Jump to content



Ποιά μητρική 775 965/975Χ για C2D ?


Wizard!

Recommended Posts

Ειμαι και εγω σε διλημα ρε παιδια....

Θελω να περασω σε c2d και δεν εχω αποφασισει σε οτι εχω διαβασει, ειναι αμφιλεγομενη η κατασταση με τις μητρικες.Καταλαβα οτι στην αρενα κανεις δεν προτιμα 975 για για νεο συστημα,και οσο αφορα κατασκευαστες παιζουν οι p5b deluxe & dq6.Το 680 δεν δινει το κατι παραπανω συναρτηση και το κοστος αγορας.Ετσι μου φαινεται να το παιξω τραβοντας κληρο με κλειστα τα ματια και οποια παρω....:happy:

Α!!Ξεχασα να ερωτησω κατι ...τι λετε για την AB9 pro??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 09:59]

Αμα εχεις μεγαλο cpu παρε 975....αμα εχεις 6300 , 6400 παρε 965...:D

γιατι με το 965 θα εχεις περισσοτερο fsb αρα θα μπορεις να κλοκαρεις περισσοτερο τον 6300-6400.....;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt [Σήμερα, στις 16:19]

δεν εχει καλυτερες επιδοσεις το 965.απλα δινει μεγαλυτερο fsb

τα καλυτερα σκορ σε benches εχουν γινει με 975 ;-)

Κανα λινκ για αυτο υπαρχει??

ASUS P5B del απο μενα πολυ καλη σταθερη καλο bios 8 σατα και ειναι και δοκιμασμενη παει καλα και ψηλα

Link to comment
Share on other sites

και εγω παω για αναβαθμιση και εχω μπλεχτει λιγο ειμαι στο gigabyte ds-4 και να βαλω τον 6400 και 1gb ddr-2 kingston στα 800.

αυτο το μομπο περνει και 4 πυρηνο απο οτι ειδα.

επισης η asus P5B ειναι λιγο πιο φθηνη το slι δεν με ενδιαφερει και εχει και raid που θελω και στο site βλεπω οτι υποστηριζει και 4πυρηνο και ειναι 25 ευρω πιο φθηνο.

δεν 8ελω να κανω κορυφαιο οβερκλοκ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.