Jump to content



AGP καρτες


paokkerkir

Recommended Posts

Σκεφτόμουν κιόλας ότι τα 512mb είναι υπερβολή μιας και δεν παίζω σε πολύ μεγάλες αναλύσεις...οπότε η gecube με τα 256mb μου φάνηκε καλύτερη λύση και είναι και 50-60euro φτηνότερη.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Occultist [Σήμερα, στις 16:39]

Σκεφτόμουν κιόλας ότι τα 512mb είναι υπερβολή μιας και δεν παίζω σε πολύ μεγάλες αναλύσεις...οπότε η gecube με τα 256mb μου φάνηκε καλύτερη λύση και είναι και 50-60euro φτηνότερη.

:T: Χωρις προβλημα και βαζοντας αλλα λιγα λεφτα (αν σε παιρνει βεβαια) κοτσαρεις και αλλο

ενα ντιμακι 1024 ραμ και εισαι:flex:

ΥΓ Στο bios το agp aperture size μεχρι ποσο σου δινει τωρα (με την 1024);

Link to comment
Share on other sites

ram παραπάνω δε μπορώ να βάλω εκτός και αν διώξω ένα από τα τωρινά dimmάκια. Και πάλι δηλαδή θα πάω στο 1,5gb.

Δεν έχω ψάξει το max aperture size αλλά το έχω αφήσει στο 128mb. Αν και το βλέπω ψιλοάχρηστη επιλογή γιατί άμα χρειαστεί agp aperture, θα σέρνεται έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ πήρα την GECUBE X1950PRO 256 MB AGP!

Πρώτη εντύπωση αρκετά καλή!

Απλώς δεν μπορώ να βρω ATI TOOL που να δουλεύει.....τα περισσότερα κρασαρουν!

και από ότι βλέπω πολλές εκδοσεις ελιναι unsupported για 1950!

’μα ξέρει κάποιος κάποια έκδοση που να δουλεύει??????

επίσης και το ATI Tray κράσαρε!

να και ένα πρώτο BENCH όλα default σε ρολόγια (574/689) με το σύστημα της υπογραφής μου..............!!

3D MARK 2003 (DEFAULT)

post-1960-1416072941,6307_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bibis [Σήμερα, στις 12:53]

Παίδες εγώ πήρα την GECUBE X1950PRO 256 MB AGP!

Πρώτη εντύπωση αρκετά καλή!

Απλώς δεν μπορώ να βρω ATI TOOL που να δουλεύει.....τα περισσότερα κρασαρουν!

και από ότι βλέπω πολλές εκδοσεις ελιναι unsupported για 1950!

’μα ξέρει κάποιος κάποια έκδοση που να δουλεύει??????

επίσης και το ATI Tray κράσαρε!

να και ένα πρώτο BENCH όλα default σε ρολόγια (574/689) με το σύστημα της υπογραφής μου..............!!

3D MARK 2003 (DEFAULT)

Καλυτερα να παρεις και εναν Athlon 64 used σε καλη τιμη γιατι μαλλον σε κοβει πολυ,βγαζουμε σχεδον τα ιδια με την δικια μου που ειναι default.

post-1178-1416072941,6587_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

λέω να το ξεσουμίζω το nforce2 όσο πάει μωρέ,γι αυτο και πήρα και την κάρτα!

περιμένω και από άλλους αποτελέσματα για να συγκρίνω γιατί δεν έχω βρει πολλά reviews!

λίγο με το ati tool χαλάστηκα γιατί ήθελα να παίξω και λίγο με τα ρολόγια αλλά ΟΚ θα περιμένω καμιά new version!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bibis [Χθες, στις 21:48]

να και ένα 05 default όλα.....

Τωρα μαλιστα:) η δικια μου βγαζει 6307 στο 05,αρα με την πρωτη ευκαιρια χτυπα εναν 64 και θα εισαι super...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από halismi [Σήμερα, στις 16:26]

Θα σας ήταν εύκολο να δώσετε και μερικά links και τιμουλες για τις συγκεκριμένες κάρτες?

