Jump to content



LG L204WT vs LG L1970HQ


Psychokiller

Ποιά οθόνη προτιμάτε?  

33 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 14:05]

Belinea 102035 W

Αλήθεια, αυτή η οθόνη τι λέει? Θυμάμαι ότι την συγκρίνανε με την Philips 200W6CS αλλά (ως συνήθως) δε θυμάμαι παραπέρα :p

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αληθεια αυτο που εμαθα πριν απο λιγες μερες ( το αναφερω με καθε επιφυλαξη )οτι ολες οι εταιριες σε λιγο θα βγαζουν μονο Wide τοτε θα περιμενα να δω τι θα κυκλοφορησει πρωτα και μετα θα αποφασιζα, παντως στα σημεια και με μικρη διαφορα φενεται να κερδιζει η Wide για μενα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ang3l

Αλήθεια, αυτή η οθόνη τι λέει? Θυμάμαι ότι την συγκρίνανε με την Philips 200W6CS αλλά (ως συνήθως) δε θυμάμαι παραπέρα :p

καλη (λενε) ειναι...φοραει p-mva.

δες και την VX2025..

Kαι αυτη καλη ειναι..και αυτη με p-mva..

για γροικα:hehe:

Link to comment
Share on other sites

H belinea το καλοκαιρι ..(αρχες περισσοτερο) εκανε ισως και κατω απο 400...αν θυμαμαι καλα...Tωρα τι εγινε και ανεβηκε παλι ....δεν κατεω...!

Την samsung δες εδω...πχ

Για ΤΝ και samsung πρεπει να ειναι καλη φαση σε αυτα τα λεφτα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Psychokiller [Σήμερα, στις 09:59]

Ωραια ειναι η Belinea αλλα σε αυτα τα λεφτα παιζει και η philips...

Οποτε εαν παω σε αυτα τα λεφτα θα παω σε philips. :nerd:

Αυτη εδω: SAMSUNG SyncMaster 205BW

[-IMG]http://www.verkkokauppa.com/productimages/orig/35876_03.jpg

πως σας φαινεται?

Πολύ ενδιαφέρουσα αν λάβουμε υπόψιν την προσφορά που έχει η PixMania! Έχει ZeroPixel???

Link to comment
Share on other sites

χμμμ να το μείον που έψαχνα λοιπόν :p Οι Samsung γενικά παρουσιάζουν καμμενα pixels?

Και λίγο ontopic, με ενημερώσαν από ένα κατάστημα ότι θα παραλάβουν 204WT εντός της επόμενης εβδομάδας!

Link to comment
Share on other sites

Εγω με μερικους που μιλησα για την L204 μου ειπαν οτι την φερνουν πεμπτη - παρασκευη, θα δειξει μπορει να ειναι υπεραισιοδοξοι...:p

Οι Samsung δεν εχουν γενικα zeropixel για καμια οθωνη της.

Το θεμα ειναι οτι χωρις zeropixel ειναι γυρω στα 330 -350 με zeropixel παμε στα 450<...

Δεν ξερω αν αξιζει η διαφωρα.

Αυτο που με αγχωνει λιγο βεβαια ειναι οτι η lg για τις 17' και τις 19' της δινει zeropixel, οποτε λες τι παιζει :blink: μηπως οι 20' της ερχονται με καναδυο καμενα για αυτο δεν το υποστηριζει σε αυτες....? :getlost:

Παντως δεν εχω ακουσει κατι τετοιο..

Αρχική απάντηση από NIB

To καλό με τη 1970hq είναι η χαμηλή της native ανάλυση που κάνει πιο εύκολο το gaming, ακόμα και αν δεν έχεις high end pc. Επίσης έχει 0pixel εγγύηση που για εμένα είναι πολύ σημαντικό.

Ναι αυτα με συγκινησαν και μενα, αλλα τελικα βρηκα μια L1970HQ και την εβαλα διπλα στην δικια μου L1940BQ και εαν και η 1970 ηταν συνδεδεμενη με το dvi δεν ειδα συμαντικες διαφωρες... Οπωτε ξενερωσα. Ειναι και η συντριπτικη νικη τις L204 στο poll, αυτα με κανουν να τεινω περισοτερο σε 20' wide.:look:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους άξιους συμφουμίτες.Πρώτο post για μένα.

Ενας φίλος αγόρασε την LG L204WT και δυστυχώς του ανακάλυψε 4 καμμένα pixels.Παρόλα αυτά η LG την καλύπτει κανονικά.Zero pixel 3 χρονια on site.Ο φίλος περιμένει τη νέα του οθόνη μεσα στις επόμενες εβδομάδες.Το support της LG όπως παντα εξυπηρετικότατο.

Η οθόνη ειναι τρομερή.Με μία 7600gt που εχει πάνω στο PC του, το F.E.A.R είναι εντελώς άλλος κόσμος...Ψάχνω για κανένα video ή καμμια ταινία σε HDTV για δοκιμή.Ξέρετε πού θα βρώ;

Link to comment
Share on other sites

Thanx για το link.

Εχω δει καποια ντοκιμαντερ σε HiDef οπως και ταινιες και game trailers.Αλλα και αυτα θα ειναι καλα για αρχη.

100mb για 2 λεπτα video?what in the sphincter of Hell?!?!

Αντε να ερθει το HD-DVD η το Blue Ray να δουμε ασπρη μερα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.