Jump to content



Περι Dremel


deceptive_d

Recommended Posts

Ερωτηση προς εμπειρους dremelades

Πηγα σημερα Πρακτικερ να παρω Dremel και εχοντας καταληξει στο μοντελο 400 Digital, το ξανασκεφτηκα γιατι ειχε 140ευ ενω το 300 ειχε 60. Και επειδη ειχα καταληξει στο 400 επειδη στο επισημο σαιτ ανεφερε οτι το ευρος στροφων ηταν 5000-33000 και ηταν 140wt ενω το 300 ηταν 10000-33000 κα 125wt ηθελα να ρωτησω οποιον απο εσας το εχει δουλεψει αν αξιζει τα επιπλεον λεφτα.

ps Εδωσα βαση στις στροφες γιατι εχω υποψιν μου και plexi etching οποτε σκεφτηκα οτι οι πιο χαμηλες στροφες θα ηταν καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα οι χαμηλότερες στροφές είναι must για plexi αλλά και η διαφορά των 80 ευρώ είναι τεράστια. Εγώ πάντως θα έπερνα αυτόν με τα 60. Τώρα για περισσότερες πληροφορίες πρέπει να πει και την γνώμη του ο Κοπρίτης που είναι master σε αυτά τα θέματα.;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 14:03]

Παντως για καποιον που απλως θα το χρησιμοποιει μια φορα το τοσο πιστευω τα διαφορα imitation που κυκλοφορουν με 15-20Ε ειναι καλυτερη επιλογη...

Νομιζω οτι κανεις λαθος. Εγω που πηρα ενα imitation καηκε μετα απο 30 λεπτα εργασιας. Το επαθα δυο φορες και πηρα ενα των 60 ευρω και ησυχασα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Alexpak και απο εμενα αλλα προσεξε να παρεις αυτο με την ντιζα οχι το σκετο η διαφορα

τους ειναι μονο ενα ευρω αν θυμαμε καλα και αυτο με την ντιζα ειναι ποιο βολικο

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ευχαριστω για τα replies.

Αυτα τα imitation παντως δεν θα τα προτιμησω γιατι την εχω πατησει πολλες φορες με προιοντα τετοιου ειδους..:(

Οποτε μαλλον για το 300 με βλεπω με τα 60 ευρωπουλακια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Νομιζω οτι κανεις λαθος. Εγω που πηρα ενα imitation καηκε μετα απο 30 λεπτα εργασιας. Το επαθα δυο φορες και πηρα ενα των 60 ευρω και ησυχασα... ;)

Τι να σου πω, εχω κανα 2 χρονια το imitation του alexpak δουλευει τελεια οποτε το χρειαζομαι....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 20:33]

Τι να σου πω, εχω κανα 2 χρονια το imitation του alexpak δουλευει τελεια οποτε το χρειαζομαι....

Εξαρταται για τι δουλια το θελεις... Εγω που ηθελα να κοψω ενα πλαινο στο κουτι καηκε και μετα ηθελα να ανοιξω τρυπες στο ξυλο και παλι :rip: . Ειναι να σου τυχη φιλε unstoppable ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deceptive_d [Σήμερα, στις 19:50]

Και εγω αυτο σκεφτηκα και το αποκλεισα.Συν οτι νομιζω οτι οσο αποφορτιζεται δεν θα σου κραταει σταθερες στροφες...?

Σταθερα τις κραταει,απλα μετα απο λιγο σταματαει να λειτουργει εντελως.

Εχει δεικτη μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.