Jump to content



OCZ Gold GX XTC 2Gb 667MHz και DS4 f6 bios


mauros

Recommended Posts

Απο το σάπιο utility της gigabyte οι μνήμες παίρνουν 2.2 volts.Στο bios έχω δώσει +0.4 vdimm και απο 0.2 στο fsb και mch.Απ'όσο δοκίμασα βγάζουν και 32Μ στα ίδια settings καθώς και 1M μέχρι τα 520mhz.Απο ψύξη έχω δύο zalman 8άρια στα 5v να τις φυσάνε.

:)

6x500hc1.th.jpg

link για το κιτ

Link to comment
Share on other sites

Tις ίδιες έχω και εγώ σε 2*512 και πάνε πολύ καλά...

Δεν τις δουλεύω σε τέτοια συχνότητα (D 805 CPU) αλλά σε 733ΜΗz με 3-3-3-8 στα 2.2V (μέσα στις προδιαγραφές των Volts) και stable 24/7 (2 Prime95 torture "In-place" + 1 Prime95 torture "Blend")

SPi 32M : 31m 06s 656ms :D

3666-32-3s.jpgclick_for_bigger

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arapis

Απο το σάπιο utility της gigabyte οι μνήμες παίρνουν 2.2 volts.Στο bios έχω δώσει +0.4 vdimm και απο 0.2 στο fsb και mch.Απ'όσο δοκίμασα βγάζουν και 32Μ στα ίδια settings καθώς και 1M μέχρι τα 520mhz.Απο ψύξη έχω δύο zalman 8άρια στα 5v να τις φυσάνε.

Παναγιώτη, πάνω από πόσα Mhz θέλουν ρεύμα τα μνημόνια για να δουλεύουν με 5-5-5-15-20;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια εχω και εγω OCZ στα 667 2χ512 4-4-4-12

και μολισ προσφτατα εκανα O/C την CPU(6300) 350 και αλλαξα και τα timings της μνημης στα 5-5-5-12 μηπως κανω κατι λάθος παρακαλω μια βοηθεια...

Πιστευω πως γι'αυτο μου βγαζει μπλε οθονη που και που πριν ανοιξουν τα Windowς και μετα αφου ανοιξουν μπορει να βγαλει και ενα error με μια καταληξη .xml & μια ακομα!

Τα Windows έχει 3-4 μερες που τα εκανα εγκατασταση!

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι με p5b dlx και σε μενα το ιδιο κανει με τις hyper X, μπηκα στο bios εβγαλα την ρυθμιση να βαζει το mem spd οτι αυτο θελει, αλλα οτι εγω θελω χειροκινητα και βουαλα..:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.