Jump to content



βοηθεια για lightscribe!!


jamaica

Recommended Posts

αγορασα cd τεχνολογιας lightscribe και ο υπολογιστης δεν αναγνωριζει τον εγγραφεα ωστε να γινει η απεικονηση πανω στο cd.εχω εναν εγγραφεα NECDVD RW ND-3500AG.μηπως δεν υποστηριζει αυτος αυτη την ιδιοτητα και τελικα δεν υπαρχει προβλημα,και οτι απλως θελω αλλον εγγραφεα που να την υποστηριζει;(δεν ειναι μεγαλης σημασιας,το ξερω,απλως με εντυπωσιασε η ικανοτητα να γραψω πανω σε cd με τον εγγραφεα και για αυτο ρωτω)

Link to comment
Share on other sites

Απλώς χρειάζεται η έκδοση του προγράμματος εγγραφής να υποστηρίζει LS.

Συνήθως οι οδηγοί LS έρχονται μαζί με την σχετική έκδοση του προγράμματος εγγραφής

EDIT

Αρχική απάντηση από knight_77

To ΝEC 3500 δεν υποστηριζει εγγραφη lightscribe.Aρα θελεις αλλο recorder;)

Σωστό κι αυτό :p

Γενικώς τα NEC έτσι κι αλλιώς δεν υποστηρίζουν LS αλλά LABEL FLASH

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77

To ΝEC 3500 δεν υποστηριζει εγγραφη lightscribe.Aρα θελεις αλλο recorder;)

ομως στο λαπτοπ που εχω(hp) εχει προγραμματα για ls ομως οταν παω να γραψω λεει οτι δεν αναγνωριζει ls drive.ειναι δυνατον να εβαλαν τα προγραμματα π.χ. το xpress labeler χωρις να το υποστηριζει ο υπολογιστης;;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που παρεμβαινω αλλά δεν ανοίγω καινούριο thread επειδή είμαι οριακά οff topic !! Εγώ εχω το Nec 4571A το οποίο υποστηρίζει labelflash αλλά το απόκτησα μετά από rma και το nero που έχω δεν υποστηρίζει labelflash(Nero Premium 7.0.1.2) τι μπορω να κάνω ? Σε παλαιότερα threads του Lab διάβασα οτι απλά μου λείπει ένα dll για να ενεργοποιηθεί η διαδικασία αλλά που μπορώ να το βρω ?

Link to comment
Share on other sites

Το LightScribe ΔΕΝ είναι για τα ΝΕC.....

Tα νέα μοντέλα της LG έχουν LightScribe ικανότητες....

Το κακό όμως είναι πως είτε LABELFLASH είτε LIGHTSCRIBE οι τιμές σε CD-DVD έναι της τάξεως ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Χ3 με τις αντίστοιχες τιμές των απλών CD-DVD... :TD: :TD: :TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jamaica [04-10-2006 11:42]

ομως στο λαπτοπ που εχω(hp) εχει προγραμματα για ls ομως οταν παω να γραψω λεει οτι δεν αναγνωριζει ls drive.ειναι δυνατον να εβαλαν τα προγραμματα π.χ. το xpress labeler χωρις να το υποστηριζει ο υπολογιστης;;

Τι εννοείς οτι δεν αναγνωρίζει ls drive (ποιον drive έχεις;;)

και εγω (hp)λαπτοπ (drive TSSTcorp CD/DVDW TS-L532M ver.1.4.67.1)εχω και ποτε δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το ls

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xdoc [06-10-2006 08:44]

Τι εννοείς οτι δεν αναγνωρίζει ls drive (ποιον drive έχεις;;)

και εγω (hp)λαπτοπ (drive TSSTcorp CD/DVDW TS-L532M ver.1.4.67.1)εχω και ποτε δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το ls

εχω τον εξης : HL-DT-ST DVDRAM GMA-4082N. δεν υποστηριζει LS??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnG85 [04-10-2006 14:02]

Συγνώμη που παρεμβαινω αλλά δεν ανοίγω καινούριο thread επειδή είμαι οριακά οff topic !! Εγώ εχω το Nec 4571A το οποίο υποστηρίζει labelflash αλλά το απόκτησα μετά από rma και το nero που έχω δεν υποστηρίζει labelflash(Nero Premium 7.0.1.2) τι μπορω να κάνω ? Σε παλαιότερα threads του Lab διάβασα οτι απλά μου λείπει ένα dll για να ενεργοποιηθεί η διαδικασία αλλά που μπορώ να το βρω ?

Φιλε μου εγκατεστησε το Nero 7.5.1.1 PREMIUM Edition .....και χωρις να ψαχνεις για .dll ...απλα , πολυ απλα ειναι ενεργο και το LabelFlash για το NEC σου;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.