Jump to content



Το καλύτερο anitspyware-anitvirus


_K_Marios_

Recommended Posts

Kaspersky(free από το link μου, το πιό αποτελεσματικό, αλλά λίγο βαρύ) ή NOD32(πολύ ελαφρύ, πολύ αποτελεσματικό - το πιό αποτελεσματικό σε heuristics, αλλά το αγοράζεις) για antivirus

& Hitman Pro για antispyware (εντελώς free, ολοκληρωμένη λύση - χρησιμοποιεί συνδυασμό πολλών προγραμμάτων και δημιουργεί προστατευτική ασπίδα στους browsers)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg [Χθες, στις 22:23]

Βρε βάλτε το πιο ασφαλές και μην κοιτάτε το πιο ελαφριά και @@

Panda Internet Security 2007

Μολις αναφερες το χειροτερο απο ολα.

Εισαι ωραιος.

Με εστειλες αδιαβαστη.

Το συγκεριμενο προγραμμα το αγορασα απο το πλαισιο πριν απο 3 μηνες περιπου και το ειχα βαλει σε 3 υπολογιστες μου.

Να σου αναφερω οτι απο τοτε που το εβαλα μεχρι την στιγμη που το αφερεσα περιπου 3 μηνες σερνοντουσαν και οι τρεις υπολογιστες υπερβολικα πολυ και γεμιζε ο δισκος μου απο το μηδεν λογο ενος page file με errors που δημιουργουσε χωρις λογο και μαλιστα απο οτι ειδα ηταν ενα σχεδιαστικο λαθος που ειχαν κανει.

Με αλλα λογια δεν εκανε τιποτα και δεν με αφηνε να δουλεψω τον υπολογιστη μου σωστα.

Εσυ παλι πως εβγαλες το συμπερασμα οτι ειναι το καλυτερο απο ολα?

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σχετικά βαρύ που είναι για εμένα είναι όταν ανοίξει το pc μετά από 30sec περίπου όλα πάνε ρολόι και γενικότερα σε κανένα pc που το έχω δοκιμάσει δεν είχε πρόβλημα

Για το πως το συμπεράνω αυτό είναι ότι κατά την διάρκεια ανά χρόνου κάνω δοκιμές , πχ , έχω ζιπαρισμενα αρχεία που μέσα έχουν χαζά virus η ακόμα και spywares ( bad cracks games, serials, spyware sites κλπ) και πάντα μόνο το panda με τα βρίσκει όλα και φυσικά τα διαγράφει

Δοκίμασα τα εξής

Bitdefender πάρα πολύ καλό ,σχεδόν ισάξιο με το panda, μια φορά είχα μπει σε ένα σιτε που είχε κατεβατά spywares και κόλλησε και το έβγαλα

Nod32 με άφησε αδιάφορο...

Norton απλά κοροϊδία, ποτέ μην είσαι σίγουρος για το ότι βρίσκει ιούς! Λολ

Kaspersky πολύ καλό, δεν βρήκα κάτι κακό σε αυτό απλά το θεώρησα ότι είναι πάνω κάτω ιδιο με το bitdefender

Mcafee συμπαθητικό

AVG μαλ@κια!

f-secure αρκετά καλό αλλα λιγα features

sophos δεν το δοκίμασα ! :p

PC-cillin αδιάφορο

Τα σχόλια εστιάζονται κατά πόσο καλά features έχει, κατά πόσο καλό είναι το update support on site και το ότι δεν μπορεί να διαγράψει κάτι

Τώρα για το που είχες προβλήματα δεν ξέρω τα pc (γενικότερα) σε τι κατάσταση ήταν

Τώρα απλά άποψη μου, ο καθένας κάνει τις επιλογές του :)

Link to comment
Share on other sites

Το Prevx1είναι ένα πρόγραμμα που ανακάλυψα εντελώς τυχαία.. Εγώ έχω το Kaspersky και κάποια μέρα μου εγκαταστάθηκε ένα trojan/spyware/@##@*## δεν ξέρω κι εγώ τι?!?! Με λίγο ψάξιμο στο ίντερνετ κατέληξα σ'αυτό το πρόγραμμα και το δοκίμασα για ένα μήνα.. Πολύ καλό, ελαφρύ σχετικά και σε έκανε να νιώθεις σιγουριά.. (Το Kaspersky δεν μπορούσε να το σβήσει με τίποτα, το Prevx1 το απενεργοποίησε και το έσβησε)..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

AVG antivirus..το χω γυρω στον εναμιση χρονο και ειμαι υπερευχαριστημενος.περιττο να αναφερω οτι ειμαι τουλαχιστον 10ωρες τη μερα στο νετ και πολλες φορες το αφηνω μερες.και ειναι και παναλαφρο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.