Σας ευχαριστώ,,,,,,,,,,

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174052&product=918423

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174052&product=918415

πολυ ωραιες καρτουλες...ψινομουν και εγω αλλα θα αλαζα και κουτι μαζι οποτε παμε για πολυ αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα την Sapphire 1950pro 512mb και με τα πρώτα benchmarks έβγαλε 13800 3D Marks03 και 6150 3D Marks05. Πάντως ο P4 2.8c φαίνεται ότι φρέναρει αρκέτα αν όχι πολύ την κάρτα, γιάτι ανεβάζοντάς τον στα 3,4Ghz και με τις μνήμες-FSB στο χ1.66 έδωσε 7080 3D Marks05. Πιστέυω οτι με καλύτερα dimmakia θα ανέβει παραπάνω. Από ποιότητα απεικόνισης σε αναλόγικο σήμα ειναι κορυφάια θα έλεγα, όπως επίσης και το σήμα που εδώσε σε μια SONY CRT 21" . Στα αρνήτικα ειναι οτι δεν έχει Video in και δεν ρυθμίζονται οι στροφές στο ανεμιστηράκι της, το οποιο όμως ειναι τελείως αθόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά .

HELPPPPPPPPPP.

Αγόρασα από πλαίσιο την Sapphire 1950pro 512mb και την τοποθέτησα αφού απ΄ εγκατάστησα τους παλαιούς και από το control panel και από το driver cleaner (η παλιά μου κάρτα ήταν της nvidia) εγκατέστησα τους καινούριους και το ati control center από το cd (6.12)της κάρτας και μέχρι εδώ όλα καλά. Μόλις όμως πήγα να κάνω ένα test για 3d μέσα από το control center η κάρτα κράσαρε και κόλλησε το PC το ίδιο συνέβη και όταν προσπάθησα να παίξω το call of duty2, μετά έβγαλα τους drivers και κατέβασα από το site της ati τους νεότερους αλλά πάλη τα ίδια πρώτη φορά με ati και έχω πρόβλημα . Την βοήθεια σας please .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pavou

Γειά σας παιδιά .

HELPPPPPPPPPP.

Αγόρασα από πλαίσιο την Sapphire 1950pro 512mb και την τοποθέτησα αφού απ΄ εγκατάστησα τους παλαιούς και από το control panel και από το driver cleaner (η παλιά μου κάρτα ήταν της nvidia) εγκατέστησα τους καινούριους και το ati control center από το cd (6.12)της κάρτας και μέχρι εδώ όλα καλά. Μόλις όμως πήγα να κάνω ένα test για 3d μέσα από το control center η κάρτα κράσαρε και κόλλησε το PC το ίδιο συνέβη και όταν προσπάθησα να παίξω το call of duty2, μετά έβγαλα τους drivers και κατέβασα από το site της ati τους νεότερους αλλά πάλη τα ίδια πρώτη φορά με ati και έχω πρόβλημα . Την βοήθεια σας please .

Τι λειτουργικό έχεις? δώσε περισσότερα στοιχεία για την σύνθεση του P.C σου

:computer: κατέβασες απο την ΑΤΙ τους ιδιους ντραιβερς που βρήκες και σο σιντι της συσκευασίας της κάρτας σου:unsure:

Link to comment
Share on other sites

και εγώ με την GECUBE συνάντησα τέτοια προβλήματα και συγκεκριμένα δεν μπόρεσα να βρω ATI TOOL να δουλεύει σωστά(όλα κρασάρανε) και ακόμη με τους τελευταίους drivers κράσαρε το 3d mark 05!εγώ πάντως έβαλα αυτούς που είχε το cd και περιμένω τους επόμενους--ακόμη είναι καινούρια η κάρτα(σε agp εννοώ)!

πάντος με αυτους που έχω τώρα δεν έχω πρόωλημα σε games και benchmarks!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.