Jump to content



Προβληματα με 2 Tagan Easycon XL 600W & αλλα 2 700W


SlotKiller

Recommended Posts

update απο το μετωπο......

πολυμετρηθηκαν και τα 2 600αρια που ειχαν προβλημα.

απο τασεις εδειξαν εξαιρετικα αν και δεν μπηκαν κατω απο μεγαλο φορτιο.

η μονη κακη μετρηση αφορουσε την τιμη PG που απο οτι συζητησα με τα αλλα παιδια αφορα το rippling.

οι τιμες ηταν 990ms για το δικο μου 600αρi και 370ms για το 600αρι του Slotikiller.

αυριο θα μπουν επανω και τα 700αρια.

εαν βρω καποιο με σωστη τιμη στο rippling θα το παρω σπιτι να δω εαν μπουταρει σωστα με την dfi.

αναμεινατε στο ακουστικο σας:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

λιγο ποιο αναλυτικα αν γινοταν να μας περιγραψεις την διαδικασια ...???

Μηπως ειναι υπερβολικα παρα πολυ αυτα τα νουμερα?

Κατω απο το 120ms δεν θα επρεπε να ειναι?

Η δεν καταλαβα κατι καλα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτο που ειχα εγω ηταν καλητερο και μου εκανε και τα κουλα που δεν ανοιγε?

Καλα το 700αρι μου πρεπει να ειναι ακομα χειροτερο... δε καταφερα να τo ξεκινησω ποτε!

Παιδες το Liberty που πηρα σημερα ΕΠΑΙΞΕ!!! (βασικα να μην λεω μεγαλες κουβεντες ακομα..... ας περασουν 1-2 μερες!)

Μια offtopic ερωτηση σε κατοχους liberty 620:

Οταν ξεκινας το πισι, ακουγετε ενα "μεταλικο" τσακ-τσακ απο το liberty?

Link to comment
Share on other sites

τοσες μερες το εχεις.. σημερα το διαπιστωσες?

ρε συ εγω οταν το δουλεψα στο abit ηταν απολυτως αθορυβο!

νομιζω το ιδιο ειπε και ο γιωργος!

Ποσο το φορτωσες και σου εκανε θορυβο? αδυνατω να το πιστεψω!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω , το 485 Υ1 που ειχα πριν με τους 2 8ρηδες ητανε ταφος. Αυτο το τροφοδοτικο παιδια σας το ορκιζομαι απο εχθες κανει σαν αεροπλανο. μιλαμε για πολυ φασαρια ουτε το Qtec στο γραφειο δε κανει τοσο. Ελεος αλοιμονο του αν συνεχισει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Μια offtopic ερωτηση σε κατοχους liberty 620:

Οταν ξεκινας το πισι, ακουγετε ενα "μεταλικο" τσακ-τσακ απο το liberty?

@SlotKiller ...τα καλορίζικα σου τα είπα αλλού.

το συγκεκριμένο το έχω αγοράσει απο τον μάϊο στο PC που κάνει video ...

(955EE, 2x150 raptorX raid 0, 2x250 WD250(16M) raid 0, ...κτλ...)

Αψογο, Αθόρυβο, και χωρίς μεταλικούς θορύβους στην αρχή.

(αλλά δεν πάει να είναι ακριβό...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

δεν ξερω , το 485 Υ1 που ειχα πριν με τους 2 8ρηδες ητανε ταφος. Αυτο το τροφοδοτικο παιδια σας το ορκιζομαι απο εχθες κανει σαν αεροπλανο. μιλαμε για πολυ φασαρια ουτε το Qtec στο γραφειο δε κανει τοσο. Ελεος αλοιμονο του αν συνεχισει ετσι.

ελα...join the club...κι εμενα το εασυκον 580 κανει φασαρια...βασικα ειναι το μονο πραγμα που ακουγεται το βραδυ...τα ταγκαν με τους 12αρηδες δεν ειναι τοσο ησυχα οσο υποτιθεται οτι ειναι...εγω μιλησα με ταγκαν μεσω εμαιλ γιατι για το easycon 580 στο pdf του site λεει οτι ο ανεμιστηρας παιζει απο 600 περιπου στροφεσ μεχρι 1800 νομιζω...ενω στο δικο μου δειχνει 1600 εως 2500 στο ταμπελακι και οντως καπου εκει πρεπει να παιζει...και μου ειπαν απο την ταγκαν οτι οντως εχει λαθος στα datasheet του τροφοδοτικου και αν θελω να το επιστρεψω στο μαγαζι που το αγορασα και να παρω refund...αν ξερει κανεις πρεπει να παω μεσω αντιπροσωπιας ή στο χακσοπ κατευθειαν?

σκεφτομαι να αλλαξω ανεμιστηρα αν δεν εχει κανα περιεργο ταμπελακι στο πλαι...το τροφοδοτικο ειναι παντα κρυο....σιγουρα θα μπορεσει να λειτουργησει με πιο αργο ανεμιστηρα...

Link to comment
Share on other sites

το ξερω...απο τη μια δεν φταιει το μαγαζι...απο την αλλη ομως με εχει ενοχλησει...

οχι οτι κανει καναν τρελο θορυβο...αλλα ειναι το μονο που ακουγεται στο pc μου...και με αφορμη οτι τα σπεκς του κατασκευαστη δεν συμφωνουν με αυτα που δειχνει το τροφοδοτικο κοιταω μηπως μπορεσω και το αλλαξω...αλλα και παλι δεν ξερω τι να παρω...

Link to comment
Share on other sites

Τα Tagan μόνο Stealth δεν είναι. Ακούγονται αρκετά (εδώ το 430 μου ακουγόταν) και καταντάνε ενοχλητικά. Ευτυχώς πάντως πήρα το ΤΤ 750 (είναι και αθόρυβο) και δεν έμπλεξα με τα Dual Engine, έχω διαβάσει ουκ ολίγα αρνητικά σχόλια....

Link to comment
Share on other sites

Μα τι πάθατε όλοι ξαφνικά με τα Tagan;

Το δικό μου, Tagan easycon 580W, μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα.Είναι εντελώς αθόρυβο και σταθερό.Για τα καινούργια XL δεν έχω άποψη, αλλά από ό,τι διαβάζω μάλλον υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστηκαν ακομα 3 τροφοδοτικα Easycon XL για να βρουμε ενα που να παιζει σωστα.........

τα λεω αυτα γιατι δεν θελω να κρυψω οτιδηποτε..........

μεσα στις επομενες ημερες θα μπουνε μερικα ακομα 700αρια σε συνθεσεις πελατων αρα θα ανοιξουμε περισσοτερα για τεσταρισμα........

πολυ φοβαμαι για κακη παρτιδα και εποχες που θυμιζουν την πρωτη εμφανιση της Tagan στην Ελλαδα.

κανας Hipro που βρισκεται να μας πει μερικα πραγματα για την μετρηση του Pb στις τιμες 180/320/990 ms?

ελα γιατρεεεεεε σε χρειαζομαστεεεεεε......(να σε δωκω και κανα αρρωστο Easycon να το τεσταρεις να βρεις τι παιζει με δαυτα)

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.