Jump to content



Αλαμπουρνέζικα αλά i.e.......


$pIdy_mc

Recommended Posts

Καθώς πήγαινα να ανοίξω να δω τα e-mails μου μέσω του MSN-Messenger ανοίγο το πρώτο e-mail και ήταν κάπως έτσι.........

i.jpg

Πάω Προβολή ---> Κωδικοποίηση και επιλέγω Ελληνικά Windows και έφτιαξαν τα γράμματα, όμως πάω να ανοίξω το δεύτερο e-mail και είχε το ίδιο πρόβλημα με το πρώτο.....ξαναλλάζω την κωδικοποίηση, φτιάχνει και φτου και απτήν αρχή με το τρίτο κ.ο.κ.

Θα ήθελα να μου πείτε πως μπορώ να κρατήσω αποθηκευμένη την ρύθμιση, γιατί άμα είναι να χρειάζεται να κάνω συνέχεια το ίδιο και το ίδιο χαιρέτα μου τον πλάτανο :giveup: ή άμα ξέρετε κάποιον τρόπο να τα βλέπω μέσω του MSN-Messenger, αλλά να τα ανοίγει σε FireFox....έλεγα να κάνω uninstall τον i.e., αλλά έχω ακούσει ότι θα έχω προβλήματα στο μέλλον.... :...:

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από EraserheadX

Παράτα το Hotmail και πέρνα σε Gmail και θα βρεις την υγειά σου. :hehe:

Το σκεφτόμουνα και αυτό που λες....να αλλάξω το e-mail μου στο TheLab και να τα λαμβάνω στο g-mail, αλλά ο λόγος που το προτιμώ είναι γιατί χρησιμοποιώ πολύ συχνά το MSN-messenger......tespa, μάλλον θα το αλλάξω........

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα συναντησα στο yahoo beta mail...

Υπαρχει καποιος τροπος να μην αλλαζει η κωδικοποιηση?

Απορω πως αλλαζει αφου ειναι απενεργοποιημενο το auto-select...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω γυρίσει το hotmail σε Live! και παίζει μια χαρά. ΑΥτό είναι πιθανότατα κάποιο bug του hotmail που όμως δεν ασχολούνται να το διορθώσουν από τη στιγμή που ετοιμάζουν το Live! Είναι ΒΕΤΑ ακόμα, αλλά δουλεύει μια χαρά με την προϋπόθεση ότι δεν έχεις dialup...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc

Το σκεφτόμουνα και αυτό που λες....να αλλάξω το e-mail μου στο TheLab και να τα λαμβάνω στο g-mail, αλλά ο λόγος που το προτιμώ είναι γιατί χρησιμοποιώ πολύ συχνά το MSN-messenger......tespa, μάλλον θα το αλλάξω........

Κάτι που δεν ξέρουν πολλοί είναι ότι μπορέις να γραφτείς για MSN με ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ mail. Δεν χρειάζεται να είναι hotmail/msn. ’λλωστε και εγώ το hotmail account μόνο για το MSN το έχω mails μου είναι στο gmail.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από n1ck0s [Σήμερα, στις 11:08]

Κάτι που δεν ξέρουν πολλοί είναι ότι μπορέις να γραφτείς για MSN με ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ mail. Δεν χρειάζεται να είναι hotmail/msn. ’λλωστε και εγώ το hotmail account μόνο για το MSN το έχω mails μου είναι στο gmail.

Τα ιδια προβληματα εχω και ΄γω παιδια με τη κωδικοποιηση στο HOTMAIL.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι αν αλλάξεις e-mail στο msn πρέπει να κάτσεις να ξαναπερνάς τις επαφες σου και είναι λίγο σπάσιμο. Το ίδιο πρόβλημα περι κωδικοποιήσεως έχω και εγώ με το thunderbird...δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Όποτε αλλάζω γλώσσα σε ελληνικα Μου τα βγάζει κανονικα, παω στο επομενο Mail και πάλι τα ιδια...δοκίμασα και με UTF-8 αλλα τπτ δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από disssconected

Το θέμα είναι οτι αν αλλάξεις e-mail στο msn πρέπει να κάτσεις να ξαναπερνάς τις επαφες σου και είναι λίγο σπάσιμο. Το ίδιο πρόβλημα περι κωδικοποιήσεως έχω και εγώ με το thunderbird...δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Όποτε αλλάζω γλώσσα σε ελληνικα Μου τα βγάζει κανονικα, παω στο επομενο Mail και πάλι τα ιδια...δοκίμασα και με UTF-8 αλλα τπτ δυστυχως...

