Jump to content



Full Eleven


harrybani

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
Ευτυχως ομως ανακαλυψα ενα καθαριστικο το οποιο εκανε το θαυμα του

Μιχαλη μπορεις να πεις τι ειναι ? Νομιζω οτι και το δικο μου μπλοκ μετα απο 2 χρονια χρησης θα ηθελε ενα καθαρισμο :D

Link to comment
Share on other sites

Το απιονισμενο νερακι απο το super market σας βρωμαει ρε παιδες ? :smile037::smile037:

το απιονισμενο νερακι εχει την ταση να τραβαει ιοντα για να επανελθει στην φυσιολογικη κατασταση του...οποτε φθορες παντου,μπλοκ,ψυγειο κλπ κλπ...

απεσταγμενο ειναι το ιδανικο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

eleven δεν ξέρω αν το χρειάζεσε αλλά πάρε και άλλη μία με το block σου πάνω απο έναν Ε6600, ήτανε περίπου στους 65 σε full load ( 3D Mark ) me 1,7V με ~25 βαθμούς θερμοκρασία δωματίου

hpim1877qj0.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Vatos_locos

Ευχαριστώ φίλε μου Εσυ πως το βλέπεις το μπλόκ ,είσαι ικανοποιημένος ,τι συμπεριφορά έχει με τόσο ρεύμα.

Οσο για το καθαριστικό ορίστε και οι φώτο

[ATTACH]1724[/ATTACH]

και απο κοντά

[ATTACH]1725[/ATTACH]

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και άλλα καθαριστικά με παρόμοια χρήση .Προσοχή ομως μετά τον καθαρισμό πρέπει αμέσως να συνδέσετε το μπλοκ στο κύκλωμα γιατί ο χαλκός μαυρίζει πολύ γρήγορα .Εναλακτικά βυθίστε το μπλόκ ,σε ενα ποτήρι απεσταγμένο νερό απο αυτο πυ θα χρησιμοποιήσετε για το κύκλωμα η σε ενα ποτήρι οινόπνευμα

Κάντε τον καθαρισμό σε ανοιχτό χώρο και προσοχή να μην πέσει το καθαριστικό στα χέρια σας .και γενικά τηρήστε τους κανόνες ασφαλείας

Καλό καθάρισμα...:)

post-7-1414343054,0043_thumb.jpg

post-7-1414343054,0232_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

το block είναι πολύ καλό και βόλεψε γιατί το παλιό πάταγε πάνω στους πυκνωτές της abit με το ρεύμα κράταγε σταθερές θερμοκρασίες αλλά ήταν και ο cpu φούρνος σε σχέση με το D-tec WWW που έχω μου φάνηκε πολύ καλύτερο και η αντλία ακουγόταν πιο ήρεμη

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.