Jump to content


Hol και μειωμενες ταχυτητες p2p(εβαλε κοφτη?)


morfeas-dsl-

Recommended Posts

Οπως ισχυριζονται στο adslgr η hol εχει κοφτη για τα p2p με αποτελεσμα δραματικη πτωση στην ταχυτητα.

Υπαρχει τροπος να την βελτιωσετε, διαβαστε εδω και ποσταρετε αν οντως ειδατε βελτιωση

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=50984

http://torrentfreak.com/how-to-encrypt-bittorrent-traffic/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

και η οτενετ μαλλον...εδω και 2 μερες ειχα χαμηλες ταχυτητες και νομιζα πως ηταν ιδεα μου οταν απο τορρεντ με 50+ seeders (bwgt) δεν επιανα με τιποτα πανω απο 100 ενω οταν εκλεινα τα τορεντ μπορουσα να κατεβαζω αρχεια απο σιτε με 200 kbps περιπου...

Link to comment
Share on other sites

100???

:hehe: σας ευχομαι να μη παθετε ΠΟΤΕ αυτα που επαθα εγω με την tiscali περισυ!

Απλα δεν επαιζε κανενα p2p με οποιδηποτε τροπο και προγραμμα. Το data encryption δεν εκανε τιποτα. Παλι καλα που ειχα vpn με το πανεπιστημειο μου. Μονο ετσι δουλευαν!

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα?

:S κι εγω με 2mbit ειμαι...αλλα τοσες μερες βλεπω χαμηλες ταχυτητες και τωρα που ενεργοποιησα το protocol encryption βλεπω καλυτερες ταχυτητες...

θα ξανατεσταρω καποια στιγμη...μπακ το σταντιινγκ φορ ναου...

Link to comment
Share on other sites

To δευτερο διαβασα!

Αυτο που λεει για το utorrent δεν εκανε τπτ σε μενα, ειναι plain encryption και οχι RC4.

Μιλλαω παντα για την tiscalli ετσι? η οποια στο ιδιο λινκ βλεπω οτι θελει RC4 για να παιξει.

Με την vivodi (shared) που εχω δεν εχω καποιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Mα το θέμα είναι το p2p , ολα τ'αλλα τα κάνεις και με 512 [browsing-gaming]

αν πιάνεις 50kb με 4mbit σε torrents πάς σε άλλον isp κάνεις μια 1024 και κατεβάζεις με 100 :hehe: btw 768 otenet εδώ και μέχρι και 1-2 μέρες πρίν κατέβαζε 75++ απο torrent οποτε καλά ειναι .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blacK_iCe [Χθες, στις 20:23]

και αλτεκ πανο απο 12 με 15κβ εδω και 2 μερεσ δεν καταβαζω .........με 1024 συνδεση

εγω στην τσιτα κατευαζω.... 82 + απο bittorents! μηπως εχεις κανα προβλημα?

εδιτ αναλογα τον τρακερ ε? απο ελληνικο ειναι το 82+ σε ξενους 75-80 ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 08:19]

Σαν χρήστης της HoL στο σπίτι και στην δουλειά το διαψέυδω.

Έστω ως τώρα, δεν έχω δει την παραμικρή μείωση.

Αν μπορείς κάνε μια δοκίμη και ενεργοποιήσε το protocol encryption να μας πείς αν είδες κάποια διαφορά γιατί σκέφτομαι να μεταβώ δτην HOL

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Σαν χρήστης της HoL στο σπίτι και στην δουλειά το διαψέυδω.

Έστω ως τώρα, δεν έχω δει την παραμικρή μείωση.

Μιλαμε ΜΟΝΟ για τα p2p. Αν τα χρησιμοποιεις και σου ειναι ευκολο πες τι ταχυτητες ποιανεις στο ιδιο αρχειο, την ιδια στιγμη με ενεργοποιημενο και με απενεργοποιημενο το encryption

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.