Jump to content



Κολήματα-Defrag..Τι να κάνω


morius

Recommended Posts

Γεια σας.

Ένα πρόβλημα που μου διμιουργήθηκε πρόσφατα είναι κολήματα στον υπολογιστή. Πάω λοιπόν να κάνω defrag και μου λέει το παρακάτω...τι γίνετε?

post-1782-1416072783,7562_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ισως να αδειαζες λιγο τους δισκους μια και ο raid ειναι εντελος πιτα απο οτι βλεπω επισης αδειασε το temp και αν εχεις μεγαλα αρχεια που δεν σου χρειαζοντε σβησετα επισης το internet temp καθαρησε το και μετα ξανακανε defrag , επισης δοκημασε καποιο αλλο προγραμα για defrag οπως αυτο που εχω εγω : O&O Defrag.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παίζει ρόλο το αν είναι γεμάτοι οι δίσκοι ή όχι?

Κάτι άλλο...ακόμα και όταν κάνω format και πάλι μου το κάνει γιατί?

Ορίστε και αυτό που ζήτησες Chosen

Τόμοςc.txt

Link to comment
Share on other sites

και βεβεα παιζει ρολο αν ειναι γεματοι οι δισκοι και συγκεκριμενα ο Root δισκος οσο ποιο λιγα εχει τοσο καλιτερα επιπλεον αν δεν εχει χωρο δεν μπορει να μετακινησει τα αρχεια που μπορει να ειναι και 1-4 gb λογικο δεν ειναι να εχεις χωρο για να γινει ο αποκερματισμος (defrag)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από george1551

και βεβεα παιζει ρολο αν ειναι γεματοι οι δισκοι και συγκεκριμενα ο Root δισκος οσο ποιο λιγα εχει τοσο καλιτερα επιπλεον αν δεν εχει χωρο δεν μπορει να μετακινησει τα αρχεια που μπορει να ειναι και 1-4 gb λογικο δεν ειναι να εχεις χωρο για να γινει ο αποκερματισμος (defrag)

Indeed :) Μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα.......

Link to comment
Share on other sites

To ανορθόδοξο στο δικό μου είναι ότι ενώ μου βγάζει ίδιο μήνυμα με τον Morius, δεν μου δείχνει κάποια αρχεία που δεν γίνεται να μετακινηθούν. Και το μήνυμα αυτό εμφανίζεται πάντα τη δεύτερη φορά που κάνω ανασυγκρότηση μετά απο format

Τόμοςc.txt

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.