Να υποθέσω ότι φταίει η Microsoft και για αυτό το πρόβλημα κωδικοποιήσεις ή θα ακουστώ κακός ?? :whistling :innocent: :devil: :innocent: :whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc

Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να μεταφέρω τα e-mails μου από το Hotmail στο OutLook ?

Να τα μεταφέρεις ? Νομίζω ότι έχει οδηγίες να ενσωματώσεις το Hotmail στο Outlook Express και να τα κατεβάζεις από εκεί σαν οποιοδήποτε άλλο email

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oktech

Να τα μεταφέρεις ? Νομίζω ότι έχει οδηγίες να ενσωματώσεις το Hotmail στο Outlook Express και να τα κατεβάζεις από εκεί σαν οποιοδήποτε άλλο email

Εγώ το μόνο που ξέρω για ενσωμάτωση είναι το gmail και το yahoo με τα pop.gmail και yahoo αντίστοιχα και τα έχω ενσωματώσει στο OutLooks, αλλά για το hotmail δεν βρήκα.....ξέρεις πώς γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Στα accounts του Outlook Express, ξεκινάς να φτιάξεις καινούριο account αλλά όταν φτάνεις να δηλώσεις server του λές HTTP αντί για το συνηθισμένο POP3... Έχει μια άλλη επιλογή του δίνεις Hotmail, βάζεις στην επόμενη σελίδα Username & Password και είσαι έτοιμος....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oktech

Στα accounts του Outlook Express, ξεκινάς να φτιάξεις καινούριο account αλλά όταν φτάνεις να δηλώσεις server του λές HTTP αντί για το συνηθισμένο POP3... Έχει μια άλλη επιλογή του δίνεις Hotmail, βάζεις στην επόμενη σελίδα Username & Password και είσαι έτοιμος....

sorry αλλά μόλις διαπίστωσα ότι θέλει πληρωμή για να μπορείς να κατεβάζεις email με το OE.... Microsoft foreva!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc [19-10-2006 03:22]

ή άμα ξέρετε κάποιον τρόπο να τα βλέπω μέσω του MSN-Messenger, αλλά να τα ανοίγει σε FireFox....έλεγα να κάνω uninstall τον i.e., αλλά έχω ακούσει ότι θα έχω προβλήματα στο μέλλον.... :...:

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων :)

αν χρησιμοποιεις MSN-Messenger και οχι live messenger εγκαθιστας το msn plus και το stuffplug.. το τελευταιο μεσα σε πολλες χρησιμες επιλογες εχει και να ανοιγει τα mail με τον firefox.. το χρησιμοποιουσα πολυ καιρο αλλα τωρα εχω σπαστει λιγο που δεν το υποστηριζει o live messenger... περιμενουμε την 3 εκδοση που οπως λεγεται θα δουλευει στον Live.. :D

χωρις να ειμαι σιγουρος, αλλα νομιζω οτι και με τον firefox μου εδειχνε κινεζικα μερικα mail.. :...:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από louis_gas

αν χρησιμοποιεις MSN-Messenger και οχι live messenger εγκαθιστας το msn plus και το stuffplug.. το τελευταιο μεσα σε πολλες χρησιμες επιλογες εχει και να ανοιγει τα mail με τον firefox.. το χρησιμοποιουσα πολυ καιρο αλλα τωρα εχω σπαστει λιγο που δεν το υποστηριζει o live messenger... περιμενουμε την 3 εκδοση που οπως λεγεται θα δουλευει στον Live.. :D

χωρις να ειμαι σιγουρος, αλλα νομιζω οτι και με τον firefox μου εδειχνε κινεζικα μερικα mail.. :...:

Έχω το Live Messenger και πράγματι άμα πάω να ανοίξω τα e-mails μου από FireFox βγαίνουν κάτι αλαμπουρνέζικα :blink:

Δεν με νοιάζει τόσο το να τα ανοίγω στο Hotmail, αλλά θέλω να μεταφέρω τα e-mails μου στο OutLooks........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.