Jump to content



H γνώμη σας για μια low-end TFT 17"


bezdim

Recommended Posts

Προτείνετε μου μια οθόνη για παιχνίδια από πλαίσιο , eshop και multirama .

Ελάχιστες απαιτήσεις:

>τιμή μέχρι 240Ε μέγιστη

>γωνίες θέασης τουλάχιστον 160/160

>Καλή Εγγύηση (βασικά με ενδιαφέρει να μην υπάρξουν προβλήματα με καμμένα-κολλημένα πίξελς)

>Χρόνος απόκρισης κατάλληλος για παιχνίδια και γενικά κινούμενη εικόνα

>μόνο 17" και αν είναι δυνατόν με μάυρο λεπτό πλαίσιο

Τα υπόλοιπα τα αφήνω στην κρίση σας...

Αναμένω την βοήθεια σας :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αν μου ανεβάσεις στα 253 το όριο σου προτείνω αυτή:

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.168519

[Η] καλύτερη εγγύηση

Καθόλου ghosting

Πανέμορφη (ΙΜΟ)

160/160

Αρκετά καλή απεικόνιση εικόνας/ταινιών - τέλεια απεικόνιση κειμένου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th.

low-end 17αρα και 240Ε.............μμμμμμμμ.....

με 200Ε παιρνεις καλη 19αρα........

Μα δεν θέλω 19άρα οθόνη. Θέλω μια 17" έτσι ώστε να την βάλω δίπλα στην ήδη υπάρχουσα ΕΙΖΟ L568. Την 17" θα την έχω για οτιδήποτε συνεπάγεται με κινούμενη εικόνα, και θα χρησιμοποιώ και τις δυο μαζί για όλες τις άλλες εργασίες, αφού μια μόνο οθόνη, ειδικά για πολλαπλά παράθυρα και ίντερνετ δεν με φτάνει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th. [Σήμερα, στις 15:13]

low-end 17αρα και 240Ε.............μμμμμμμμ.....

με 200Ε παιρνεις καλη 19αρα........

Η οποία είναι;

Γιατί θέλω κι εγώ να πάρω μια οθόνη σε τέτοια λεφτά περίπου για έναν πιο παλιό υπολογιστή...

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι θα επρόκειτο σίγουρα για lg πάντως!Δεν την ξέρω την οθόνη αυτή.Ξέρω τη 17ρα εκδοχή της, την 720Ν.

Νομίζω bezdim και αυτή κάπου στα 200 παρά κάτι βγαίνει και γενικά απ' ότι έχω δει για τα λεφτά της πρέπει να είναι μια χαρά.

Ευχαριστώ giorgos th.

Link to comment
Share on other sites

Την οθόνη που αναφέρεις δεν μπόρεσα να την βρώ σε ένα από τα 3 αρχικά καταστήματα που ανέφερα.

Αυτή τί λέει; (γενικά)

Μια 17αρα με ΤΝ panel στα 8ms μπορεί να αναταποκριθεί ικανά σε παιχνίδια.

Η L568 έχει 25ms και κάμποσο ghosting σε κινούμενη απόκριση, οπότε δεν νομίζω να δω ghosting στα 8ms ακόμα και με ΤΝ panel. Ποιά η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω τα ίδια χαρακτηριστικά έχουν η philips με τη samsung.ΤΝ πάνελ και οι δύο, ίδιες γωνίες θέασης,χρόνοι απόκρισης κτλ.Σε περίπου ίδια τιμή.Οπότε και η ποιότητά τους στην πράξη υποθέτω θα είναι παραπλήσια.Γενικά με μόλις 200 ευρώ νομίζω συγχωρούνται κάποια πράγματα και αν δεν έχει κανείς τις τρελές απαιτήσεις δεν πιστεύω να μείνει παραπονεμένος.

Μπες στο skroutz και ψάξε για τιμές, την έχει.

EDIT: χθες είδα την 920Ν σε μαγαζί.Γενικά δεν τις πολυγουστάρω τις τουφτού, αλλά δεν έμεινα παραπονεμένος από την οθόνη.Από την παρατήρήσή μου τόση ώρα έμεινα ευχαριστημένος.Και καλές γωνίες θέασης είχε και ζωντανά χρώματα, καλύτερα από τις περισσότερες άλλες που είδα.

Έχει και dvi, κάτι που σε τέτοια κατηγορία τιμής δε συναντάς εύκολα.Οπότε και η 720Ν θα κινείται στο ίδιο μήκος κύματος.

Πάντως οι τιμές των οθονών έχουν πέσει υπερβολικά μέσα σε ένα χρόνο θαρρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bezdim [Χθες, στις 14:26]

Την οθόνη που αναφέρεις δεν μπόρεσα να την βρώ σε ένα από τα 3 αρχικά καταστήματα που ανέφερα.

Αυτή τί λέει; (γενικά)

Μια 17αρα με ΤΝ panel στα 8ms μπορεί να αναταποκριθεί ικανά σε παιχνίδια.

Η L568 έχει 25ms και κάμποσο ghosting σε κινούμενη απόκριση, οπότε δεν νομίζω να δω ghosting στα 8ms ακόμα και με ΤΝ panel. Ποιά η γνώμη σας;

Και η xerox που ειναι στην δεξια πλευρα 8ms υποτιθεται οτι εχει αλλα βλεπεις τι γινεται :p

http://www.luckeh.nl/930BF/1.JPG

http://www.luckeh.nl/930BF/2.JPG

http://www.luckeh.nl/930BF/3.JPG

Πηγαινε στην προταση του gznp και ας ειναι 13 euro πανω απτο budget σου,μια πραγματικα ποιοτικη 19αρα για gaming κοστιζει 300 και πανω

Link to comment
Share on other sites

@gruntgr Πολυ κατατοπιστικά τα λινκ, η xerox μάλλον έχει ΤΝ ε?

Και πριν καιρό σκεφτόμουνα την 930BF, και μάλλον με την πτώση των τιμών μπορεί να καταλήξω σε αυτήν, ή την 931 ,αν όμως αποφασίσω να αφήσω στην άκρη τα σχέδια μου για τις δύο 17άρες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.