Jump to content



Πατάει καλά η ψύκτρα?


ergotelis

Recommended Posts

Καλησπέρα,σε ενα venicako έχω βάλει μια blue orb2 , μητρική είναι μια jetway gt4 nf4 sli.

Μετράω θερμοκρασίες από bios, speedfan και άλλα, και μου δείχνουνε όλα πάνω από 55.

Έτσι πως πατάει η ψύκτρα ωστόσο, φαίνεται άνετα η μια γωνιά του επεξεργαστή, τη μετράω και μου βγάζει με laser θερμόμετρο και θερμοζεύγος θερμοκρασία max 35 σε load.Να σημειώσω ότι το cpu το τρέχω με 1,25V. Να υποθέσω ότι το bios μου λέει ότι θέλει έτσι?Το σύστημα είναι μια χαρά σταθερό.

Επίσης, ακριβώς πίσω από το πηρύνα της vga,είναι καλό σημείο μέτρησης της θερμοκρασίας της με το laser?

Αυτά ευχαριστώ,ελπίζω να φιλοτιμηθεί να απαντήσει κανείς αν ξέρει, γιατί πολλές ερωτήσεις που κάνω μένουν αναπάντητες! :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th.

δεν δοκιμαζεις κανα bios update.

καλο μερος ειναι για το laser ναι.

Εκανα αλλά τα ίδια. Επίσης με αυτό το μόμπο της δεν έχω καταφέρει να ελένξω τους ανεμιστήρες από τα windows.Ψήνομαι να της φλασάρω bios dfi /asus! :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.