Jump to content


Προβλημα με Gigabyte GA-965P-DQ6


maρgasmopo

Recommended Posts

Καλημέρα σας κύριοι....έκανα και εγώ μία αναβαθμισούλα και πήρα την αναφερόμενη στο θέμα μητρική μαζί με εναν e6600. Δουλέυω με raid0 με τον intel controller. Το προβλημα είναι ότι παρόλο που το πληκρολογιο δουλευει κανονικά (usb) οταν μπαινω στα windows...και ενώ αρχικά εμπαινα στο bios...τωρα με bios F7 φορτωνει στην αρχη το raid bios και δεν υπαρχει σαφης ενδειξη για το ποτε πρεπει να πατησω DEL. ακομα και οταν πατω συνεχεια το DEL δεν μπαινει στο bios. Σε καμια στιγμη δεν βλεπω να γραφει press del to enter bios. Αν δεν εχω ενεργοποιημενο το raid bios της intel τοτε βλεπω press del κλπ...

Μηπως υπαρχει καποιο αλλο πληκτρο για να μπαινω στο bios?

Μηπως ειναι κακο που συνδεω το πληκρολογιο με usb?

Ευχαριστω εκ τον προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες φίλε μου. Σε παρακαλώ μην βάζεις το ποστ με το πρόβλημα σου σε παραπάνω απο μια υποκατηγορίες του φόρουμ.

Μια είναι αρκετή:T:

Δυστυχώς δεν έχω τέτοια μητρική για να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από blade_pan [22-11-2006 09:13]

( )

Το F7 bios πως συμπεριφερεται στο o/c σε σχεση με τα προηγουμενα?

Αν και χρησιμοποιω το F7 το F5 μου αρεσε περισσοτερο.Το βρισκω πιο σταθερο

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να πατήσεις del από την στιγμή που θα πατήσεις το power on / reset και συνέχεια πολλές φορές γιατί αλλιώς ''χάνεις'' πολύ γρήγορα το χρονικό περιθώριο (''press del'' όντως δεν θυμάμαι να προλαβαίνεις να δεις).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.