Jump to content


Ερευνά αγοράς router/adsl


angelos

Recommended Posts

Έχω ένα το Usr9107,εδώ και 9 μήνες ειμαί ευχαριστημένος

αλλά

1)Βάζοντας καποια στιγμή της ρυθμίσεις για Qos,το routeρ κολλούσε περισσότερα

2)Μετά το τελευταίο firmware,το όποιο είναι πιο βάρυ για την ελάχιστη μνήμη του,κολλόυσε ακόμα πίο πολύ

3)Ζεστένεται αρκετά και έχω βάλει ενα 80 ανεμιστήρα να τον χτυπάει συνέχεια

Ειδικά με Qos και καινουργιό firmware κολλάει πιο συχνά

Ψάχνω κάτι με τίς επιλόγες που εχει το usr αλλά πιό ποιοτικό και με περισσότερη μνήμη.

Και εννοείται να μην κόλλαεί τοσο συχνά όπως το Usr...

Τα λεφτά που μπορώ να διαθέσω αυτήν την στιγμή ειναί 85 ευρώ και δυστιχώς ευρώ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχώς δεν μπορώ να διαθέσω περισσότερα λεφτά...και έμεσα δεν μπορω να περιμένω

γιατι μόλις έχω πάρει τους κωδικούς για adsl..

Υπάρχει και άλλη επιλογή,να πάρω adsl modem (pstn) και έπειτα να πάρω ενα adsl switch αν θέλω να συνδέσω και άλλα pc

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις ADSL modem με LAN σύνδεση, ένα απλό switch θέλεις για να ρίξεις πάνω του κι άλλα μηχανήματα.... αλλά 15 ευρώ δεν είναι μεγάλη διαφορά και πιστεύω ότι είναι ένα αξιόπιστο και αποδοτικό router....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimcar

το 9108.... ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!!! από τότε που ανέβηκα στα 768, το μουλάρι έχει φτάσει και 100Κ... κανένα κόλλημα (emule 24/7 + 2 ακόμα LAN PCs + 1 WiFI notebook + Printer).

Για την ταχύτητα , από εμπειρία, πιο πολύ μετράει ο provider παρά το modem/router .... αυτά εν ελλάδι φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.