Jump to content



Βοηθεια με www.Overclockers.co


oracle

Recommended Posts

ρε παιδια ξερει καποιος να μου πει αναλυτικα, πως θα κανω παραγγελια για Ελλαδα απο το overclockers.co? Η΄ να μου δωσει καποιο link με οδηγιες? Ειδα τις τιμες+ επαθα πλακα! Ποσο πια να κοστισουν τα μεταφορικα!??? Εχει καλες τιμες! Και πως θα τους πληρωσω σε pounds?? Συναλλαγμα θα παιξει?? Βοηθεια please! THX!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τοσο φθηνες τιμες. Οτι βλεπεις το πολλαπλασιαζεις με το 1.5

www.skroutz.gr βαλε εκει το προιον που θες και κοιτα που το εχει φθηνοτερα στην ελλαδα.

Επισης το overclockers δε στελνει πανω απο 2 κιλα και θα χρειαστεις και να στειλεις φαξ με επιβεβαιωση οτι οντως εχεις νομιμη κατοχη της πιστωτικης καρτας κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Με πιστωτική πληρώνεις, μπες στο www.xe.com και τσέκαρε την ισοτιμία. Σου βγάζει και μεταφορικά αν επιλέξεις Ελλάδα, οπότε έχεις συνολική εικόνα του τι θα πληρώσεις.

Αν η παραγγελία ξεπερνά τα 2 κιλά, έχω την εντύπωση ότι δεν στέλνουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Με πιστωτική πληρώνεις, μπες στο www.xe.com και τσέκαρε την ισοτιμία. Σου βγάζει και μεταφορικά αν επιλέξεις Ελλάδα, οπότε έχεις συνολική εικόνα του τι θα πληρώσεις.

Αν η παραγγελία ξεπερνά τα 2 κιλά, έχω την εντύπωση ότι δεν στέλνουν.

Ναι ετσι ειναι συνηθως πανω απο δυο δεν στελνουν. Νομιζω τα μεταφορικα γυρω στα 20 ευρω βγαινουν.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγείλει κάτι μνήμες και τα μεταφορικά μου βγήκαν 8,90λιρες δηλαδή 13.2 ευρώ

ακόμα το φ.π.α το δικό τους είναι 17,5% ενώ το δικό μας είναι 19% και μου ηρθάν σε δύο μέρες όσο χρόνο περιπού θέλει το e-shop να στα στείλει σπίτι σου.

Βεβαιά τα 2 κιλά είναι γεγονός αλλά θα τα βρείς φθηνότερα από τι στην Ελλάδα εκτός απο κάποιες εξερέσεις (βλεπε sapphire x1950xtx εκεί 488 ευρώ εδώ 478 απο multirama).

Στο εξωτερικό δεν είναι τόσο κλέφτες όπως οι ελληνικες επιχειρήσεις το λέω γιατι βρήκα την sapphire x1950xtx 610ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.