Jump to content



AGP καρτες


paokkerkir

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από pavou [Σήμερα, στις 16:56]

το pc μου είναι amd 64 3000+ 754 socet, ram1500mb ,XP pro SP2 με όλα τα updaite , Tagan 530w , raptor 36gb.

Οι driveres που είχε το cd ήταν οι 6.12 και κατέβασα τους 6.14 .

Ευχαριστώ.

Απο θερμοκρασιες πως παει?????

Κανε και ενα πειραμα, μπες στο bios και αλλαξε το agp απο 8Χ σε 4Χ αν εχει

επιλογη ετσι, η disable στο 8Χ για να δουλεψη με 4Χ αν ειναι αλλιως η επιλογη

και μετα τρεξε τα ιδια προγραμματα να μας πεις τι γινεται:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pavou

το pc μου είναι amd 64 3000+ 754 socet, ram1500mb ,XP pro SP2 με όλα τα updaite , Tagan 530w , raptor 36gb.

Οι driveres που είχε το cd ήταν οι 6.12 και κατέβασα τους 6.14 .

Ευχαριστώ.

Απο πού κατέβασες τους 6.14? κοίταξε λίγο τον ράπτορα που έχεις έχω αλλάξει 3 έως τώρα μάλλον σου κάνει κόλπα αυτός. Εάν έχεις γεμίσει από 25 γίγα και απάνω πρέπει να το έχεις διαπιστώσει ότι σέρνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pavou

Λάθος μου το cd είχε6.11 και εγώ έβελα τους 6,12 sorry νομίζω πως έχω πάνω απο 20 gb free των έχω μόνο για τα windows και τα programs

Για πήγεναι http://www.rage3d.gr/ πάντως κοίταξε με κανένα άλλο σκληρό :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Λιπών ακούστε πως λύθηκε το πρόβλημά μου.

αποφάσισα να αλλάξω θέση το βήσμα τροφοδοσίας (η κάρτα γραφικών έχει δύο θέσης τροφοδοσίας )πάνω στην κάρτα και ενώ είχα κάνει την επιλογή που μου ήτανε ποιο εύκολη στην τοποθέτησή του δηλαδή αυτή που βλέπεις πρώτη έξω έξω και όχι αυτή προς την μητρική .Έβγαλα το βήσμα και το τοποθέτησα στην εσωτερική και, πάπαλα η κάρτα δεν έδινε εντολή στην οθόνη να ξεκινήσει σε όποια έξοδο και από τις δύο και αν συνέδεα την οθόνη, επόμενο βήμα ? συνέδεσα και την δεύτερη τροφοδοσία της με ένα ακόμα καλώδιο από το PSU και λύθηκε το πρόβλημά μου έτρεξα και 3d mark 05 και όλα πήγανε καλά ακόμα και στο score που μου έβγαλε 8046 .

Ευχαριστώ πολύ , και σκέψου ότι την πακετάρισα για την στύλο πίσω. Παρα λίγο...χιχιχιχι.

Καλή Πρωτοχρονιά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pavou

Λιπών ακούστε πως λύθηκε το πρόβλημά μου.

αποφάσισα να αλλάξω θέση το βήσμα τροφοδοσίας (η κάρτα γραφικών έχει δύο θέσης τροφοδοσίας )πάνω στην κάρτα και ενώ είχα κάνει την επιλογή που μου ήτανε ποιο εύκολη στην τοποθέτησή του δηλαδή αυτή που βλέπεις πρώτη έξω έξω και όχι αυτή προς την μητρική .Έβγαλα το βήσμα και το τοποθέτησα στην εσωτερική και, πάπαλα η κάρτα δεν έδινε εντολή στην οθόνη να ξεκινήσει σε όποια έξοδο και από τις δύο και αν συνέδεα την οθόνη, επόμενο βήμα ? συνέδεσα και την δεύτερη τροφοδοσία της με ένα ακόμα καλώδιο από το PSU και λύθηκε το πρόβλημά μου έτρεξα και 3d mark 05 και όλα πήγανε καλά ακόμα και στο score που μου έβγαλε 8046 .

Ευχαριστώ πολύ , και σκέψου ότι την πακετάρισα για την στύλο πίσω. Παρα λίγο...χιχιχιχι.

Καλή Πρωτοχρονιά

Mπράβο μεγάλε οδηγίες εγκατάστασης είχε το πακέτο ? λίγο ακόμα εάν την πήγενες πίσω θα την έπερνα εγω γιατί τώρα δέν έχουν σέ εμένα είπαν ότι δέν θα ξαναφέρουν σέ άλους είπαν ότι θα φέρουν μετά της 15 Γενάρη το μουλτιραμ δέν θα φέρει καθόλου . ΜΠΡ’ΒΟ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΊΕΣ :clap: :TD::tomato: :tomato:Μας δουλεύεται κανονικά και άμα παραγγείλουμε από εξωτ. στρβώνετε τα μουτρα σας (τι ωραία μούτρα???? οέοοοοοοοοο)

Link to comment
Share on other sites

Οι μοναδικές οδηγίες που είχε ήτανε πάνω στην ζελατίνα της κάρτας και είχανε ένα σχέδιο με τον τρόπο τροφοδοσίας της κάρτας στο συνοδευτικό φυλλάδιο είχε οδηγίες για τον τρόπο εγκατάστασης τον drivers της κάρτας

Link to comment
Share on other sites

καλά έκανα και πήρα την GECUBE, γιατί και εγώ για την SAPPHIRE πήγαινα αλλά μόλις μου είπαν ότι τελείωσε από παντού την ψηλιάστηκα και πήρα την άλλη για να μην μείνω με την .......λα!

