Jump to content


Prolink Pixeview 7800 GTX


Panos_ole

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα

Εχω εδω και 1 χρονο (ή και παραπανω) αγορασει την συγκεκριμενη καρτα.

Prolink Pixelview 7800GTX/256Mb GDDR3

Δεν εχω κανενα παραπονο, αν και δεν εχω προσωπικα ακουσει οτι η καρτα αυτη κυκλοφορησε σε ευρεια

κλιμακα, οπως αντιστοιχα μοντελα αλλων κατασκευαστων...αλλα σε θεματα επιδοσεων ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Ειναι επισης αθορυβη, (δεν την εχω κλοκαρει) και προς μεγαλη μου εκπληξη στο Fear σε Maximum Αναλυση και με ολα τα settings ενεργοποιημενα, μου εβγαλε στο μετρητικο προγραμμα του FEAR

minimum 32fps

Average 64fps

Maximum 162 fps

Με αυτα τα δεδομενα και κυριως λαμβανοντας υπ'οψιν οτι η καρτα δεν υποστηριζει DX10 πιστευετε οτι θα

τα βγαλει περα με το MS Flight Simulator x -Deluxe- , ή μηπως καπου εδω τελειωνουν τα ψεματα;;;;!!!

:) :) :)

Καθε γνωμη πολυτιμη

Ευχαριστω εκ των προτερων

Παναγιωτης

Link to comment
Share on other sites

Το flight sim απλά πάντα είναι τραγικά cpu limited και επίσης θέλει και πάρα πολλή ram. Αν έχεις κανα conroe αρκετά κλοκαρισμένο με 4gb μνήμη, τότε ναι, θα έλεγα ότι η 7800 το πάει πολύ κυριλέ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist

Το flight sim απλά πάντα είναι τραγικά cpu limited και επίσης θέλει και πάρα πολλή ram. Αν έχεις κανα conroe αρκετά κλοκαρισμένο με 4gb μνήμη, τότε ναι, θα έλεγα ότι η 7800 το πάει πολύ κυριλέ.

το flightsim-x ειναι μια πονεμενη ιστορια:cry:

Link to comment
Share on other sites

Τα flight sim της ms από το σχολείο τα θυμάμαι ως υπερβολικά βαριά σαν παιχνίδια και ιδιαιτέρως απαιτητικά σε μνήμη.Ακόμα και τώρα συνεχίζουν να πρωτοπορούν. :T:

Με τις υγείες σας οι ιπτάμενοι, αν και φίλε μου τα, όποια, κολλήματα δεν πιστεύω να έρχονται από την gpu σου, αλλά από τη μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Bigi

Τα flight sim της ms από το σχολείο τα θυμάμαι ως υπερβολικά βαριά σαν παιχνίδια και ιδιαιτέρως απαιτητικά σε μνήμη.Ακόμα και τώρα συνεχίζουν να πρωτοπορούν. :T:

Με τις υγείες σας οι ιπτάμενοι, αν και φίλε μου τα, όποια, κολλήματα δεν πιστεύω να έρχονται από την gpu σου, αλλά από τη μνήμη.

μα αυτο το ξερω εχω ειδη 2GB και σερνεται

Link to comment
Share on other sites

αμερικανακια μωρε...δε ξερουν τι θα πει βελτιστος κωδικας...νομιζουν πως ολοι εχουν 9283742893457GB ram και 8762435983426895πυρηνους επεξεργαστες στα 10ghz ο ενας....αντε τους βλακες...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.