Jump to content



περι κρητικων mp3...


Neo845

Recommended Posts

Σύντεκνοι κρητικοί και μη... Ψάχνω απεγνωσμένα κρητικά τραγούδια - από χορευτικά μέχρι ριζίτικα σε γκάμα, αλλά δε μπορώ να βρω πουθενα. Ακόμα και σε metropolis ή παρόμοια καταστήματα που ρώτησα μόνο τα γέλια δεν έβαλαν... Δηλαδή εμείς δεν έχουμε ψυχη;

Μόνο Βανδή-Βίσση και κάθε αποπαίδι του fame story μπορούμε να ακούμε στην αθήνα;

Στράφηκα με τα πολλά σε limewire, torrent, morpheus κα αλλά πάλι δε βρήκα τίποτα.

Ερώτηση κρίσεως:

Υπάρχει κανένας να γνωρίζει πού μπορώ να βρω και εγω κρητικά να κατεβάσω; η μόνη μου παρηγοριά τελευταία είναι ο κρήτη fm...

Δεκτά και πμ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Neo845 [Χθες, στις 19:19]

σορρυ αλλά δε μπορώ να βρω άκρη στο greek-tracker...μάλλον θα πάω κρήτη για χριστούγεννα να βρω οτι μου χρειάζεται...

Δεν ξερω γιατι δεν μπορεις αλλα αν πατησεις kritika ή rizitika βγαζει 3-4 δισκους..

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειμαι υπερβολικα noob αν πω οτι δε με αφηνει να κανω εγγραφη και λεει:

We are a private site now and require an invite to join. Please do not request to be invited on non-invite forums, thanks

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

μηπως εισαι ηδη μελος να μου κανεις invite?αν ναι στειλε πμ να σου πω mail->το αλλαξα προσφατα (δεν ειναι αυτο στο προφιλ)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Neo845 [Σήμερα, στις 18:23]

τωρα ειμαι υπερβολικα noob αν πω οτι δε με αφηνει να κανω εγγραφη και λεει:

We are a private site now and require an invite to join. Please do not request to be invited on non-invite forums, thanks

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

μηπως εισαι ηδη μελος να μου κανεις invite?αν ναι στειλε πμ να σου πω mail->το αλλαξα προσφατα (δεν ειναι αυτο στο προφιλ)

Γkαντεμια...

Δεν εχω ακομα invites...

Αλλα σιγουρα καποιο καλο παιδι θα βρεθει να σου δωσει.

Αμα δεν καταφερεις τπτ πες μου με πμ να σου στειλω μερικα torrents..;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Χουρδάκη ξέρεις τίποτα εσύ? Ομολογώ πως δεν έχω πάρει τη δόση μου από πατρίδα 2 χρόνια τώρα και μου έχουν λείψει :(

Προσωπικά (βρίστε ελεύθερα) δεν τα πάω και ιδιαίτερα καλά με την τοπική μουσική...

Πάντως στο Ηράκλειο υπάρχει ολόκληρο δισκοπωλείο με κρητικά (Αεράκης). Δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να μπορούσες να παραγγείλεις κάτι απο εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Neo845 [Χθες, στις 18:23]

τωρα ειμαι υπερβολικα noob αν πω οτι δε με αφηνει να κανω εγγραφη και λεει:

We are a private site now and require an invite to join. Please do not request to be invited on non-invite forums, thanks

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

μηπως εισαι ηδη μελος να μου κανεις invite?αν ναι στειλε πμ να σου πω mail->το αλλαξα προσφατα (δεν ειναι αυτο στο προφιλ)

Για σου σύντεκνε! Γράψε μου το μαιλ σου να σου κάνω invite στο greektracker! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Neo845

τωρα ειμαι υπερβολικα noob αν πω οτι δε με αφηνει να κανω εγγραφη και λεει:

We are a private site now and require an invite to join. Please do not request to be invited on non-invite forums, thanks

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

μηπως εισαι ηδη μελος να μου κανεις invite?αν ναι στειλε πμ να σου πω mail->το αλλαξα προσφατα (δεν ειναι αυτο στο προφιλ)

Πολύ πιθανόν! Πρίν λίγο καιρο είχαν ανοίξει οι εγκραφές για ένα Σαββατοκύριακο αν θυμαμαι καλα! ;)

Link to comment
Share on other sites

αθηνα (καματερο) μενω. εχω βρει μερικα και περναω την ωρα μου... για την ωρα ειναι αρκετα νομιζω.

οπου κι αν παω, οπου σταθω, σε τουτο τον πλανητη

παντα με παθος νοσταλγω, την ομορφη μου κρητη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.