Jump to content



Τροπος ανανεωσης συνδρομης internet


cool11

Recommended Posts

Μεχρι τωρα, ανανεωνα την συνδρομη μου στη forthnet με τον εξης τροπο:

τηλεφωνουσα στη forthnet, μου εδιναν αριθμο λογαριασμου, τους εβαζα τα χρηματα, και μου εστελναν τιμολογιο!

Αυτο το εκανα γιατι στα τοσα χρονια που σερφαρω, δυστυχως συναντησα πολλους μη επαγγελματιες στα διαφορα κομπιουτεραδικα, που επρεπε να παω να συμπληρωσω χαρτι-αιτηση, με τα στοιχεια μου, κωδικους κλπ.

Ετσι ειπα να τους παρακαμψω τελειως και να μιλω κατευθειας με την εταιρια και οχι με τους καθε λογης αντιπροσωπους.

Ομως βλεπω οτι τελικα με τις διαφορες συνδεσεις-πακετα, παιζουν πια και αρκετα δωρα. Απο wireless modems μεχρι πολλα αλλα.

Βεβαια δεν ξερω αν ειναι μονο για νεες συνδρομες ή ισχυουν και για τις ανανεωσεις.

Εσας πως σας φαινεται αυτος ο τροπος ανανεωσης?

Αξιζει ή ...χάνω τα δωρα?

Να πω οτι δεν αλλαζω σχεδον ποτε, ουτε εταιρια, ουτε πακετο, ουτε ειμαι της λογικης των συντομων σε χρονικη διαρκεια συνδεσεων(κατι φιλοι κανουν με τον μηνα).

Θελω να πληρωνω μια φορα και να τελειωνω.

Τι λετε για το ολο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Με τα πακέτα δεσμεύεσαι χρονικά στην εταιρεία και πρέπει να κόψεις την ήδη υπάρχουσα γραμμή, καθώς η νέα γραμμή ενεργοποιείται στο όνομα της κάθε εταιρείας. Οπότε συμφέρει για νέες συνδέσεις, ή για απεγνωσμένους χρήστες που βλέπουν ότι τους συμφέρει κάργα η διαφορά τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.