Jump to content



Προσφορά Wind F2G/Δωρεάν Ίντερνετ για όλο το 2010


kfrei

Recommended Posts

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply
H ενεργοποιηση στο 1245 (αν εχεις ηδη F2G) / ή αγορα/ δήλωση ενος νεου F2G [ 5 ευρώ κοστιζει μαι νεα sim F2G ] πρεπει να γινει μεχρι 30/4/2010.

Η προσφορα για όσους την εχουν ενεργοποιησει θα ιχυει για ολο το 2010.

Να παω να παρω 2-3 καρτεσ τοτε ρει..

θα βολεψουν στον στρατο..

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι να γίνει; :p

Αν δεν έχει μόντεμ σημαίνει ότι η υποδοχή για τη sim είναι μια πλαστική σχισμή και τίποτα άλλο.

Οπότε αγοράζεις ένα στικάκι.

Η υποδοχη για την SIM ειναι πανω στη μητρικη(αν το καταλαβα καλα)...πρεπει να ανοιξω το laptop απο κατω για να τη βρω...ειχα βαλει καποτε μια SIM αλλα δεν ηξερα τι ρυθμισεις χρειαζονταν.

Link to comment
Share on other sites

βρες την πιο φτηνη τιμη .... και σου πουλαω το δικο μου.... Ηuawei Ε169 7.2Mbps + microSD slot

Φίλε μου είδα πως πουλάς το Ηuawei Ε169. Εάν δεν το έχεις δώσεις το αγοράζω. Πες μου τιμή, εάν θες.

Βασίλης , Ίλιον

6944191759

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είδα πως πουλάς το Ηuawei Ε169. Εάν δεν το έχεις δώσεις το αγοράζω. Πες μου τιμή, εάν θες.

Βασίλης , Ίλιον

6944191759

Sorry... Ακυρο, λεω να το κρατησω τελικα .....

Link to comment
Share on other sites

κάποιος που έχει κάρτα f2g και Usb 3g modem

δεν πρέπει κάθε μήνα να βάζει ένα ποσό στην sim ώστε να συνεχίζει η σύνδεση του?

διότι μου φαίνεται πολύ παράξενο με 5 ευρώ να την βγάζεις για 1 χρόνο?

Link to comment
Share on other sites

κάποιος που έχει κάρτα f2g και Usb 3g modem

δεν πρέπει κάθε μήνα να βάζει ένα ποσό στην sim ώστε να συνεχίζει η σύνδεση του?

διότι μου φαίνεται πολύ παράξενο με 5 ευρώ να την βγάζεις για 1 χρόνο?

οσο παραξενο και να σου φαινεται ..... ετσι ειναι.... Η wind θελει παρει ολο το κοσμο της καρτοκινητης

Δελτίο Τύπου WIND:

Τώρα μόνο με το Wind F2G μπορείς να μιλάς και να γράφεις όσο θέλεις προς F2G, να σερφάρεις όσο θέλεις από το κινητό σου, χωρίς να πληρώσεις μία! Χωρίς να χρειάζεται να κάνεις ούτε μία ανανέωση!

Από σήμερα και για όλο το 2010, μπορείτε να μιλάτε και να γράφετε εντελώς δωρεάν και απεριόριστα προς F2G, αλλά και να σερφάρετε εντελώς δωρεάν και απεριόριστα από το κινητό σας σε όλα τα αγαπημένα σας sites χωρίς καμία απολύτως προϋπόθεση.

Το μόνο που χρειάζεται να κάνετε είναι μία δωρεάν κλήση στο 1245 ή η αποστολή ενός δωρεάν κενού SMS στο 1245 μέχρι τις 30/4/10.

Με την εγγραφή στην προσφορά του Wind F2G θα αποκτήσετε αυτόματα 3.000 λεπτά ομιλίας και 3.000 SMS προς F2G και ακόμα 3 GB mobile Internet που ισχύουν έως 30/4/10. Και μην ξεχνάτε! Κάθε μήνα από το Μάιο και για όλο το 2010 το F2G θα σας χαρίζει αυτόματα χωρίς να χρειαστεί να ανανεώσετε ακόμα 1.500 λεπτά ομιλίας και 1.500 SMS προς F2G και 1,5 GB mobile Internet που θα έχετε διαθέσιμα για όλο το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν χρειαζεται το usb modem stick, εφοσον εχεται 3G κινητο το οποιο υποστηριζει Connection Sharing (με windows mobile γινεται).

Δημιουργειτε το νεα Συνδεση Modem απο τη διαχειριση Συνδεσεων, (με τις ρυθμισεις που εδωσα παραπανω) και απο τα Προγραμματα / "Μοιρασμα Συνδεσης " την επιλεγεται μεσω USB, και αφου το συνδεσετε το κινητο με USB στο PC, εχετε κανονικα Internet στο PC/ Laptop όπου και αν βρισκεσται....

Το δοκιμασα με το HTC και παιζει κανονικα..... Οποίος εχει F2G και windows mobile ας δοιμασουν να μας πουν τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

εχω το HUAWEI 170 απο παλια συνδεση cosmote.Αν βαλω κάρτα wind f2go ποιες ρυθμισεις χρειάζονται για να δουλευει.Διαβασα πιο πάνω για APN .Από που το ρυθμίζω αυτό?Επίσης η sim πρέπει να γραφει πάνω 3G?

Link to comment
Share on other sites

Δες στο device manager τις συσκευές σου.

Το ότι στο site του κατασκευαστή έχει drivers για το μόντεμ δε σημαίνει τίποτα. Αν εγώ έχω ένα dell m1330 δε σημαίνει ότι όλα τα 1330 είναι ίδια.

Όσο για τις ρυθμίσεις τις έγραψε πιο πάνω ο kfrei.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και γω το Ε169 με το προγραμματάκι της Wind. Ταχύτητες μέχρι 100ΚΒ/s (περίμενα παραπάνω) αλλά youtube παίζει κανονικότατα. Για τσαμπέ μια χαρά είναι! :D

EDIT: Έτρεξα ένα speedtest μέχρι 135KB/s είδα στο dumeter.

754602515.png

Link to comment
Share on other sites

παλιό κλασικό κολπάκι για έμενα που δεν έχω dsl στο χωρίο μου, αλλά ούτε 3g αν και πραγματικά δεν έχω πρόβλημα, προς το παρών, εχω την προσφορά της q αλλα μάλλον θα την αλλάξω με μια wind γιατι σε 10 μέρες τελειώνει..

να είναι καλα το htc και τα wm.

Link to comment
Share on other sites

οι ρυθμισεις για κινητο ειναι:

Οι ρυθμισεις ερχονται αυτοματα στο κινητο με δωρεαν μυνημα SMS

κενο στο 19349 ή INTERNET στο 19349

.

αυτα που αναφερεις ειναι μαλλον για το plus.....

εστειλα το sms.... αλλα ηρθε απαντηση ''λαθος εντολη'' και μου ελεγε πως θα ενεργοποιησω το plus.....

ξερει κανεις πως θα παρω ρυθμισεις.?

γιατι το κινητο εχει μεσα περασμενες της vodafone και δεν αλλαζουν manual οσο και αν το εψαξα....

Link to comment
Share on other sites

αν εχει κόψει και σε αυτούς που ηδη ενεργοποίησαν...........

πρέπει να φάει τρελό κράξιμο και καμιά μήνυση.....

το κανε για να μαζέψει όλους το χρήστες....να φανεί δυνατή στο τέλος του μηνά που αλλάζουν όλα..... και τώρα στα π@π@ρια της...........

πως θα το μάθουμε ?????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.