Jump to content



Aγορα router wireless dsl dsl2


Papas

Recommended Posts

Τι εννοείς?

Νέος στο χώρο πρακτικά, οπότε απλά αναφέρω την εμπειρία μου. Πολλές δυνατότητες εύκολο setup 2 έτη εγγύηση κτλπ απλά όλα έχουν προβλήματα πρέπει να είσαι "τυχερός" να πέσεις σε καλό κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Καλά όλα αυτά που λες και ναι είναι πολύ σταθερά εγώ δεν το έχω επανεκινήσει ποτέ αλλά..

ο κύριος λόγος που το πήρα είναι το bandwidth management το οποίο είναι πολύ μπίζιλο και πάνω από 5 εντολές αν του δώσεις αρχίζει και φρακάρει-φρικάρει

με αποτέλεσμα να πέφτει η απόδοση...

Δεν ξέρω αν τα usr έχουν το ίδιο κόλημα αλλά

φαντάζομαι πως ναι και απειδή εμένα με ενδιαφέρει κυρίως το BM σκέφτομαι να περάσω σε Linksys μεριά

λόγω cisco βασικά...

Ελπίζω να μην τα πάρω στην κράνα όπως όταν αγόρασα το Αsus...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά φίλε μου για να μην πετάς τα λεφτά σου και αφού σε βλέπω ότι ψήνεσε για zyxel γνώμη μου είναι και άκου με γιατί έχω αλλάξει αρκετά και θα συνεχίσω να αλλάζω να πάρεις κάτι το οποίο από ότι φαίνετε καλύπτει τις ανάγκες σου με το παραπάνωαυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλα και τα δυο απλα καλο θα ηταν να βρω κατι αναλογο επιδοσεων αλλα να μπορω να συνδεσω κ κανα σκληρο πανω κ να τον εχω shared οποτε θα χρειαστει να εχει κ γρηγορο wifi για λαν κ οχι μονο 54 Mbps. Απο τα δυο zyxel θα επερνα το P662 αν κ λιγο πιο ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο παει ο ανταπτορας? Καποιο συγκεκριμενο μοντελο? Σχετικα με την ενταση του σηματος του 662 ειναι δυνατο? γιατι θελω να περναει μεχρι 3 τοιχους (απο τους παλιους κ καλους που ειναι αρκετα παχοις)! :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα παιζει ρολο το υλικο του τοιχου. Ειναι 25+ cm. Το θελω να πιανει κ εκτος εσωτερικου χωρου πχ σε ενα γκαραζ στον κηπο. Απλα θελω να παρω μια και καλη και να μην ξανασχολουμε. Σε εναν φιλο μου για παραδειγμα εχει ενα linksys wifi και μετα τους δυο τοιχους δεν περναει σχεδον τπτ και ειναι και καινουγιο το σπιτι του. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.