους AMD, o ea6gka στο με 1 Post (omg)

O Gorilakos, όταν ήταν ακόμα ο άτριχος Βασίλης :p

Εδώ είμουν εγώ:

Το Primary IDE Channel μου έχει γυρίσει σε UDMA 2. Ο σκληρός δίσκος είναι WD 120GB.

Έχω δοκιμάσει την αφαίρεση από το System Properties και επανεγκατάσταση.

Επίσης έχω δοκιμάσει με αλλαγή του HDD από Primary Channel σε Secondary και μετά επαναφορά.

Δύο τα ερωτήματα: 1) Γιατί συμβαίνει αυτό? 2) Πως αντιμετωπίζεται?

Ευχαριστώ.

Thread Link

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση στην είδηση για τα νέα τιμολόγια του ΟΤΕ. Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι :p

Νέο, χαμηλότερο, τιμολόγιο ανακοίνωσε ο ΟΤΕ για τις συνδέσεις ADSL. Συγκεκριμένα, το τέλος ενεργοποίησης διαμορφώνεται πλέον στα 34,99 ευρώ και μειώνεται κατά 30% από το ισχύον τιμολόγιo, ενώ κατά 10% μειώνεται το τέλος εγκατάστασης το οποίο ορίζεται στα 44,99 ευρώ. Παράλληλα υπάρχει και μια μείωση και στο μηνιαίο τέλος, η οποία φθάνει μέχρι το 15%.
Αρχική απάντηση από astrolabos

Είναι πολλά ακόμα. Είναι πολλά για τον μέσο εργαζόμενο τα 50 € το μήνα. Ας ελπίσουμε ότι οι τιμές θα πέσουν μπάς και δούμε και εμείς αξιοπρεπείς ταχύτητες χωρίς το άγχος της χρονοχρέωσης.:nothing:

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&postid=10623#post10623

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε, καλή φάση!

Αρχική απάντηση από Chosen

Γεια κι απο μενα! Πολυ καλος ο ιστοσελιδας ρε! :woot:

ΥΓ: Αμα σχολιασω το overclock καποιου αλλου, μπορω να πω "γαματο" ή θα σβυστει το ποστ που βγαινω εκτος θεματος; :innocent:

Στο κλασικό "Καλώς ήρθατε" thread.

Link to comment
Share on other sites

Βαριεμαι να το ψαχνω αλλα ηταν οταν το τρολλακι ο Shaman (που ηταν banned απο το OT τους) μου ειπε οτι εγινε defaced το XS απο κατι ... ταλιμπανεζους χακερς και ειπε να γραφτω στο lab να χωσουμε στον charlie τον ακροναζισταρο, τον holywood και τις αλλες φιλελευθερες δυναμεις που ηθελαν να παταξουν τους κακους τρομοκρατες του Αφγανισταν. Ωραιες εποχες στο XS με thread 30+ σελιδων "4 more years of W." για την επανεκλογη του πλανηταρχη. κλπ κλπ Συγκινηθηκα....

Μετα τα πηρε αν θυμαμαι καλα ο Μητσος (.38 .45) επειδη χαιρομασταν που επεσε το XS... :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι :p Παραθέτω το 2ο post:

Αρχική απάντηση από SLN

Δυστυχως (πρωην) φιλε μου Shaman, Θα με παρει τηλεφωνο το βραδυ ο Kazoo να μου ζητησει εξηγησεις και θα πρεπει να φορεσω την μαυρη μου κουκουλα και να "δωσω" στεγνα τον samael... & his Greek flunkies ως ηθικους αυτουργους.

Για να ανεβεις ψηλα...πρεπει να γλυψεις.. Ολα στο προγραμμα ειναι!!

Αρτεμης Ματσας : Οι Γερμανοι ειναι φιλοι μας...

Τα bold είναι δικά μου :p

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο post και thread επίσης:

Γειά σας. Το σύστημά μου είναι:

*Case: Chieftech DX-01SL

*PSU: Chieftech 340W

*M/B: MSI 875P Neo LSR

*CPU: Intel P4 Northwood 2.8C

*RAM: 2X Jet RAM 256MB PC3200 (σε διάταξη Dual Channel)

*G. CARD: Leadtech Winfast GeForce 4 MX440 (όχι για πολί ακόμα, ελπίζω δηλαδή )

*HDD1: Seagate 80GB SATA 7200rpm

*HDD2: Western Digital 40GB 8MB cache 7200rpm

*DVD: Toshiba

*CD-RW: Teac 52X24X52

*O/S: Windows XP Pro Greek

Και για να μπούμε στο θέμα:

1. Η ψύκτρα του επεξεργαστή είναι η Default της Intel και σε normal λειτουργία η θερμοκρασία του είναι 36-38 βαθμούς (έχω τρείς ανεμιστήρες στο κουτί, έναν στο πλάι, έναν πίσω-πάνω που βάζει και έναν μπροστά-κάτω που βάζει). Μέχρι πόσο είναι ασφαλές να τον πουσάρω χωρίς να αλλάξω την τάση;

2. Το Chipset (875P) πιάνει θερμοκρασίες της τάξεως των 65βαθμών σε normal λειτουργία. Μήπως είναι πάρα πολύ.

Τελικά δεν άλλαξα ποτέ μνήμες και δεν ανέβηκα ποτέ παραπάνω απο 300MHz... :p

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&postid=28041#post28041

Link to comment
Share on other sites

Ακομα το βλεπω και γελαω.Ακου τιτλο που εδωσα.οχι οτι το περιεχομενο δεν ηταν ολα τα λ7...:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

τελικα κανενας απο τους αισθητηρες δεν ηταν στην σωστη θεση...:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Μπερδευομαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Νέος σε αυτό το forum, θα ήθελα την άποψή σας για μια νέα κάρτα που έχω ήδη παραγγειλει...Την "ATI Saphire 9800pro Ultimate"

Ένα site που βρήκα γράφεικαλά λόγια. Θα ήθελα και την δική σας γνώμη

linky :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.