Jump to content



Προς αναζήτηση PSU


darkCount

Recommended Posts

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700420

το thermaltake που είπαν και τα παιδιά. Πολύ καλό, το έχω δει σε φίλο μου με SLI και overclocked Pentium 4 και raid 5 και δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Την πορηγούμενη βδομάδα που ήμουν Στουρνάρη είδα πολύ πράμμα στο Multirama Extreme, είχε από αυτά

http://www.tagan.com/

,1100 watt νομίζω, σε δερμάτινη κασετίνα και τέτοια χαρούμενα και 250 ευρόπουλα και δεν ξέρω ποσο καλό ή κακό είναι αλλά δεν έχω δει άλλο τροφοδοτικό με τετοια ονομαστική ισχύ

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ψάχνομαι κι εγώ για αγορά τροφοδοτικού.

Η κατάσταση είναι παρόμοια με του darkCount (αγορά απο Ελλάδα, Dfi, no Sli/Crossfire) και είπα να μην ανοίξω καινούριο θέμα.

Το ποσό που διαθέτω είναι 130 max, θέλω να είναι modular και να με καλύψει για αρκετό καιρό.

Προς το παρών έχω ξεχωρίσει τα:

Thermaltake Toughpower 750W "Αμαρτολό" :p το παρελθόν της εταιρείας / Καλές κριτικές (Δεν θα κοιτούσα κάτι σε τόσα W αλλά η τιμή είναι δελεαστική και πιθανότατα θα με καλύψει για αρκετόοοο καιρό ακόμα)

Tagan 580 U15 - Καλή εταιρεία / Καλή άποψη από τους χρήστες (όχι και τόσο από τον johny) / Καλή ποιότητα κατασκευής

Hiper Type-R 580W - Καλές κριτικές από τους χρήστες / 'Oχι και τόσο καλή ποιότητα κατασκευής.

Ποιό από τα παραπάνω θα διαλέγατε?

Κάθε άλλη πρόταση δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο εχω εδω και αρκετες μερες και μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

Για το παρελθον της εταιριας συμφωνω, απλα της εδωσα μια ευκαιρια να μου αποδειξει οτι μπορει να βγαλει καλα προιοντα αν οχι απλα δεν ξαναπαιρνω Thermaltake ειναι πολυ απλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ένα ποταπό TAGAN 480 να τροφοδοτεί ένα 6400 στα 3450, μίαΧ1900ΧΤ και 2GB, όπως και διάφορα μπιχλιμπίδια (fans, HDs, lights κλτ) γιατί δεν συναντώ δυσκολίες; Με κάνετε και ανυσηχώ....

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα γραφικών κάνει την διαφορά...Χ1900ΧΤΧ και Χ1800ΧΤ που έχω εγώ|(σε διαφορετικά μηχανάκια) μου έχουν ξεζουμίσει τα τροφοδοτικά μου. Το Tagan580 την έχει ακούσει κανονικά με τον διπύρηνο στα 3G και την 1900...αναγκαστηκα να την γυρισω default...

PSU τελικά κατάληξα στο Seasonic M12 700w...Εκτός απο check και hac παίζει πουθενά αλλου εντός των Εθνικών μας συνόρων?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 09:20]

Η κάρτα γραφικών κάνει την διαφορά...Χ1900ΧΤΧ και Χ1800ΧΤ που έχω εγώ|(σε διαφορετικά μηχανάκια) μου έχουν ξεζουμίσει τα τροφοδοτικά μου. Το Tagan580 την έχει ακούσει κανονικά με τον διπύρηνο στα 3G και την 1900...αναγκαστηκα να την γυρισω default...

PSU τελικά κατάληξα στο Seasonic M12 700w...Εκτός απο check και hac παίζει πουθενά αλλου εντός των Εθνικών μας συνόρων?

Tο Seasonic M12 700w στο hacshop έχει 250 αλλά με 240 αγοράζεις το Enermax Galaxy 850W από το E-shop.Πιστεύω ότι είναι καλύτερα να πας για το galaxy.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Πριονέτο

Tο Seasonic M12 700w στο hacshop έχει 250€ αλλά με 240€ αγοράζεις το Enermax Galaxy 850W από το E-shop.Πιστεύω ότι είναι καλύτερα να πας για το galaxy.

και με 40€ πανω πας στο 1000ρη.

Kαι παιζουν τα my favorites silverstone 750/850W στα 200/280€...

Παει ....ξεφτιλιστηκε η εννοια του τροφοδοτικου...

Nα δω ποιος θα εχει προβλημα με καποιο αυτα τα τροφοδοτικα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 16:16]

Βασικά έκανα παραγγελία το 1000άρι του οποίου και διόρθωσαν την διάρκεια εγγύησης:p

Ευτυχώς το διόρθωσαν. Μεγειά το 1ΚW.:flex:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tomtoub [Σήμερα, στις 20:05]

Με γεια το τροφοδοτικό και καλοδούλευτο.

Παιδιά, καμμιά άλλη πρόταση για την περίπτωσή μου?

Fortron Epsilon 700W με 120 από Plaisio.Tα thermaltake όπως έχεις πεί έχουν αμαρτωλό παρελθόν και πιστεύω ότι το Fotron είναι η καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.