Jump to content



Ας δουμε τις επιδοσεις καποιων δισκων στο hdtach


Vagouridis

Recommended Posts

  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply
Αυτος ειναι.

Καλη επιλογη, Indilinx φοραει, (σε αυτα τα λεφτα).

ο corsair που τοποθετειται με βαση τις επιδοσεις του σε σχεση με τους OCZ Vertex Series 60GB SSD, SuperTalent 64GB SSD;

επειδη ειναι ολοι στα ιδια περιπου χρηματα να ξερουμε τι ειναι καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αυτο δεν το καταλαβα ουτε εγω.Δηλαδη τι σε εκανε να το βγαλεις αυτο το συμπερασμα.η αληθεια ειναι οτι στην αρχη του περασα win 7 αλλα μετα περασα Xp και τελος.και για αυτο μονο επεσε η αποδοση του?δλδ με λιγα λογια οσο πιο πολυ σβηνεισ γραφεις τοσο πιο πολυ πεφτει?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν κρίνω απο το Screenshot..εχεις και το τελευταίο Firmware.:)

Αν το γράφει και πάνω στον SSD 02HA είσαι super.

Άπλα θα πρέπει να βάλεις Windows 7 για να εκμεταλλευτείς το Trim.

Η απουσία Trim σημαίνει θεωρητικά ότι ότι γράφεις (στο ιδιο block) και μετά το σβήνεις.. δεν σβήνεται. Όποτε όταν ξανά γράφει εκεί το σβήνει και το γράφει μόνος του οπότε πέφτουν οι επιδόσεις.

Αυτό το συμπέρασμα δεν βγήκε από το ΗDTach μιας και δεν ξέρω πως ακριβώς τεστάρει.. ..(μου έτυχε σε μένα μια φορά που είχα κάνει 2 φορές απανωτά format να έχω χάλια νούμερα).

Χάρη αρχικά τσέκαρε αν εχεις το τελευταίο firm..:D

Μέτα βάλε τα Windows 7 ..και απόλαυσε τον δίσκο.Μην ασχοληθείς με τα νούμερα.

Εδω ο δικος μου...:p

[ATTACH]6483[/ATTACH]

post-196-1414343340,353_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ετυχε GV (ολα σε εσενα τυχαινουν ρε ? :D) , εδω που τον εχο τρελλανει στα φορματ σε βαθμο να σηκωθει και να με δειρει δεν εχει καμμια πτωση σε επιδοσεις , αλλα ειναι και SLC....

αυτα με τα φορματ τα λεγανε και με τους μηχανικους οτι αμα κανεις πολλα φορματ χαλανε , τριχες στον ραπτορα 74 που εχω και εχει φαει ΠΑΝΩ απο 200 φορματ σε 5 χρονια ειναι ακομα ακμαιος

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ετυχε GV (ολα σε εσενα τυχαινουν ρε ? :D) , εδω που τον εχο τρελλανει στα φορματ σε βαθμο να σηκωθει και να με δειρει δεν εχει καμμια πτωση σε επιδοσεις , αλλα ειναι και SLC....

αυτα με τα φορματ τα λεγανε και με τους μηχανικους οτι αμα κανεις πολλα φορματ χαλανε , τριχες στον ραπτορα 74 που εχω και εχει φαει ΠΑΝΩ απο 200 φορματ σε 5 χρονια ειναι ακομα ακμαιος

Εχεις μπερδέψει την β@ρτσα.:D

Δεν είπε κανένας ότι με φορματ χαλάει ο SSD.

Aναφερθηκα στο γεγονος οτι οι επαν-εγκαταστασεις κανουν Re-write στην αρχη του δισκου.

Τα IOPS σου τα εχεις τσεκαρει να δεις οτι δεν ειναι ιδια??ΟΧΙ ε??Tι να το κανω αν βγαζει το ιδιο seq?

Ας τα μεταφερει καποιος στο αλλο θρεντ με την συζητηση περι SSD.

Link to comment
Share on other sites

χεχε τελικα εχει το νεο firmware. ε θα μπω στα 7αρια αφου μου ερθει η conx...ευελπιστω να ειναι ολα καλα μετα.και αφου περασω τα 7αρακια θα ξανακανω ενα benchaki να δουμε τι θα δουμε.πληρως κατατοπιστικος και παλι ο GV.σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.