Link to comment
Share on other sites

Μα που είναι επιτέλους η ATI Radeon X1950PRO AGP?

Σε κανένα κατάστημα δεν βρίσκω υλοποίηση με 512 ram...

Γνωρίζετε κάνα Online να τελειώνουμε με τα ζώα (μουλοράμα-πλαίσιο & σία)?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ την πείρα από πλαίσιο την ati x1950 512mb agp http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174052&product=918415 μόνο που τώρα λέει ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ενώ όταν την πείρα εγώ έλεγε ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ , περίμενε θα φέρουν αφού πουλάει .

Δες και αυτό λέει κατόπιν παραγγελίας http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=Agp&cp_id=116449

Link to comment
Share on other sites

Μια γνώμη θα ήθελα:

Έχω ένα Ρ4 2.8c , 2giga-400 , 120gb , radeon 9600pro και σκεφτόμουνα να αλλάξω την κάρτα γραφικων μιας και το σύστημα με ικανοποιεί ακόμα.

Eλεγα να πάρω μία Albatron 7600gs με 109 Euro ή μια gecube x1950 με 209 ευρώ . Αξίζει το κατοστάρικο? Ή το σύστημα δεν θα βγάλει αρκετό καιρό οπότε παέι και η κάρτα?? Πάιζω βέβαια αρκέτα απαιτητικά παχνίδια αλλά δεν βάζω και 20x Antialiasing.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από N4speed [Σήμερα, στις 11:41]

Μια γνώμη θα ήθελα:

Έχω ένα Ρ4 2.8c , 2giga-400 , 120gb , radeon 9600pro και σκεφτόμουνα να αλλάξω την κάρτα γραφικων μιας και το σύστημα με ικανοποιεί ακόμα.

Eλεγα να πάρω μία Albatron 7600gs με 109 Euro ή μια gecube x1950 με 209 ευρώ . Αξίζει το κατοστάρικο? Ή το σύστημα δεν θα βγάλει αρκετό καιρό οπότε παέι και η κάρτα?? Πάιζω βέβαια αρκέτα απαιτητικά παχνίδια αλλά δεν βάζω και 20x Antialiasing.

Αναλογα με τι αναλυσεις και τι φιλτρα παιζεις (και φυσικα και ποια παιχνιδια). Με μικρες

αναλυσεις χωρις πολλα φιλτρα και με την 7600 εισαι καλυμενος. Το υπολοιπο συστημα

σου οντος ακομα καλα κρατει, αξιζει να περιμενεις λιγο ακομα αν σκοπευεις για αναβαθμιση:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Panansas [Χθες, στις 21:28]

Αναλογα με τι αναλυσεις και τι φιλτρα παιζεις (και φυσικα και ποια παιχνιδια). Με μικρες

αναλυσεις χωρις πολλα φιλτρα και με την 7600 εισαι καλυμενος. Το υπολοιπο συστημα

σου οντος ακομα καλα κρατει, αξιζει να περιμενεις λιγο ακομα αν σκοπευεις για αναβαθμιση:)

Παίζω και fps και κανα strategy, nfs και τα γνωστά . Ότι καλό βγαίνει κοινώς ,κατεβαίνει και το παίζω , ετσι απλα. 1280*1024 συνήθως αλλά δεν το ξεσκίζω στα φίλτρα. Απλά δεν θέλω καλοκάίρι να ξανασκέφτομαι αλλαγες. Τουλαχιστον 1 χρόνο θα κρατηθεί το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από N4speed [Σήμερα, στις 16:36]

Παίζω και fps και κανα strategy, nfs και τα γνωστά . Ότι καλό βγαίνει κοινώς ,κατεβαίνει και το παίζω , ετσι απλα. 1280*1024 συνήθως αλλά δεν το ξεσκίζω στα φίλτρα. Απλά δεν θέλω καλοκάίρι να ξανασκέφτομαι αλλαγες. Τουλαχιστον 1 χρόνο θα κρατηθεί το σύστημα.

Μα για ενα χρονο μιλαμε μεχρι δηλαδη να βγουν-δοκιμαστουν τα vista και να περασουν

απο ολες τις παιδικες ασθενειες ;) και μετα βλεπουμε:) Εως τοτε δεν νομιζω οτι θα εχεις

προβλημα ακομα και με την 7600.

ΥΓ Μην την παρεξηγεις που ειναι φτηνη (7600) μια χαρα καρτουλα ειναι, απλα δεν ειναι

ουτε 7800 ουτε Χ1950.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.